Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / nadmiar kwasów w żołądku-żółć
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Wiadomość
fvdgvfd
# Posted: 15 Maj 2011 20:39
Odpowiedz 

na heliobacter jest dluga kuracja antybiotykowa ktora ustala specjalista

Anonim
# Posted: 4 Lip 2011 14:05
Odpowiedz 

co zrobić jeżeli nie mam woreczka żółciowego (bo mi wycieli) i żółć zbiera mi się w żołądku.po prostu puchne i nie wiem co robić.
Proszę o szybką odpowiedź.

kasia_1991
Użytkownik
# Posted: 11 Lip 2011 00:19
Odpowiedz 

Witam,
Po wykonaniu gastroskopii stwierdzono u mnie żółciowe zapalenie błony śluzowej żołądka.Wynik badania brzmi następująco:
Część zstępujaca i kolanko górne dwunastnicy prawidłowe.Opuszka dwunastnicy niezmieniona.Odźwiernik kształtny,drożny.Ściany żołądka podatne na rozdmuchiwanie.Część odźwiernikowa kształtna,błona śluzowa zaczerwieniona z obecnością inkrustacji żółciowych.Śluzówka trzonu o regularnej rzeźbie prawidłowych fałdów.W trzonie widoczne jeziorko śluzowo-zółciowe.W inwersji dno żołądka i kolica podwpustowa prawidłowe.Wpust położony prawidłowo.Linia "Z" położona prawidłowo,niezmieniona.Przełyk bez zmian.
Wycinki:nie pobrano.Test ureazowy:nie wykonano(pacjent przyjmuje PPI)

Przyjmuje od 1.5 miesięca leki: debretin/metoclopramidium ,polprazol,ranigast oraz ulgastran.Nie widzę dużej poprawy po tych lekach. W związku z tym mam kilka pytań:
1.Ile powinno trwać leczenie?Kiedy powinnam czuć całkowita ulgę?
2.Czy alkohol wpływa na leczenie mojego schorzenia?
3.Czy nadmierny stres mógł spowodować to schorzenie?
4.Czy da się to całkowicie wyleczyć skoro stwierdzono lekkie zapalenie?

Tedy
Użytkownik
# Posted: 6 Wrz 2011 23:24
Odpowiedz 

Jeśli zaczyna doskwierać mi nadmiar kwasu w żołądku , biorę w zależności od potrzeby 1/4,1/2 lub całą tabletkę Rennie i jest po krzyku. Łyk mleka też jest wskazany .
Często tak bywa przed snem lub w nocy ,jeśli późno zjem kolację. Dlatego ostatni posiłek spożywam około 19 ,aby potem spać spokojnie.

Betty2
# Posted: 14 Wrz 2011 00:29
Odpowiedz 

Dziękuję Ci serdecznie.właśnie biore magnez i zaczeło mi sie odbijać żółcią i dopóki nie przeczytałabym Twojego postu to dalej bym nie wiedziała i brałabym ten nieszczęsny magnez.Już go odkładam na bok.Bardzo Ci dziękuję

kolo
# Posted: 15 Wrz 2011 17:04
Odpowiedz 

witam serdecznie wszystkich którzy mają tego syfa zwanego refluks żółciowy , u mnie wykryto go około pół roku temu , obecnie stosuje venter + zirid (na odbijanie), troche to pomaga , nie mam już wzdęć , bóli brzucha , biały nalot na języku występuje w mniejszym stopniu , ale jedno nadal jest , trupi oddech , taki że aż śmierdzi w pokoju jak długo tam przebywam , okazuje się że venteru który troszke to łagodzi nie ma nigdzie w aptekach ani hurtowniach , może moglibyście polecić jakieś dobre sposoby na zwalczenie tego mega kompleksu jakim jest ten trupi oddech, staram się przestrzegać diety , nie pije już alkoholu , rzuciłem papierosy , pozdrawiam

anonim2222
# Posted: 7 Sty 2012 17:51
Odpowiedz 

szkoda pisac kazdy z nas bardzo cierpi nie pozostaje nam nic innego jak tylko sie szczeze modlic boziu i matka boska jeszcze nikim nie zgardzili.

Aga1984
# Posted: 10 Sty 2012 10:31
Odpowiedz 

Witam serdecznie
Ja też mam jeziorko żółci w żołądku, 2 lata temu miałam usunięty woreczek i się zaczeło, zapalenie trzustki, biegunki tłuszczowe, straszne bóle brzucha, bałam się że to może jakiś rak, ale gastroskopia wykazała tylko refluks i jeziorko żółci, ostatnio czuję się fatalnie, boli nie ważne czy utrzymiję dietę czy nie większość rzeczy nie mogę jeść i staram się unikać ale ból pozostaje jakiś czas brałm zioło OSTROPEST jak dla mnie rewelacja 1 łyżka dziennie popita wodą i miałam ulgę muszę znowu zacząć brać je systematycznie bo ostatnio sobie odpuściłam. OISTROPEST naprawdę pomaga to jest zioło czyli nie szkodzi, można go kupić w każdym sklepie

Aga1984
# Posted: 10 Sty 2012 10:33
Odpowiedz 

cd.w każdy sklepie zielarskim lub aptece, cena ok. 5 zł

jelitko
# Posted: 3 Mar 2012 21:50
Odpowiedz 

Do wszystkich piszących i czytających posty,powód zastoju żółci w żołądku jest jeden, zła motoryka jelit.Dlatego są wzdęcia,przelewanie w jelitach,odbijanie po posiłkach.Po posiłku pokarm jest w żołądku przez dwie godziny i żółć zaczyna być transportowana do jelit.Ponieważ nie ma drożności jelit żółć cofa się do żołądka.Nieświeży oddech jest z zalegającego jedzenia z jelit a nalot na języku to nić innego jak bakterie.TRZEBA LECZYĆ ZAPARCIA I PROBLEM ZNIKNIE!!!!!!!!

zalamana
# Posted: 5 Mar 2012 04:53
Odpowiedz 

u mnie skurcz zwieracza nie pracuje jak powinien...bralam metoclopram przez kilka lat i niestety zaczely sie skutki uboczne...nie wiem jak dalej zyc ,jak sobie pomoc ,nie moge jeszcze umrzec bo mam dzieci na wychowaniu...jestem zalamana...zmuszam sie do wymiotow ale ile mozna...stacilam juz nadzieje,jesli ktos na to choruje to niestety nie pociesze..choroba jest nie uleczalna i zadna dieta nie pomoze tylko leki ktore maja skutki uboczne

sylak
# Posted: 22 Cze 2012 22:34
Odpowiedz 

Kochani ja mam wycięty woreczek, a do wszystkiego miałam guz zapalny na jelicie grubym od wyrostka, reasumując wycieli mi część jelita grubego i cienkiego.Po usunięciu woreczka masakra ciągłe ssanie głodowe w żołądku, nawet po przeleczonym helikobakter. Dziś była u mojej pani doktor naprawdę świetna gastro -entero i zaleciła zirid(póki co) na poczatek.mam jeszcze zgagę. pasuje mi to do zaburzonej motoryki i jelit i żółć w żołądku.
Nie mogę jeść surowych warzyw i owoców to zapewne, ogólnie jestem na diecie zasadowej, ale tu gotowane warzywa.Czekam na efekt leczenia lekami.Piję siemię lniane, korzeń prawoślazu - to osłania żołądek. Na hamowanie kwasów żołądkowych biorę emanerę 40mg około 40 zł . nie jem białego pieczywa i nabiału póki co boję się mleka. służę poradą [email protected]

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2017

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych