Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / grzybica pochwy
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Wiadomość
maleńka
# Posted: 15 Cze 2008 15:27
Odpowiedz 

jakie badania powinnam miec zrobione zeby zdiagnozowac grzybice pochwy? czy to wystarczy tylko zeby obejrzał mnie ginekolog? Czy moge łyakc do czasu wizyty u lakarza probiotyki (lacibos femina ) i staoswac leki typu krem klotrimazol? nie zaciemni to obrazu badan?

Jerzy
Użytkownik
# Posted: 15 Cze 2008 23:53
Odpowiedz 

Przeczytaj: grzybica pochwy. Czyli należy się udać do ginekologa, który zadecyduje o leczeniu.

Anonim
# Posted: 16 Cze 2008 00:35
Odpowiedz 

jeżeli jest to 1. Twoja grzybica - to lekarz tylko obejrzy wydzielinę, zbada Cię i opcjonalnie obejrzy pod mikroskopem na szkiełku wydzielinę. i na tej podstawie wypisze leki

jeżeli to juz jest któryś incydent z kolei, to powinnaś zrobić biocenozę pochwy i na podstawie wyniku jeżeli się okaże, że są dodatkowo bakterie, to posiew z antybiogramem. biocenoza określa tylko, jakie są drobnoustroje (np. bakterie G(-) ziarniaki, grzyby ...) a posiew określa dokładnie rodzaj i gatunek (np. Candida albicans czy Streptococcus agalactiae ...). czasami zamiast biocenozy można zrobić cytologię jeżeli jest robiona systemem bodajże Bethesda, który nie podaje tylko grupy ale też dość dokładny opis zmian.

do czasu wizyty u lekarza możesz stosować clotrimazolum i lacibios femina, ale - jak zamierzasz zrobić któreś z badań, to tylko lacibios femina, bo clotrimazolum będzie fałszował wyniki.

a.

maleńka
# Posted: 17 Cze 2008 06:51
Odpowiedz 

a - bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, zasadniczo jest to chyba moja pierwsza tego typu infekcja, poczytałam w necie o tym stąd moje pytanie o klotrimazol i lacibos femina, bo juz obydwie tez rzeczy mam, natomiast wizyta dopiero jutro i chciałam się upewnić żeby czegoś nie przegapić.

pytaczka
# Posted: 20 Cze 2008 07:47
Odpowiedz 

ja czytałam ten artykuł i tam jest w miarę sensownie napisane co i jak, ale nie wiem przyznam sie czym różnią się to probiotyki czy to wszystko jest takie same czy nie, bo tu piszecie o lacibos femina a w tym artykule są inne, wiec z ciekawości pytam co jest lepsze i czym to sie różni jeśli w ogóle, bo ja to sie na tym kompletnie nie znam.
dziekówka

maleńka
# Posted: 21 Cze 2008 07:37
Odpowiedz 

o, to tym razem ja będę mogła coś skrobną, lacibos femina jest probiotykiem, który ma dwa szczepy Lactobacillus rhamnosus GR-1TM i Lactobacillus reuteri RC-14TM : które mają potwierdzone działanie ginekologiczne (kolonizuja nabłonek pochwy) i to jest mega przewaga tego probiotyku. Poza tym chyba w sumie jako jedyny ma udowodnione działanie na układ moczowo płciowy kobiety.

Anonim
# Posted: 21 Cze 2008 10:38
Odpowiedz 

Jak potwierdzone? Lacibos femina to normalny probiotyk, wyspecjalizowany jedynie marketingowo. L.reuteri - które odróżniają Lacibios Femina od pozostałych probiotyków mają potwierdzone działanie w przypadku biegunki, ponad to powszechnie występują w diecie. Biorąc pod uwagę, że Lacibios Femina kosztuje ponad trzykrotnie więcej niż np. Lacidofil, wydatek na PRowców pewnie się zwraca.

maleńka
# Posted: 25 Cze 2008 07:27
Odpowiedz 

Ano oba te szczepy, oznaczone szczepy czyli nazwa 3 członowa, nie tylko L.reuteri czy L.rhamnosus, mają potwierdzone badaniami wpływ na florę pochwy. Co do ceny to 18 zł za 10 dniową kurację to raczej nie 3 krotnie więcej, bo Lacidofil jest na sprawy gastrologiczne, jest tańszy, ale trzeba go brać 1-2 kapsułki 3 razy dziennie, więc gdzie tu ta oszczędność, skoro lacibos fem bierze się 1 kapsułkę dziennie.
A co do PRo-owców czy się zwraca to nie wiem, może zapytaj producentów.
ja lubie ten probiotyki, bo dla mnie jest skuteczny a wolność słowa mamy więc sobie mogę go wychwalać. Ty nie musisz.

Anonim
# Posted: 25 Cze 2008 08:49
Odpowiedz 

Co do kosztów to średnia cena Lacibios Femina to 25zł za 10 kapsułek, a Lacidofil to 12zł za 20 kapsułek. Nie skąd masz informacje o dawkach, ale w przypadku lacidofilu to też 1 kapsułka dziennie - jeśli mówimy o profilaktyce. Lacidofil też zawiera szczep L.rhamnosus, więc jeśli ma on potwierdzony badaniami pozytywny wpływ na florę pochwy to nadaje się tak samo jak Lacibios. A jeśli lacidofil jest na sprawy gastryczne, to tak samo Femina. Dla niektórych ma znaczenie czy wydadzą 75zł czy 18zł, a nie wszyscy mają świadomość, że można to samo dostać taniej.

Nie wiem jak można lubić probiotyki? Lepiej zdrowo się odżywiać, niż wydawać na leki, a jeśli już wydawać to po co płacić za opakownie?

maleńka
# Posted: 26 Cze 2008 06:32
Odpowiedz 

Lacidofil ma ten szczep L.rhamnosus, ale jest on nie oznaczony, czytaj dokładnie, chodzi o nazwę 3 członowa Lactobacillus rhamnosus GR-1TM, wtedy dopiero wiadomo na co tak właściwie działa ten konkretny szczep.
Średni koszt 25 zł? Gdzie? Chyba w aptece w centrum handlowym, ja kupuję po max 21 zł , a najczęściej około 17-18 zł, ale to już inny temat.
Profilaktycznie 1, ale leczniczo tak jak pisałam 1-2 kapsułki 3razy dziennie. czyli 3 kapsułki dziennie, (licząc tylko po 1) to 7 dni leczenia, więć sory, ale to nie jest taniej. Bo jakbym liczyła po 2 trzy razy dziennie to tylko na 3,5 dnia starczy.
Lubić - oznacza, ze pasuje mi bo działa, nie mówi o jego smaku, to nie cukierek, tylko probiotyk.

M_info
Użytkownik
# Posted: 28 Cze 2008 00:18
Odpowiedz 

Istnieje też preparat dopochwowy - Lactovaginal, przeznaczony do leczenia w przypadkach gdy zaburzona jest mikroflora pochwy. Lactovaginal to probiotyk w postaci kapsułek, który stosowany jeden raz dziennie dopochwowo przywraca właściwą równowagę w mikroświecie pochwy. Probiotyczne bakterie Lactobacillus rhamnosus uwalniane są z kapsułki w pochwie. Jak i inne probiotyki można go stosować podczas i przez kilka dni po zakończonej kuracji antybiotykiem, w upławach, nadżerkach pochwowych, w przypadku stwierdzenia nieprawidłowej flory bakteryjnej pochwy, po leczeniu grzybic, zakażeń bakteryjnych i rzęsistkiem pochwowym. Jest dostepny bez recepty, jednak w przypadku problemów zdrowotnych wskazana jest zawsze wizyta u ginekologa.

M_info
Użytkownik
# Posted: 28 Cze 2008 03:06
Odpowiedz 

Zainteresowanych tematyką kandydozy odsyłam też do innego postu >>> Kandydoza.

Przypominam, że Redaktorzy portalu nie ponoszą odpowiedzialności za rady, które są udzielane sobie nawzajem przez Użytkowników Forum. Treści te są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Rady są udzielane w większości w dobrej wierze, proszę pamiętać jednak o aktywności na różnego rodzaju forach internetowych ludzi zwiazanych z marketingiem, których zadaniem jest zwiększenie sprzedaży promowanego produktu.
Przypominam też, że Redaktorzy zastrzegają sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa Forum lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego. Dyskusje oraz wątki medyczne, na forum dyskusyjnym mają charakter informacyjny i stosowanie ich w praktyce każdorazowo musi być konsultowane z lekarzem specjalistą.

. 1 . 2 . 3 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2017

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych