Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / Prosze pomóżcie, ból kręgosłupa!!!!!!!!!
. 1 . 2 . >>
Autor Wiadomość
pawel
Użytkownik
# Posted: 9 Lut 2009 08:09
Odpowiedz 

Witam, mam nadzieję że ktoś mi pomorze. Mam na imię Paweł i mam 20 lat, mój problem wygląda następująco; 2 lata temu zaczęły boleć mnie plecy w odcinku lędźwiowym stało to się nagle jednego wieczoru i nie wykonywałem wtedy żadnej pracy fizycznej po prostu stałem , rozmawiałem z kolegą i nagle zaczęło mnie okropnie boleć przestępowałem z nogi na nogę. Poszedłem do domu i pierwsze dwie noce nie spałem tak mnie bolało. Po 2 dniach poszedłem do lekarza rodzinnego który potraktował mnie lekceważąco i dał jakieś ulotki i powiedział żebym zaczął ćwiczyć tak jak jest na tych ulotkach pokazane. Robiłem to ale nie pomagało wręcz gorzej mnie bolało ale po paru tygodniach ból ustał i 2miesiące było w miarę dobrze ale znów powrócił poszedłem do lekarza i przepisał mi tabletki przeciwbólowe. Przez następne jakieś 3-4 miesiące raz ustawał raz powracał. Aż zaczęło mnie bolec i nie przestało do tej pory. Lekarz rodzinny skierował mnie do neurologa Pani neurolog przebadała mnie i skierowała na prześwietlenie dolnego odcinka kręgosłupa. Jednak nie wykazało nic oczywiście dostałem zestaw tabletek ale niedomagały wręcz gorzej się czułem- bolał mnie brzuch, później dostałem skierowanie na prześwietlenie górnej partii kręgosłupa które też nic nie wykazało, dostałem już inne leki które nie dawały efektu. następnym krokiem był rezonans magnetyczny, miałem nadzieję że teraz się okaże o co chodzi, jakie są przyczyny bólu który nie pozwala mi normalnie żyć. Ale niestety rezonans nic nie wykazał, Pani neurolog skierowała mnie do Pani reumatolog która przebadała mnie znowu to znaczy skłony itp. Nic nie zobaczyła i skierowała mnie na prześwietlenie stawów biodrowych ponieważ myślała że może być to zapalenie stawów, prześwietlenie niestety nie wykazało nic i znowu po paru wizytach zostałem odesłany dalej tym razem do ortopedy. Gdy poszedłem do niego powiedział mi że moja dolna część kręgosłupa jest za prosta i nic mi nie pomorze i musze na jakieś rehabilitacje i naświetlenia jechać czy coś w tym stylu, ale ten lekarz po prostu moim zdaniem nie przejął się mną i nie obchodziło go co naprawdę mi dolega, nie ufałem mu, dalsze moje kroki skierowałem do lekarza rodzinnego powiedziałem mu że chce skonsultować się z jakimś dobrym ortopedą i polecił mi lekarza który był kiedyś lekażem wojskowym. więc poszedłem do niego, było się bardzo trudno dostać, przyjmował tylko raz w tygodniu przez 2 godz. w każdy czwartek musiałem już o 4 rano czekać w kolejce żeby się zarejestrować, ale gdy 1 raz poszedłem do niego to odzyskałem nadzieję, nie potraktował mnie jak kolejny numerek w kolejce ale jak kogoś kto potrzebuje pomocy, wymienił jakieś 3 choroby i powiedział mi że może to być jedna z nich, co jakiś czas zmieniał mi leki, zrobił mi badania krwi, myślałem że coś wykażą ale znowu nic. Sporo czasu do niego chodziłem aż ostatnio załamał mnie, powiedział że skieruje mnie na 3 tygodnie na rehabilitacje i mam czekać pół roku!!!!!! tak pół roku i odnowa zrobić prześwietlenia, jak mi się pogorszy to może coś wykażą nie jest to dla mnie zbyt optymistyczna wizja czekać aż się pogorszy mój stan aby wiedzieć co mi jest. Zacząłem szukać dalej w innym mieście poszedłem do lek. Rodzinnego po skierowanie i odwiedziłem następnego neurologa który znów mnie przebadał obejrzał kręgosłup przejrzał wyniki i nic nie stwierdził, przepisał mi tym razem inne tabletki zdziwiło mnie że są to antydepresanty, czyli leki na depresję, powiedział że zastosuje dla mnie mniejszą dawkę, czyli 25mg a przy depresji stosuje się 100 mg I ten lek bodajże oddziałuje w jakiś sposób na układ nerwowy, ale po nim czuje się jakbym nie był sobą, nie mam apetytu i kręci mi się w głowie, już nie wiem czy ktoś mi pomoże. Mój stan psychiczny nie jest w zbyt dobrym stanie, przychodzą mi różne myśli do głowy. Ból nie ogranicza moich ruchów- tak powiedział lekarz. Sam się utrzymuje mój rodzice są biedni a żeby zarabiać musze pracować a ból mi nie pozwala. Nie mogę uprawiać sportów, a tak to kochałem, nie mogę biegać, ćwiczyć, chodzić na siłownie, czuje okropny ból w prawie każdej chwili dotychczasowego życia, ciężko o tym zapomnieć, boli mnie gdy siedzę, gdy leże, gdy coś nosze lub podnoszę, jak chodzę to może troszkę mniej, a najgorsze że nie wiem jaka jest przyczyna. lekarz rodzinny powiedział żebym się przyzwyczaił do bólu, jak to usłyszałem to krew mnie zalała. Proszę pomóż mi chociaż dobrą radą, odkąd to mnie spotkało zmieniłem się, wszystko mnie drażni i nie widzę sensu w niczym. czasami jak długo siedzę w autobusie to prawy pośladek i noga tak dziwnie mi cierpną, cały czas jem tabletki przeciw bólowe aż podkowy pod oczami mi się porobiły, jeszcze coś nie wiem czy to ma coś wspólnego z plecami ale cały czas mam katar i gardło oraz migdałki mnie bola to tez jest bardzo uciążliwe, też chodziłem do lekarzy z tą dolegliwością ale nie biorą mnie na poważnie, a żadne tabletki na gardło nie pomagają . Często też szyja mnie boli. Proszę o pomoc jestem młody mam 20 lat a od niecałych 2 jeżdżę po szpitalach, nawet modlić się zacząłem ale nie skutkuje. Z całych sił pragnę wyzdrowieć…..!!! chciałbym w życiu jeszcze tyle zrobić, mam tyle marzeń i pomysłów a ta choroba mnie przytłacza. Z góry dziękuje i pozdrawiam. Paweł

Proszę pisać na e-mail [email protected]

Anonim
# Posted: 9 Lut 2009 10:42
Odpowiedz 

PAWEł NIEWIEM Z KAD JESTES',ALE JA MIAłAM PODOBNA SYTUACJE W TEJ CHWILI JESTEM PO OPERACJI I MAM NADZIEJE ZE BEDZIE LEPIEJ,NARAZIE UPłYNEłO 2 TYGODNIE PO OPERACJI.SPRUBOJ SIE DOSTAC DO LEKARZA NEUROCHIRURGA W SłUPSKU ,JEST ORDYNATOREM SZPITALA,NAZYWA SIE STANIAłAW GAłAZKA,JEST DOBRYM LEKARZEM I KONKRETNY.PZYJMUJE TEZ PRYWATNIE WIZYTA KOSZTUJE 100 Zł.PODAM CI TEL.NA ODDZIAł 059-8423875.MOZESz SIE Z NIM UMOWIC PRYWATNIE.ZYCZE CI POWODZENIA I POZYTYWNEGO POWROTU DO ZDROWIA.

RENIA Z USTKI.

elta.
# Posted: 10 Lut 2009 03:52
Odpowiedz 

Witam !!!Mam 50 lat i pracowalam w sklepie 13lat, kregoslup mam zjechany jak sie tylko dz .Ale Ty jestes mlody wiec troche to za wczesnie na takie bole. Twoje objawy chorobowe wiele wskazuja na rotacje kregoslupa dolnego .robisz badanie i jest ok. jak sie ruszysz nie tak to z powrotam boli ,jest to trudne do wykrycia. Objawy te co opisujesz rownie dobrze moga swiadczyc o kamicy nerkowej ,od nerek rowniez boli tylna czesc plecow posladek i noga , radze to sprawdzic,moze to byc "rwa kulszowa"poczytaj otym na tym forum.Jesli chodzi o gardlo to moze byc bakteria lub wirus zrob wymaz z gardla od razu ci powiedza na jakie leki nie reaguje twoj organizm, takie badanie to koszt ok 40 zl wyniki po trzech dniach.Bardzo dobrze jast plukac gardlo soda oczyszczana i sola.
pozdrawiam

emkaz
# Posted: 23 Sier 2009 13:50
Odpowiedz 

przy rwie kulszowej na rezonansie pojawiłby się ucisk na korzeń nerwowy, brak krzywizn kręgosłupa jest spowodowany bólem; mięśnie broniąc się przed bólem napinają się potęgując w późniejszym etapie ból. Na chwilę obecną jak ktoś tu napisał jest to nieznaczna rotacja kręgosłupa a raczej poszczególnych kręgów. By sobie ulżyć możesz użyć zimnych okładów np.: mrożony groszek włożony w poszewkę od poduszki. Druga metoda pozycje ułożeniowe: Kładziemy się na ziemi, podkładamy pod łydki taboret tak by zgięcie w stawach biodrowych i kolanowych wyniosło 90 stopni i poprostu poleżeć w ten sposób. Można jeszcze zastosować techniki "autonastawiania" ale wątpię żeby w tej fazie pozwolił kręgosłup tobie to wykonać. W razie czego www.emkaz.kgb.pl

devila18
Użytkownik
# Posted: 17 Lis 2009 09:24
Odpowiedz 

Witam. Mam 20 lat i bardzo często boli mnie kręgosłup i to w różnych miejscach, jednak najczęściej w odcinku lędźwiowym. Wiem, że parę lat temu robiłam prześwietlenie i wykazało boczne skrzywienie ( z gimnastyki prywatnej zrezygnowałam bardzo szybko ). Dziś boli mnie cały odcinek poprzek pleców gdzieś na końcu odcinka lędźwiowego, boli jak wstaję i jak siadam i jak chcę się wyprostowac. Czy to korzonki czy coś innego? Pani doktór ( rodzinny lekarz) nie chciała mi dac skierowania na rentgen, bo powiedziała, że u tak młodej osoby nie zrobią prześwietlenia całego kręgosłupa, to gdzie ja mam się udac o pomoc?

Elka80
Użytkownik
# Posted: 22 Lis 2009 09:29
Odpowiedz 

Z kregosłupem nie ma żartów i lepiej w przypadkach wszelkiego rodzaju dolegliwości kręgosłupa konsultować się z lekarzem. Ja jakiś czas temu dostałam skierowanie na rehabilitacje, bo strasznie bolał mnie kregosłup. Jak zaczęłam chodzić, to problemy się skończyły. Niestety takie zabiegi nie trwają wiecznie, więc po skończonej nazwę to kuracji ból powrócił, a ja nie miałam na tyle czasu, żeby ciągle chodzić do przychodnii. Zainwestowałam w mate relaksującą z podgrzewaniem (kupiłam na wasserman.pl) i mi pomogło. Oczywiście zawsze warto iść do lekarza i zapytać o jego zdanie, ale jeżeli on nie widzi przeciwskazań, to dlaczego nie wypróbować innych sposobów.

Anonim
# Posted: 12 Kwi 2016 21:57
Odpowiedz 

Witam mam to samo co kolega który opisuje.Wyniki z rezonansu nic nie wykryły a ja zwijam się z bólu.

loke
Użytkownik
# Posted: 14 Kwi 2016 16:37 - Edytowany przez: loke
Odpowiedz 

Najlepiej dać innemu lekarzowi do przejrzenia wyników z rezonansu. Jak drugi nic nie zobaczy to będzie problem.

Anonim
# Posted: 15 Kwi 2016 20:43
Odpowiedz 

Podejrzewali u mnie dyskopatie i rwe kulszową ale rezonans nic nie pokazał czy te dolegliwości jak ból w kręgosłupie lędzwiowym,ból w pośladkach i ból aż po nogi.Ból z nóg zelżył po rehabilitacjach.Czy te dolegliwości mogą wskazywac na coś innego niż kręgosłup?Ból utrzymuje sie 9 miesięcy,były dwa razy rehabilitacje

Anonim
# Posted: 22 Cze 2016 21:07
Odpowiedz 

Znajomy miał straszne bole kręgosłupa i stawów, kości diagnozowal sie bardzo długo okazalo sie ze miał problem z migdałkami i kiedy je wycial wszystkie bole zniknely!

dolores15
Użytkownik
# Posted: 28 Kwi 2018 16:15
Odpowiedz 

Ja od lat mam problem z kręgosłupem,nawet miałam mieć operację lędźwiowego odcinka, ale od kiedy chodzę na zabiegi ,bóle się zmniejszyły i to bardzo. Mogę polecić laser wysokoenergetyczny. Bardzo skuteczny zabieg. Chodzę na niego do Warszawskiego ośrodka Kimed. Mają tam bardzo profesjonalny zespół i wiele innych zabiegów godnych polecenia.

dolores15
Użytkownik
# Posted: 30 Maj 2018 20:55
Odpowiedz 

Co drugi człowiek ma chyba problem z kręgosłupem ;-( Ja też miewam bóle,ostatnio koleżanka wyciągneła mnie na rehabilitację do ośrodka Kimed na Mokotowie.Chodze tam na laser wysokoenergetyczny i masaże ,bardzo mi pomagają.Oczywiście ważna jest systematyczność.

. 1 . 2 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2018

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych