Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / nadmiar kwasów w żołądku-żółć
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 .
Autor Wiadomość
zalamana
# Posted: 9 Lis 2014 02:35
Odpowiedz 

jedni nie jesc kwasnych drugim kwasne pomaga i wez tu badz madry i pisz wiersze....bole glowy ?? tak a nawet oczu ja juz wszystkiego probowalam a co do magnezu to magnez jest wlasnie wskazany jak zwieracz nie pracuje bo pobudza ruchy miesni,mleko tez podobno dobre na zwieracze ,ja juz zglupialam,prowadzilam nawet notes co mi pomaga a co szkodzi i raz to pomaga a za jakis czas szkodzi.......pomieszanie z poplatanym

anusiek
# Posted: 22 Lis 2014 23:10
Odpowiedz 

Koniecznie zrobcie badanie na LAMBRIE, najlepiej z krwi, bo one czesto powoduja refluks zolciowy

anonim220485
# Posted: 4 Mar 2015 18:38
Odpowiedz 

Ja to mam od dzieciństwa, ale po 20 latach tak potwornie się rozchorowałem, w wieku 28 lat, że musiałem szukać ratunku. Zaczęło się od wieczornych bólów w klatce piersiowej. Przez cały czas jadłem znikome ilości tłuszczu. Wszystkie badania wychodziły OK, wyleczyłem infekcję H. pylori i zero poprawy, 3 antybiotykoterapie, wielkie dawki pantoprazolu przez 2 lata, poprawa tylko do pewnego stopnia.

Metoclopramid to potworny lek (osłabia potwornie + senność), ale działa. Zirid nie działa (tylko zmniejsza nudności za dnia a w nocy budzą mnie nudności).

Pierwsza gastroskopia nie wykryła refluksu żółciowego. Dlaczego? Bo przez 8 miesięcy przyjmowałem hydroksyzynę w dawce 25 mg na dobę przed snem (CUDOWNY LEK - jako jedyny nie uzależnia i znosi nudności), bóle z klatki piersiowej przeszły w bóle poniżej mostka, po 2 miesiącach leczenia tym lekiem. Na zasypianie na początku trzeba też przyjmować Afobam 0,5 mg (WSPANIALE ZNOSI BÓLE W KLATCE PIERSIOWEJ I MOŻNA ZASNĄĆ).

Kiedy po 2 latach odstawiłem hydroksyzynę na nowo dostałem bóle w klatce piersiowej i wszystkie dolegliwości wróciły i szybko wykonałem gastroskopię prywatnie i wyszedł REFLUX BILIARIS (przy stosowaniu Ziridu). Zrozumiałem że hydroksyzyna jest najlepszym lekiem leczącym objawy refluksu żółciowego i maskuje tą chorobę. Jednak nie znosi bólów poniżej mostka i bólów głodowych. ale pozwala przeżyć.

Wszystkie te leki znoszą tylko objawy tej choroby.

DIETA NIE MA WIĘKSZEGO WPŁYWU NA DOLEGLIWOŚCI. Owszem tłuszcz w dużych ilościach jest zakazany. Ale nawet głodzenie się przez 2 dni nic nie pomaga. Ani dietki lekkostrawne. Wszystko jest opisane na angielskiej Wikipedii. Podają że są leki, a w ostateczności operacja. Oto moje tłumaczenie najważniejszych części artykułu:

Objawy
• Intensywne i długotrwałe bóle brzucha
• Ból brzucha po spożyciu żywności
• Częsta zgaga, która nie może być kontrolowana przez leczenia refluksu żołądka
• Nudności
• Wymioty

Przyczyny
Większość uszkodzeń odźwiernika występuje jako komplikacje po operacji żołądka. Innymi przyczynami refluksu dróg żółciowych, mogą być:
• Wrzód trawienny
• Operacja pęcherzyka żółciowego ( cholecystektomia )
Znaczna liczba przypadków jest samoistna, bez identyfikacji specyficznych etiologii.

Kontrolowanie
W przeciwieństwie do kwasowego refluksu żołądka , refluks żółciowy nie może być kontrolowany przez inhibitory pompy protonowej lub H2 antagonistyczne leki; chociaż te dwie choroby mogą współwystępować. Korekty diety i stylu życia są również nieskuteczne. [ 3 ]
Leki stosowane w kontrolowaniu refluksu żółciowego zawierają substancje wiążące kwasy żółciowe , w szczególności kolestyraminy, które zakłócają przepływu żółci w przewodzie pokarmowym i wiążą (izolują) żółć, która w przeciwnym razie powodowałaby objawy podczas wypływu do żołądka; i środki prokinetyczne, żeby przesuwać materiał z żołądka do jelita cienkiego szybciej i zapobiegać refluksowi.
Refluks żółciowy może również być leczony operacyjnie, jeśli leki są nieskuteczne lub jeśli tkanki przedrakowe występują w przełyku.

NA CAŁY ŚWIAT TEN ARTYKUŁ MAJĄ TYLKO ANGLICY I ROSJANIE!!! Jaka to nieznana choroba, a przecież jest potworna i ciężka i ma ją wiele osób. W Polsce nawet lekarze POZ nie mają o niej pojęcia, a przynajmniej większość z nich.

marsylola
# Posted: 4 Kwi 2015 15:38
Odpowiedz 

qwesdfsdfgf
Witam mam pytanie
czy wyleczyła sie pani z tej żułci w zoladku,mam podobny problem i nie moge sobie z tym poradzić prosze o wiadomość moj meil [email protected]

Anonim
# Posted: 16 Kwi 2015 11:00
Odpowiedz 

Cześć. Ja mam

Mateusz
# Posted: 3 Lip 2015 13:01
Odpowiedz 

Refluks żółciowy w WIĘKSZOŚCI przypadków jest jedynie objawem. Przyczyny to: niedobór enzymow, kwasu solnego, przyrost candidy w jelitach, pasożyty, niedobór substancji odżywczych, nadmiar toksyn i metali ciężkich. By pozbyć się refluksu żółciowego należy po prostu uzdrowić cały swój organizm.
Codzienny ruch + zdrowa dieta, nie przejadanie się i oczyszczanie organizmu z metali ciężkich i innego syfu, suplementacja istotnych minerałów i witamin.
Sam przez to przechodziłem i wiem, że trzeba po prostu wziąć zdrowie we własne ręce. Lekarze niszczą nasze zdrowie szczepionkami i lekami, w wyniku komplikacji powstają inne choroby. Jeżeli będziecie się leczyć na refluks żółciowy u lekarza, to wylądujecie w psychiatryku, a lecząc się na ataki lęku i depresje zostaniecie warzywem. Takie są niestety realia.

Anonim
# Posted: 1 Sty 2016 09:54
Odpowiedz 

Polecacie jakiegoś dobrego gastrologa z Warszawy:)?

Apo_Discounter
Użytkownik
# Posted: 13 Sty 2016 13:49
Odpowiedz 

Polecam sodę oczyszczoną, czyli 100% wodorowęglan sodu, która zobojętnia nadmiar kwasu żołądkowego. W związku z czym działa na łagodne zaburzenia, które są spowodowane nadmiarem kwasów żołądkowych. Jednak należy zażywać jedynie czysty produkt, bez aluminium czy antyzbrylaczy.

Anonim
# Posted: 16 Lut 2016 00:12
Odpowiedz 

Mnie jak piecze w żołądku to popijam pół szklanki mleka przed snem i śpię jak niemowlę.

gabs
# Posted: 9 Sier 2016 16:02
Odpowiedz 

Witam,
również zmagam się z problemem jaki jest nadmiar żółci w żołądku. Leki biorę regularnie, ale interesuje mnie dieta którą mogłabym praktykować. Chciałabym ograniczyć produkty które podrażniłyby mój żołądek i zwiększały ilość żółci. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam

Anonim
# Posted: 4 Sty 2017 11:17
Odpowiedz 

Spróbujcie na zgage i żólc pic surowe białko z jajko surowe , z lodówki najlepiej na czczo. Zadne leki nie pomoga!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 .
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2017

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych