Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / wzdęcia brzucha - bóle w lewym boku
. 1 . 2 . >>
Autor Wiadomość
saw
# Posted: 21 Sier 2007 16:36
Odpowiedz 

Witam mam jakies wzdecia brzucha czuje sie pelny jesli zjem chodz by mala kanapke boli mnie cos w lewym boku nie jem nic ciezko strawnego moze ktos cos wie na ten temat?

Corhydrone
Użytkownik
# Posted: 23 Sier 2007 01:22
Odpowiedz 

Niestety, diagnostyka bólów brzucha na odległość jest niemożliwa, konieczne jest oprócz dokładnego wywiadu chorobowego badanie pacjenta (badanie fizykalne, USG brzucha, badania laboratoryjne, ewentualnie badanie kału - pasożyty? infekcja bakteryjna?).

Zawsze ważne jest dokładne określenie lokalizacji bólu (np. nadbrzusze, podżebrze prawe, podbrzusze); rodzaj bólu (kolkowy, tępy), czy ból promieniuje (np. do pachwiny, czy jest to ból opasujący); czy współtowarzyszą wymioty (jakie są to wymioty); czy występuje żółtaczka, jak często są stolce, jak wyglądają, czy są obecne krew lub sluz? - a może wiatry i stolec są wstrzymane; czy są jakies zmiany w moczu, częste oddawanie moczu małymi porcjami, itp.?

Silne bóle brzucha powodowane być mogą przez różne stany chorobowe:
- bóle w podbrzuszu lewym - np. kolka nerkowa lewostronna, niedrożność przepuszczajaca, uchyłki jelita, polipy, guzy, stany zapalne jelit, pasożyty i inne. To tylko przykłady.

- bóle w nadbrzuszu - zapalenie trzustki, choroby żołądka, dwunastnicy (np. choroba wrzodowa)
- bóle w podbrzuszu prawym - zapalenie wyrostka robaczkowego; zapalenie przydatków (również po lewej w podbrzuszu);
- bóle w okolicy lędźwiowej i bóle brzucha - kolka nerkowa, również bóle kręgosłupa, zapalenie nerek,
- bóle w prawym podżebrzu - kolka żółciowa,
- czasem niedrożnośc jelit lub przepuszczająca niedrożność - wówczas nudności i wymioty z zatrzymaniem gazów i stolca,
- bóle podbrzusza - np. zapalenie pecherza moczowego.
- czasem ból powoduje tętniak.

To niektóre z przyczyn.

Często - jeśli przyczyna organiczna jest nieuchwytna rozpoznaje sie kolkę jelitową - colica jejunalis. Przyczyną bólu sa wówczas stany skurczowe jelit. Ból bywa silny. Zapobieganie jest trudne, stosuje sie leki regulujące motorykę jelit (Duspatalin lub Tribux lub Debridat). A doraźnie lek rozkurczowy (np. No-spa forte) + lek przeciwbólowy (np. Pyralgina).

Oczywiście najlepszej rady udzieli lekarz po osobistym zbadaniu pacjenta -należałoby się do niego jak najprędzej zgłosić.

Polecam też lekturę artykułów poświęconych zbliżonej tematyce:

Zespół jelita drażliwego
Wzdęcia brzucha
Wrzody żołądka i dwunastnicy
Niedrożność jelit
Kamica żółciowa

Jeśli ból jest bardzo silny lekarz POZ wykona odpowiednie badania, skieruje na leczenie specjalistyczne, doraźnie pomóc może kroplówka rozkurczowa. Przy nasilonych bólach brzucha można ewentualnie wezwać Pogotowie Ratunkowe (leczenie w domu lub możliwy transport do Izby Przyjęć pobliskiego szpitala jeśli będą wskazania).

karola1166
Użytkownik
# Posted: 22 Sty 2009 03:22
Odpowiedz 

WITAM!!!
MAM 20 LAT I JESTEM CHORA NA NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY
CZĘSTO MAM BÓLE PODBRZUSZA, ZAWROTY GŁOWY, JEST MI SŁABO I CZASEM NIEDOBRZE....TEMU WSZYSTKIEMU TOWARZYSZY WZDĘTY BRZUCH....OBAWIAM SIĘ, ŻE MOGE BYĆ W CIĄŻY, ALE NORMALNIE MOGĘ WCIĄGNĄĆ BRZUCH I MIAŁAM MIESIĄCZKĘ...CZY TO MOŻLIWE??? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ, BO NIE WIEM CO MAM ROBIĆ A NIE MAM TERAZ PIENIĘDZY, ŻEBY PÓJŚĆ DO GINEKOLOGA A KOLEJKI SĄ OGROMNE:/

Anonim
# Posted: 26 Sty 2009 23:28
Odpowiedz 

to nie ma nic z ciążą, a z brzuchem trzeba pewnie lekarza i zmienic diete

kasiaraszyn
# Posted: 9 Lip 2010 10:22
Odpowiedz 

witam mam duzy brzuch od jakiegoś czasu, napeczniały twardy jak skała. ale na 100 nie jestem w ciąży, ale tak wyglądam,moze ktoś wie co to za choroba

emi
# Posted: 14 Gru 2010 13:35
Odpowiedz 

Pierwszym zadaniem do ustalenia przyczyny jest wizyta u lekarza i zrobienie wszystkich wynikow!Ja mam rozne bole zoladka ,podbrzusza itp itd juz od 20 lat . Wszyscy lekarze mnie mowia ,ze to jest nerwica zoladka i zespol jelita drazliwego!!Oczywiscie z tym mozna zyc tylko ,ze to nie zaden komfort byc ciagle ze skwaszona mina bo boli:((
Najgorsze sa dni przed dluzszym wyjadem np samolotem ,pociagiem wtedy nie dosc ,ze boli to jeszcze biegunki............koszmar!!Pozdrawiam wszystkich i zycze zdiagnozowania przyczyn :))

Anonim
# Posted: 11 Mar 2011 19:09
Odpowiedz 

od dłuższego czasu czuje wzdęcia boli mie w lewym boku wręcz kuje.byłam u lekarza i zapisał mi tabletki penzol,wziełam dopiero jedna ale ciągle mie boli gdzie mam się zwrócić.przy tym jak miałam atak tego to miałam wymioty i biegunkę.co to jest za choroba odp prosze

elefant
# Posted: 15 Sty 2012 11:02
Odpowiedz 

mam na imie ela mam ten sam problem boli brzuch i z lewej strony boli i cały brzuch czasami boli to morze byc nerwica tak sobie mysle ale niewiem narazie nic to natyle

Eus
# Posted: 15 Sty 2012 20:15
Odpowiedz 

Jeśli chcesz zosbie zrobić dokładniejszą diagnostykę, a brzuch boli po lewej w śród i podbrzuszu to zrób sobie Elu takie badania: kał na pasozyty, kał na antygen Lamblii, kał na krew utajoną. Morfologia i CRP, aminotransferazy, amylazę w surowicy. Możesz tez allergodip pokarmowy (dość drogie - ok. 300 zł). A poza tym wskazane jest USG jamy brzusznej. Jeśli ból w nadbrzuszu to do rozważenia gastroskopia...

Anonim
# Posted: 4 Lip 2012 11:28
Odpowiedz 

Witam!
Czytam wątki na forum i jestem skołowana. Dwa lata temu mój mąż miał usunięty woreczek żółciowy. Myśleliśmy, że potem będzie dobrze, ale cały czas mąż odczuwa ból w lewym podbrzuszu. Przy tym bardzo męczy się. Nie może normalnie siedzieć. Najlepsza jest pozycja półleżąca. Miał gastro i nic, wszystko w normie. Tomograf jamy brzusznej jeż w porządku. kolonoskopia podobnie prawie norma (uchyłki w esicy). Lekarz stwierdził, że takie schorzenie, to ma prawie każdy dorosły człowiek. USG też nic nie wykazuje. Niby wszystko w porządku, a boli i sił ubywa. Lekarze zaczynają traktować męża jako hipochondryka. Ja widzę jak się męczy i nie mogę mu pomóc. Co robić???

Corhydrone
Użytkownik
# Posted: 6 Lip 2012 13:50
Odpowiedz 

Usunięcie woreczka i gastroskopia nie rozwiążą zagadki bólu w lewym podbrzuszu, gdyż dotyczą innej okolicy.
Lekarze może nie proponują konkretnego leczenia, gdyż leczą wtedy, gdy wiedzą co mają leczyć - nie ma uchwytnej przyczyny, więc trudno, żeby zapisywali określone leki (poza objawowymi). Wiekszość badań możliwych do zrobienia już pacjent chyba miał wykonane (kolonoskopia, TK brzucha, USG..)Są oczywiście wysokospecjal;istyczne badania jak EUS, wirtualna tomografia itp, ale w określonych wskazaniach. Bóle w lewym podbrzuszu mogą mieć różne przyczyny. Pomijając układ pokarmowy - może trzeba pomysleć jeszcze o wizycie u urologa - może jest to stan zapalny najądrza, lub varicocele? Może to złóg w układzie moczowym? RTG powinno ujawnic ewentualne cieniujące złogi, sprawny ultrasonografista dostrzeże je w USG. Może to przyczyna z układu ruchu - kręgosłup odcinka L-S? Proponowałbym też wykonanie badań parazytologicznych kału (antygen Lamblii, pasożyty) oraz posiewu, badania na ew. zakażenie Yersinia enterocolica; zakładam, że podstawowe badania były wykonane, ale przypomnę: mocz, morfologia, parametry zapalne - OB, CRP; amylaza, aminotransferazy, lipaza, GGTP, wskaźniki krystaliurii w II-giej rannej porcji moczu.. Jest tez schorzenie zwane jelitem drażliwym. Polecam artykuł - po lewej stronie, nieco powyżej, jest lista z artykułami - "Zespół jelita drażliwego". Co do łatwego męczenia się - chodzi o "słaba" kondycję - duszność, zadyszki, pocenie się? Nie wiem ile mąż Pani ma lat - ale tego typu dolegliwości wymagaja sprawdzenia wydolności układów krążenia i oddechowego, a to obszerne, zupełnie inne zagadnienie. Pozdrawiam i zyczę powodzenia w diagnostyce i terapii.

jackson78@tlen. pl
# Posted: 2 Wrz 2012 07:10
Odpowiedz 

Ja rowniez mam podobny problem, musicie znalezc dobrego dietetyka. To usuniecie woreczka zolciowego uposledza caly organiam, nie zostaja przyswajane tluszcze, witaminy i inne substancje odrzywcze. Malo tego, do organizmu dostaja sie toksyny, jest rozchwiana gospodarka wodna itp. Co w efekcie prowadzi do oslabienia calego organizmu oraz jego wyniszczenia.

Nalezy radykalnie zmienic diete, przyjmowac probiotyki i zastosowac sie do zdrowych zasad zywienia. Dobrze jest poddac sie badaniu ktore pokaze sklad naszego organizmu, zapotrzebowanie oraz wszelkie braki. Ja takie badanie zrobilam w gabinecie dietetyka. Moge polecic dietetyka we wroclawiu do ktorego chodze.
I
Dodam jeszcze ze mimo ostrych i przewleklych boli po lewej stronie zadne wczesniejsze badania nic nie wykazaly a wszelkie wizyty u specjalistow byly tylko strata czasu.

. 1 . 2 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2014

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych