Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / grzybica pochwy
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Wiadomość
monika0100op.pl
# Posted: 28 Cze 2008 05:09
Odpowiedz 

ja niestety cierpię dość długo na zapalenie pochwy i odwiedziłam sporo lekarzy ale żaden nie wyleczył mnie z tej dolegliwości po mimo brania sporej ilości leków , myślę że posiew powinien być brany na samym począdku i wtedy dopiero powinny być dobierane indywidualnie leki , wielokrotnie zdażyło mi się brać niepotrzebnie leki które nie zdawały egzaminu i brałam niepotrzebnie .

feau
# Posted: 28 Cze 2008 13:41
Odpowiedz 

monika, masz racje posiew powinien zostac pobrany przed kuracja, ale czasem sie o prostu nie da, bo jak idziesz do lekarza, to zazwyczaj masz juz objawy i przeciez lekarz nie kaze ci sie meczyc z serii robimy posiew pani poczeka tydzien czy i dluzej ( tym czasie ty sie meczysz), dlatego dostajesz leki np na grzybice troszke w ciemno, ale zazwyczaj kiedy jest to pierwsza taka infekcja, wiekszosc lekow przeciwkgrzybicznych pomaga, a dopiero jak infekcja wraca to lekarz zleca posiew i dodatowo antybiogram, a co do probiotykow to pewnie sa, rozne na rynku, ale chyba lepiej lylkac takie z przeznaczeniem ginekologicznym a nie gastrologicznym.

XD
# Posted: 28 Cze 2008 13:58
Odpowiedz 

nie martw sie to nie takiego. lekarz cie zbada i po krzyku

kaCha
# Posted: 29 Cze 2008 11:55
Odpowiedz 

czy ja wiem czy takie po krzyku? mnie zbadał, przepisał globulki i krem, miałam jeszcze pic jogurty, brałąm tak jak mi przepisano, 3 tygodnie pozniej jeszcze mocniejsze objawy , znowu do ginka, i znowu leki, poszlo na to kupe kasy, więc zmieniłam lekarza, i okazało się po badaniach- zwykłym luknieciu w mikroskop, czego poprzednik nie robił, ze to nie same grzyby i tez bakterie i dopiero kompleksowy lek dostałam, ( krem dopochwowy) i wtedy pomogło, a co do tych probiotyków to sowje 3 gorsze dorzuce, bo za każdą kuracją dostawałam co innego, i wcale to nie jesto jedno i to samo, bo jak robiłam badania to sie okazało, ze mam strasznie małą ilośc tych dobrych bakterii i sobie sama nabyłam ten probiotyk dla kobiet o ktorym takie tu dyskusje (lacibos femina) i poprawa była, więc ja uważam że jest dobry, nikomu nie zyczę takiego testowania na własnym organizmie, czasem serio dobrze jest wziac cos, co ktoś sprawdził , że działa, szczegółnie jak nie jest na receptę i wiele osób mogło wypórbować i dać swoją opinę, choćby na necie.

fruzia
Użytkownik
# Posted: 21 Lip 2008 12:08
Odpowiedz 

Witam !
Ja sie lecze na gorzyba w pochwie od 15 lat. Z tym, że dostawałam lek i pomagało na rok. A od ok 7 lat niewiele pomaga. Byłam u wielu ginekologów. Żaden mi nie zrobił badań o których tu piszecie. Natomiast jeden zasugerował czy aby moje wyniki sa ok. I wtedy dopiero okazało się co jest powdem mojej grzybicy. Przez cały ten okres leczyłam się rowniez na anemię z różnym skutkiem. I właśnie od tych 7 lat moja anemia sie nasiliła tak jak grzyb. W kazdym razie jak wezmę serię zastrzyków na anemię to grzyb sam mija. I odwrotnie jak mam grzyba to idę robić wyniki i oczywiście anemiia murowana i to poważna. Dlatego też u mnie nie dziłają zadne leki na grzyba dopuki nie podleczę anemii.
MOże moja historia komuś pomoże ponieważ lekarze nie łączą tych przypadłości.

Anonim
# Posted: 28 Lis 2008 15:54
Odpowiedz 

fruzia
hej Fruzia.
wiesz co ja od roku kompletnie nie moge sie wyleczyc z grzybicy, leki kompletnie nic nie daja! koncze kuracje a grzybica nadal jest... w zasadzie to 7 lat juz sobie na to choruje. kiedys leki pomagaly teraz juz nie. musze dodac ze ostatnio robilam badania krwi i wyszla rzeczywisci anemia. kurcze, jesli to jest ze sobą powiązane...to bycmoze istnieje szansa na wyleczenie. niestety lekarka przypisala mi lekarstwo na anemie ktorego w magazynach nie ma od paru miesiecy i w zadnej aptece dostac go nie moge. pieknie.

mam dosyc wydawania miesiecznie ponad 100zl na leki przeciwgrzybiczne ktore nic mi nie daja!!!!

Anonim
# Posted: 24 Lip 2009 07:53
Odpowiedz 

Mi na problemy z infekcjami pomogło wzmocnienie flory bateryjnej pochwy. Po wielu leczeniach trawiących nerwy i pieniądze, za namową koleżanki zaczęłam brać Gynophilus. To kapsułki dopochwowe zawierające Lactobacillus casei, szczep rhamnosus.

ryba
# Posted: 20 Sty 2010 21:14
Odpowiedz 

witam .prosze mi powiedziec jak wykonac biocenze pochwy:):):)

olalp
Użytkownik
# Posted: 22 Sty 2010 16:40
Odpowiedz 

Najlepiej po porstu zglosic sie do ginekologa

Anonim
# Posted: 24 Lut 2013 04:41
Odpowiedz 

Tak, zgadza sie. Mnie zjagnozowano na anemie w bedaca wynikiem celiakli. Jak zaczelam brac zelazo to grzyb sam minal a leczylam sie na nawracajace grzybice pochwy juz od 10 ciu lat. Na koniec wlasciwie z grzyba nie wychodzilam, a teraz go juz nie mam i nie wraca od kiedy przeszlam na diete bezglutenowa. Powodzenia wszystkim walczacym z grzybami.

magdaabiofem
Użytkownik
# Posted: 14 Kwi 2013 16:06
Odpowiedz 

monika, masz racje posiew powinien zostac pobrany przed kuracja, ale czasem sie o prostu nie da, bo jak idziesz do lekarza, to zazwyczaj masz juz objawy i przeciez lekarz nie kaze ci sie meczyc z serii robimy posiew pani poczeka tydzien czy i dluzej ( tym czasie ty sie meczysz), dlatego dostajesz leki np na grzybice troszke w ciemno
Tak, ale można przecież pobrać badanie, zlecić empirycznie lek (w ciemno), a po otrzymaniu wyniku zmodyfikować leczenie na celowane.

magdaabiofem
Użytkownik
# Posted: 14 Kwi 2013 16:09
Odpowiedz 

czy ja wiem czy takie po krzyku? mnie zbadał, przepisał globulki i krem, miałam jeszcze pic jogurty, brałąm tak jak mi przepisano, 3 tygodnie pozniej jeszcze mocniejsze objawy , znowu do ginka, i znowu leki, poszlo na to kupe kasy, więc zmieniłam lekarza, i okazało się po badaniach- zwykłym luknieciu w mikroskop, czego poprzednik nie robił, ze to nie same grzyby i tez bakterie i dopiero kompleksowy lek dostałam, ( krem dopochwowy) i wtedy pomogło, a co do tych probiotyków to sowje 3 gorsze dorzuce, bo za każdą kuracją dostawałam co innego, i wcale to nie jesto jedno i to samo, bo jak robiłam badania to sie okazało, ze mam strasznie małą ilośc tych dobrych bakterii
Oprócz kuracji lekami, należy koniecznie odbudowywać florę bakteryjną. Antybiotyki niszczą nie tylko patogeny wywołujące objawy, ale też prawidłowe bakterie, które mają hamować rozwój infekcji.

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2017

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych