Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / akrofobia
. 1 . 2 . >>
Autor Wiadomość
Anonim
# Posted: 8 Paź 2007 09:32
Odpowiedz 

boje sie wchodzić po drabinie jak sie tego pozbyć

Corhydrone
Użytkownik
# Posted: 11 Paź 2007 23:54 - Edytowany przez: Corhydrone
Odpowiedz 

Akrofobia - silny lęk, paniczny lęk przed znalezieniem się w wysoko położonym miejscu (np. dziesiąte piętro, malowanie dachu itp.).
Akrofobia należy do zaburzeń nerwicowych, potocznie nazywana jest lękiem wysokości.
Leczenie obejmuje psychoterapię (psychiatra lub psycholog), która polega na cyklicznych spotkaniach z psychoterapeutą, które najczęściej prowadzone są w formie rozmowy.
Psychoterapia może być prowadzona w sposób indywidualny (pacjent i terapeuta) lub grupowy (kilku pacjentów i terapeuta).
W leczeniu lek. psychiatra stosować może leki - odgrywają rolę uzupełniającą w leczeniu nerwic - pozwalają łagodzić najcięższe stany lękowe.
Niedopuszczalne jest stosowanie tzw. "terapii szokowej" wobec osoby cierpiącej na fobię, czyli przy panicznym lęku przed wejsciem na drabinę - wejście na nią mimo ogromnego lęku. Tego robić nie należy. Leczenie fobii należy zostawić specjalistom.

Pytanie też, czy to na pewno fobia? Fobia to lęk paniczny, ogromny niepokój. Zwykła obawa przed potencjalnie niebezpieczna rzeczą, czynnością jest rzecza normalną.

W przypadku problemów zdrowotnych i jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się po poradę do lekarza.

gosc
# Posted: 29 Gru 2008 15:19
Odpowiedz 

Ee tam. Pieprzenie głupot. Nie ma żadnej akrofobii, są po prostu ludzie z jajami i cieniasy, co się własnego cienia boją.
można bać się skoczyć z samolotu, czy na bungee, ale czym do cholery wytłumaczyć strach, przed podejściem do barierki na balkonie, czy przed wejściem na drabinę.

Anonim
# Posted: 25 Mar 2009 12:09
Odpowiedz 

Nie przeżyłeś tego to nie wiesz. Nie masz pojęcia co to znaczy. Uchh . Nie wyobrażasz sobie nawet jakie to straszne bać sie wyjść na 5 szczebel drabinyy..

Anonim
# Posted: 27 Mar 2009 03:04
Odpowiedz 

Witam,
Niesamowicie rozśmieszyła mnie zakwalifikowanie ludzi na dwie kategorie: "cieniasów" i "ludzi z jajami"... Hmm, wszystko dobrze, tylko niestety to się nie sprawdza. Otóż każdy człowiek ma jakieś lęki. Panicznie boję się wysokości i otwartych przestrzeni. Nie wejdę nawet na wiadukt, nie wyjdę na taras (pierwsze piętro), nie ma mowy, żebym weszła na trzecie piętro domu, panikuję idąc po schodkach do samolotu (jak znajdę się już w samolocie, nie siadam przy oknie, i nie widząc przestrzeni ani wysokości, nie odczuwam PANICZNEGO lęku). Drzwi w pokoju muszą być koniecznie zamknięte, ponieważ wariuję, gdy są otwarte, z racji tego, że powiększa się przestrzeń wokół mnie, przestrzeń przeze mnie widziana. Drogi Anonimie, wchodzenie po drabinie to wyczyn dla mnie wręcz nieosiągalny! Ja boję się wjechać schodkami na pierwsze piętro Galerii Handlowej! Z drugiej natomiast strony, przebywałam wielokrotnie w otoczeniu jadowitych pająków (które brałam w ręce, a one po mnie chodziły), wężów, dzikich zwierząt i nie odczuwałam żadnego lęku !!! Szanowny Gościu, czy osoba, która boi się pająków, bycia w bliskim kontakcie np. z pumą, jest wg Pana "cieniasem"? Uważam, że ja w kwestii posiadania lęku wysokości i lęku otwartej przestrzeni jestem (jak Pan to ujmuje: cieniasem, raczej cieniaską), a w innych kwestiach: babą z jajami! Także Pana teoria klasyfikacji jest błędna w samym już założeniu.

Anonim
# Posted: 2 Sier 2009 09:56
Odpowiedz 

co ty człowieku pierdoli*z??ja nigdy nie miałem lęku wysokości, od 7 lat pracuje na dachach i konstrukcjach stalowych, od ok.2 lat odczuwam lęk minimalny ale lek, objawy wystąpily po tym jak moj kumpel spadl z dachu i w stanie krytycznym wyladowal na oiom-ie, wydaje mi sie ze tego typu zjawiska rodza sie w nas w momencie kiedy poszerza sie nasza swiadomosc na mozliwosc wystapienia tego typu wypadków!

:)
# Posted: 8 Lut 2010 19:19
Odpowiedz 

tylko chciałam wtrącić ze beznadziejne wyzywanie ludzi cierpiących na jakieś schorzenie to zwykłe chamstwo i brak wychowania a przede wszytkim BRAK WIEDZY!!! zanim kogoś podsumujemy to moze należałoby troszke poczytac moze nawet odwiedzić miejsce zwane biblioteką...

fobja jest zaburzeniem nerwicowym.
to taka sama choroba jak każda inna i jak każdą inna chorobę mozna ją leczyc i z nią życ
cikawe czy nazywacie kogoś cieniasem bo ma grype... troche to załosne

uuu
# Posted: 12 Mar 2010 18:44
Odpowiedz 

mam strach gdy patrze na Odrę z mapy google

depeche mode
# Posted: 12 Mar 2010 18:51
Odpowiedz 

jestem pewna że każdy ma fobie ja mam taką na głębokie wody np.wisła,odra lub morze

maciej
# Posted: 13 Maj 2010 11:47
Odpowiedz 

Witam, jak to jest z tym lekiem wysokosci, do dzisiaj myslalem ze mam taka fobie, ale z tego co tu czytam to chyba grubo sie mylilem. Z tego co pisza ludzie z lekiem wysokosci, ze po drabinie nie moga wejsc, albo na balkon wiezowca, hmm troche mnie to dziwi bo jak wczesniej napisalem, ze wydawalo mi sie, ze moja fobia to lek wysokosci, ale ja po drabinie moge wejsc na sam szczyt na drzewo niema problemu na wiezowiec to juz troszeczke ciezej ale dam rade, samolotem jak lece przy oknie mam siedzenie niema problemu lukac przez okno nawet mi sie podoba :) ale jak juz wczesniej wspomnialem kiedy jestem w wezowcu to jest mi ciezko spojzec w dol do barierki jak podchodze to bardzo ostroznie a jak juz stane to tak mocno sie jej chwytam ze boje sie ze ja wyrwe i spadne z nia doslownie, i co jest dziwne ze potrafie sie przyzwyczaic do wysokosci, ale nie jest to latwe ale mozliwe :) aha a najgorsze jest jak juz jestem np. na wiezowcu to samo patrzenie w dol nie jest straszne, najgorsze jest jak sie patrze przed siebie i nie widze gruntu pod nogami, myslalem ze moze to byc lek przestrzeni ale nad morzem czy w samolocie czuje sie bardzo dobrze, moge jezdzic winda oszkolona czy nie nie robi mi, teraz mam pytanie czy mozna mniec lek wysokosci ale nie tak silny zeby odczywac strach przy wejsci na drabine?? czy lek wysokosci to poprostu lek wysokosci i kazdy jest taki sam???

FamilyGuy
Użytkownik
# Posted: 14 Maj 2010 11:21
Odpowiedz 

Gościu! Weź poczytaj trochę o fobiach a potem się wypowiadaj. To że ktoś nie odczuwa dyskomfortu czy strachu przed wysokością, to nie znaczy że jest odważny. Ten co ma fobię może być w rzeczywistości znacznie odważniejszy. Fobia jest fobia. Tez mam jedną. A jeśli ty jeszcze żadnej nie odkryłeś to się ciesz, nie chcę ci źle życzyć, ale dobrze by było gdybyś choć jeden dzień musiał mierzyć się z silnym lękiem nad którym nie panujesz.

Anonim
# Posted: 28 Sier 2010 10:53
Odpowiedz 

na tym portalu jest wysyp chamstwa i braku wykształcenia, co przy wypowiedziach daje pojęcie albo o tym że ktoś boi się przyznać że ma jakięś inne lęki, bądź też boi się szkoły -nauki ( to uwaga dla tych ,,twardych,,).Z natury rzeczy agresja i chamstwo wynika z lenistwa i prostactwa , kojarzonego z brakiem wiedzy -jak nadmieniłem- zatem co tacy,, twardziele robią na forum o akrofobii....? boicie się przyznać do tego lęku ...???

. 1 . 2 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2017

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych