Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / Uzależnienie od kropli do nosa
<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 .
Autor Wiadomość
Anonim
# Posted: 12 Cze 2018 20:58
Odpowiedz 

Jestem 3 tydzień na odwyku od sulfarinolu.Jest ciężko...dlatego przestrzegam wszystkim przed środkami na katar-jeśli już je bierzecie to MUSICIE pamiętać,że można to robić tylko kilka dni!!!Trzymajcie kciuki żeby mi się udało na zawsze zerwać z tym nałogiem...

Odwykujący
# Posted: 25 Cze 2018 13:05
Odpowiedz 

jestem 6 dni na odwyku, prowadzę dziennik internetowy, pomaga mi to utrzymać się w postanowieniu, może komuś pomoże czytanie:

https://uzaleznienie-xylometazolin.blogspot.com/

Odwykujący
# Posted: 25 Cze 2018 13:06
Odpowiedz 

https://uzaleznienie-xylometazolin.blogspot.com/

Anonim
# Posted: 13 Sier 2018 15:24
Odpowiedz 

Pati88
I jak zdrówko? Ja myślę o kriochirurgii.

Tedy.
# Posted: 12 Wrz 2018 23:43
Odpowiedz 

Kilka lat temu rozpisywałem się na tym forum odnośnie uzależnienia od ksylometazolinu. Też robiłem różne kuracje odwykowe. Najbardziej skuteczną było branie po jednej kropelce do jednej dziurki od nosa.
I tak mi zostało ... A zacząłem gdzieś 35 lat temu, gdy xylometazolin kosztował ... 20gr./but.
Oczywiście obecnie za dnia staram się tego nie brać ,ale w nocy nie raz muszę. aby spać jak człowiek i się wyspać. Wcześniej to miałem istny koszmar z tym i podobnymi środkami uzależniającym, udrażniającymi kanały nosowe.
Jednym słowem niezły to interes na tym i podobnym leku robią producenci i cała reszta.

szczęśliwy
# Posted: 16 Paź 2018 16:35
Odpowiedz 

Cześć,
Muszę Wam powiedzieć o tym. Sam w to nie wierzę, a jednak. Historia jak każdego z tego forum. Uzależnienie, walka, klęski, beznadzieja, widmo operacji, śluzówka jak po eksplozji. I nagle...Wszystko odeszło. Słowo. Stałem w aptece w kolejce i z nudów oglądałem leki wystawione w gablocie. Słowo zatoki działa na mnie jak czerwone światło. Od razu włącza się alarm połączony z nadzieją. I tak było tym razem. W gablocie zobaczyłem reno puren ZATOKI max. Pomyślałem: co mi szkodzi. Tym bardziej, ze to zioła. Kupiłem. Od razy zażyłem dwie tabletki. Z tym specyfikiem nabyłem również xylorin, bo za nim stałem w kolejce. Wierzcie mi, jeszcze go nie napocząłem. Leży w torbie do pracy i coraz częściej zastanawiam się, czy go nie wywalić z niej. Ale nie, poczekam. Czym prędzej zapisałem się do laryngologa. Pani doktor też nie chciała wierzyć. Jednak pomogła. Przepisała mi pronasal. Trzeci tydzień nie muszę zażywać xylorinu. Brałem to od prawie 3 lat. Teraz wspomagam się reno purenem, mam jeszcze pronasal i dużo wody morskiej. Oczywiście nie działa to jak ręka odjął. Są lepsze lub gorsze dni. Najgorzej jest po przebudzeniu. Sucha jama ustna, nos zatkany. Wystarczy jednak przedmuchać go i jest drożność.Wcześniej ta czynność powodowała jeszcze gorsze zatkanie nosa. Nie twierdzę, że reno puren jest rewelacyjny, że jest lekiem na całe zło. Być może pomógł mi jakiś przypadek, zbieg okoliczności. Faktem jest, że nie biorę tego g.,.. od prawie trzech tygodni. Być może (odpukać) kiedyś piękny sen się skończy. Nie wiem. Teraz jednak jestem wolny. Szukałem nie wiadomo jakich leków. A pomógł mi zwykły ziołowy preparat. Czyżby potwierdziła się teza, ze najlepsze są najprostsze rozwiązania/ Spróbujcie. I żeby nie było. Ja nie reklamuję tego specyfiku. Nie jestem żadnym przedstawicielem producenta czy dystrybutora. Pozdrawiam.

Adaś
# Posted: 23 Paź 2018 10:50
Odpowiedz 

Witam starych i nowych ćpunów xylometazoliny. Pisałem tu kiedyś, o tym, że puszczałem krople od 24 lat. Od trzech lat nie puszczam kropli. jednakże głowa jeszcze czasem bolała, a i nosek z jednej strony się przytykał. Tomografia wykazała niedrożność ujść zatok przynosowych i zgrubienia śluzówki w zatokach. Obecnie siedzę w domu na L4 po operacji FESS zatok i korekcji małżowin. Już 10 dni po operacji. Czuję się dobrze głowa nie boli {bolała często, łykałem 4 paracetamole aby przestała}. Noskiem oddycham super.

Anonim
# Posted: 21 Lis 2018 17:14
Odpowiedz 

Witam
Ja mam doświadczenia podobne do Tedyego. Stosuję krople od lat, tę samą dawkę, jedną kroplę na noc. I muszę powiedzieć, że żyło mi się zupełnie dobrze. W zasadzie z powodu wolnego czasu, zmiany sytuacji zawodowej zaczęłam szukać dziury w całym, czego do dziś żałuję. Postanowiłam czytająć tego typu fora, oduzależnić się od kropli.
Dziś ostrzegam przed operacjami - miałam prostowaną przegrodę, fess i zmniejszenie małżowin, wielkie obietnice, że to udrożni nos. Operacja w jednej z rekomendowanych prywatnych klinik.
Zero efektu jakiegokolwiek. Po 4 miesiącach (u niektórych z tego co już dziś wiem może się tak stać i po roku, paru latach) zaczął się mój dramat (choć wtedy nie przeczuwałam, że to w ogóle coś poważnego). Na skutek operacji (różne są czynniki pooperacyjne-zakażenia wirusami, zatory drobnych naczyń, uaktywnienie procesu autoimmunologicznego, barotrauma - nie płuczcie zatok butelką) doszło do uszkodzenia komórek słuchowych ślimaka i bardzo dokuczliwego dla mnie zjawiska jakie się wówczas u wielu osób pojawia - tinnitusa - 24h słyszanych dźwięków w uszach - uporczywe buczenie, pisk.Od razu piszę, że kto tego nie doświadczył, nie ma pojęcia jak to jest. Zaś część osób, która to miała, już się pożegnała z tym światem, bo ludzie wymiękają i niestety nie dają już rady. A leku na to nauka póki co od lat nie umie wymyślić. I dlatego ja ostrzegam - nie wyszukujcie sobie zmarwień, bo możecie tego gorzko pożałować, jak ja, i stracić swoje dotychczasowe życie, którego nie doceniacie.
Niedawno straciłam słuch po raz drugi, w tym samym uchu, co po operacji. Podano mi kroplówki, sterydy, leki naczyniowe. Słuch wrócił, ale tinnitus też pozostał. Lekarze są bezradni.
Z szacunkiem dla wszystkich, piszę subiektywnie, bo kto wie, możesz być takim samym przypadkiem, jak ja? A poznałam już trochę podobnych ludzi i jest bardzo ciężko.
Wierzcie lub nie - krople to dziś żaden problem dla mnie (wtedy też nie był, ale mądrym się jest po szkodzie) Pozdrawiam.

Anonim
# Posted: 26 Lis 2018 11:58
Odpowiedz 

Kochana towarzyszko niedoli, która odezwała się powyżej po długiej przerwie!
Widzę, że u Ciebie nieciekawie. U mnie - co ciekawe, bez zmian, czyt. wróciłam do punktu wyjścia.
To znaczy zmiany jakieś są - urodziłam drugą, śliczną i zdrową córkę - UWAGA - ustawicznie waląc krople kilka razy na dobę. Czyli tak, jak w poprzedniej ciąży.
Teraz już wiem, że trwałe wyjście z tego może i jest możliwe ale wymaga ogromnej determinacji, zwłaszcza w sezonie jesienno zimowym.
Osobiście rzuciłam krople na niemal rok - niemal bo przyszło przeziębienie i pękłam. Poza tym, tak samo zaczęłam mieć problemy z uchem, zaczęło się po prostu zatykac na skutek ciągłego zatkania jednej strony nosa.
I tu koniec historii. Dziękuję Ci Fiver, że uratowałaś moje zdrowie i życie odradzajac mi zabieg ❤️

Anonim
# Posted: 2 Gru 2018 17:02
Odpowiedz 

Chodzi o to by nie przeginać, jak się nie da to nie i już. Nic na siłę, bo każdy organizm też ma swoją cierpliwość i granice. Słuch na wysokich częstotliwościach leci w pierwszej kolejności, bo to najsłabiej dotlenione komórki, jak do tego dojdzie obrzęk, zatkanie trąbek słuchowych, jakieś infekcje itp. to z guzik z takiego odwyku może być, jak u mnie. Do tego operacja, to już w ogóle.. Pozdrawiam wszystkich, trzymaj się Chanel

<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 .
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2018

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych