Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / nadmiar kwasów w żołądku-żółć
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Wiadomość
KatarzynaB
Użytkownik
# Posted: 12 Lip 2013 14:19
Odpowiedz 

-gdy pali, wypij niedużą ilość wody mineralnej niegazowanej,
- jedz mniej a częściej,
- unikaj pokarmów pikantnych, alkoholu, mocnej kawy, herbaty, coli, mleka, napojów gazowanych, tłustych i obsmażanych potraw, czekolady, kakao, papierosy,
- zwróć uwagę na leki jakie przyjmujesz, przestudiuj ulotki o skutkach ubocznych,
- pijemy; herbatę z melisy, soki warzywne i warzywa; rzodkiew, buraki, ogórki świeże, marchewkę, zawiesinę zalanego wrzątkiem siemienia lnianego,
- żujemy pokrojony w plasterki świeży imbir,
- złota trójca; zmielony, kminek, majeranek, koper w równych proporcjach i popijamy obficie,
- zioła; anyżek, cynamon, kardamon, korzeń prawoślazu lekarskiego, rdest wielokwiatowy, lukrecja gładka,
- roztwór sody oczyszczonej s sokiem z cytryny (uwaga soda uszkadza błonę śluzową żołądka,
- prażone migdały, żucie bez cukrowej gumy do żucia, orzechy włoskie, gotowany ziemniak, banan, nasiona gorczycy białej gotowanej w wodzie (słaby roztwór),

srarrs837364
# Posted: 26 Lip 2013 16:07
Odpowiedz 

Witam,
Mecze sie juz 5 miesiacy, ale dopiero 3 tygodnie temu zdiagnozowano u mnie zapalenie zoladka, przelyku i cofanie sie zolci!!! Moje glowne objawy to: nadkwasowosc, ciagle meczace MDLOSCI, odbijanie, dyskomfort w nadbrzuszu. W USG wyszlo ze woreczek zolciowy jest zagiety.
Biore debretin na motoryke, emanera na kwasy i ursocam na zolc. Przypominam innym ze jesli lek jest ,,zolciopedny" to znacz ze pomaga zolci przedostac sie dalej i zapobiega wracaniu z dwunastnicy do zoladka co powoduje nasze objawy.

UWAGA: NIKT NIE WSPOMNIAL O STARYM TRADYCYJNYM LEKU- KOCHANI PIJCIE SIEMIE LNIANY conajmniej 2 razy dziennie! Jedno naczczo, drugie po kolacji... nic tak nie wylagadza zapalenia i naturalnie nie leczy jak to ziolo!

NIe bierzcie lekow przeciwdepresyjnych.... nie... nie dajcie sie! Zaczyna sie od bolu zoladka i mdlosci, a konczy jako wrak czlowieka! Tak, taka jest nasza sluzba zdrowia, ale musimy walczyc o siebie!

JanSzczepan
Użytkownik
# Posted: 29 Lip 2013 16:12 - Edytowany przez: JanSzczepan
Odpowiedz 

O siemie nie słyszałem by pomagało, ale z pewnością świadomość obiawów pomaga w szybszym wyleczeniu dolegliwości.

Pozdrawiam

Adami12
# Posted: 31 Sier 2013 23:33
Odpowiedz 

Moje pytanie jest takie: jak zapanowac nad stresem ktory przynajmniej u mnie wywoluje co jakis czas to cofanie sie zolci do zoladka?

paulinka87
# Posted: 16 Paź 2013 00:39
Odpowiedz 

czy ktos tutaj ma bole i zawroty glowy a potem wymioty? u mnie tak sie objawia za kazdym razem ssanie w zoloadku a pozniej bol glowy, otepienie przez kolejne kilka godzin...pozniej wymiotuje zolcia. wystarczy ze zjem cos pozno w nocy i pozniej kilka dni sie mecze. co pomaga? raczej nie leki bo biore od roku. mi pomaga siemie lniane ...i chyba nic wiecej

krystyna
# Posted: 16 Paź 2013 19:25
Odpowiedz 

Sprobuj no-spa przed jedzeniem i controlog 10 napewno pomoze

Anonim
# Posted: 7 Maj 2014 10:28
Odpowiedz 

Tragedia z zolcia nie mozna jej wyregulowac te wszystkie leki na wrzody zoladka to tak jak by nie dzialaja mam z tym olbrzymi proglem przez co nie moge sie pozbyc wrzodow gdyz caly czas zolc sie tam znajduje w zoladku, mam teraz ulgastran tak jak by pomagal chociasz w bardzo malym stopniu zobojetnia zolc zniszczyl mi juz prawie cale zycie a tyle juz probowalem na te zolc,wiekszosc lekow zobojetnia kwas solny, lecz nie kwas zolciowy a mowia w aptekach ze to to samo

Anonim
# Posted: 1 Paź 2014 15:14
Odpowiedz 

wszystko by się zgadzało, moja córka ma poważny problem z trądzikiem, no i oczywiście żółć zalewa żołądek - gdzie się Pani leczy?

martuska86
# Posted: 13 Paź 2014 13:07
Odpowiedz 

Paulinka87 mam dokładnie to samo. Gsstroskopia wykazała właśnie żółc w żołądku i zapalenie śluzowki. W końcu wiem co to jest.. Najgorsze ze z powodu stresu którego ostatnio mam po jest trudno z tym walczyć

Diagnostyka
Użytkownik
# Posted: 23 Paź 2014 11:28
Odpowiedz 

Przede wszystkim należy zastosować dietę, która powoduje mniejsze wydzielanie żółci. Należy więc zrezygnować z produktów kwaśnych, smażonych i alkoholu. Dieta powinna być alkalizująca, produkty wysoko zasadotwórcze to przede wszystkim wybrane owoce i warzywa. Np. dynie, cukinie, ogórki, sałaty, kiwi, arbuz, ananas, daktyle, figi. Do tego warto pić soki warzywne i owocowe, ale świeże i bez cukru, a także jeść grzyby (prawdziwki i kurki).

Można wspomagać się też lekami zobojętniającymi kwas żółciowy. Tak jak piszecie warto zdiagnozować obecność w organizmie Helicobacter pylor, gdyż przy nadmiernej ilości żółci może ona prowadzić do nadżerek czy wrzodów. W sieci Diagnostyka wykrywamy bakterię poprzez test oddechowy, badanie serologiczne (pomiar IgG), a także obecność w kale jej antygenu.

aga
# Posted: 29 Paź 2014 21:40
Odpowiedz 

trądzik, lub coś co go przypomina, powoduje - oprócz bólu i wrzodów - bardzo często helicobacter pylori

aga
# Posted: 29 Paź 2014 21:43
Odpowiedz 

spróbuj Venter na noc i na 1 godzinę przed posiłkiem
jest też Gealcid - do żucia, jak Rennie, ale wiąże żółć i smakuje paskudnie, ale mi pomaga -

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2017

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych