Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / Uzależnienie od kropli do nosa
<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 . 148 . 149 . >>
Autor Wiadomość
Chanelrose
# Posted: 4 Sty 2019 18:54
Odpowiedz 

Monika
Dzięki mojemu wieloletniemu nałogu, a więc też próbom z niego wyjścia, odwiedziłam wiele forów, laryngologów , internistow etc.
Używam kropli od wielu lat, w związku z tym poza krzywa przegroda mam także przerost malzowin nosowych, na które to właśnie miałaś zabieg radiochirurgii. Nawet już się zapisałam, ale odwołałam głównie właśnie z powodu strachu przed zespołem pustego nosa. Objawy są takie właśnie jak opisujesz, zbyt drozny nos.
Choć szczerze myślę że u ciebie to stan przejściowy, jesteś świeżo po zabiegu, więc daj sobie minimum pół roku na dojście do siebie.
Pozdrawiam.

Monika
# Posted: 6 Sty 2019 14:25
Odpowiedz 

Chanelrose
Hej! dzięki za odpowiedź! no ja też się bałam zabiegu i dalej się martwię! Jednak z drugiej strony od października zaczęłam nieustannie słyszeć szumy w uchu od strony dziurki nosa, która bardziej się zatykała. Dlatego zaczęłam się bać, że zaczyna się dziać coś poważnego. Po zabiegu ten szum ustępuje, czasami się pojawia tylko. A co do Zespołu pustego nosa no pomaga nawilżanie i natłuszczanie pomaga. Dzisiaj po ponad 3 tygodniach od zabiegu przespałam całą noc nie chrapiąc i nie dysząc, ale miałam chrypkę i czułam zimne powietrze po jednej stronie nosa :( Dziwne, że lekarz operujący jedyne co dał to nawilżający żel do nosa :/ . Jutro mam wizytę u mojej laryngolog na NFZ, więc może ona mi pomoże, bo lekarz operujący chyba boi się przyjąć do wiadomości, że mogę mieć zbyt drożny nos... Teraz czytam, że warto oprócz nawilżania odbudować naturalną florę bakteryjną. Przecież śluzówka jest zniszczona zabiegiem i antybiotykiem... Dopiero teraz zdałam sobie z tego sprawę. Zapytam jutro laryngolog czy warto w coś takiego zainwestować.
A jeśli się boisz, to może spróbujesz naturalnych substancji obkurczających małżowinę? Jest taki produkt 'Nozoil' - olej sezamowy. I ja po nim odczuwałam poprawę.

Chanelrose
# Posted: 7 Sty 2019 11:09
Odpowiedz 

Monika
Wiesz, ja jestem takim weteranem w tych sprawach, że chyba nie ma rzeczy której już nie próbowałam, Nozoil naprawdę jest spoko.
Nie wiem czy wiesz, bo wspominałaś że czytałaś trochę stron wstecz, ja generalnie rzuciłam xylo na niemal rok, zaczęłam znowu używać właśnie dlatego że już była zima, sezon chorobowy, i zaczęło mi się zatykac ucho. Zatem ostrzezona historią Fiver nie chciałam dopuścić do tych szumów, no i zaczęłam używać znów.
Potem zaszlam w ciążę więc nie chciałam dokładać sobie stresu w postaci jakichś odwykow więc używałam cały czas i tak jest też do tej pory. Wraz z wiosną pewnie znów na jakiś czas odstawie.
Zresztą nie spinam się jakoś z tym, także luz. Pewien lekarz na opisany przeze mnie problem zareagował pytaniem "a chce Pani przestać używać kropli? Aż tak to Pani przeszkadza?". Wtedy moja odpowiedź była twierdząca, teraz już wiem, że tak nie jest. Może zbyt dużo osluchalam i oczytalam się o problemach po zabiegach, operacjach itd. ze chyba wolę, żeby było tak, jak jest.
Pozdrawiam.

damian87
# Posted: 21 Lut 2019 20:28
Odpowiedz 

Witam,
Od 3 lat mam problem z przytkanym nosem, także uzależniony jestem od kropli (szczególnie na noc). Dziś miałem wykonaną kriochirurgię małżowin nosowych (prawa dziurka) oczywiście po zabiegu MEGA MEGA katar oraz wiadomo przytkanie konkretne po zabiegu tej prawej dziurki. Lekarz mówił, że przez kilka dni będę dochodził do siebie, a po tygodniu może wystąpić już wydmuchiwanie obumarłej tkanki. Także odezwę się niebawem pozdrawiam :)

Anonim
# Posted: 28 Kwi 2019 12:19
Odpowiedz 

Witam jako nastolatka uzaleznilam sie od kropli. Przez caly czas mayslalam ze to kwiestia regeneracji po chorobie. Zaczelo sie bowiem tak ze zlapalam przeziebienie i stosowalam acatar :). Po zapuszczeniu odczuwalam taka ulge

Anonim
# Posted: 28 Kwi 2019 12:21
Odpowiedz 

Niestety stosowalam za dlugo te krople. O uzaleznieniu zdalam sobie sprawe dopiero jak mi zabraklo buteleczki. Jechalam z konca miasta zeby tylko sobie prysnac. Rzucilam to cholerstwo i nie ukrywam ze bylo latwo szczegolnie w nocy. Ale to ze stosowalam je tylko jakies 2-3 miesiace mysle ze mialo duze znaczenie. Nie zrujnowalam sobie nosa tak bardzo. Wiec rzucajcie ! Teraz!

Goneria
Użytkownik
# Posted: 2 Maj 2019 08:21
Odpowiedz 

Bardzo łatwo jest od kropli uzależnić. I w zasadzie nie ma tutaj znaczenia jakie krople stosujemy. Każde krople, które obkurczaja śluzówkę nosa mogą nas uzależnić jeśli stosujemy je zbyt czesto oraz zbyt długo. Z czasem będą działały krócej oraz bez nich będizemy mieli problem z nadmiernym wydzielaniem się wydzieliny. Takiego działania nie mają krople z wody z solą morską ale ich działanie bywa wątpliwe oraz mało skuteczne.

Warto jest zastanowić się nad tabletkami, a nie nad kroplami:
www.cefarm24.pl/katar-a.html

W aptekach jest bardzo wiele takich środków na katar. Tabletki mają mniej podrażniające działanie.

Carol
# Posted: 6 Maj 2019 11:12
Odpowiedz 

Witam. Ja używałam kropli prawie rok. Śluzowka była tak zniszczona, że nos piekl przy każdej aplikacji do nosa. Krew się lala, ale mimo to dalej je stosowałam. Szale przechylila wiadomość o ciąży, wiem że ma to znikomy wpływ na płód ale nie chciałam żeby jedno dziecko, a potem drugie widziało mamę z buteleczka przy nosie. Przeczytałam tutaj o TONIMER zel- musiałam go kupić przez internet bo stacjonarnie nie można tego nigdzie znaleźć - za buteleczke około 20 zl. Użyłam do tej pory dwie butelki i jest znaczna poprawa! Polecam

Anonim
# Posted: 21 Maj 2019 12:43
Odpowiedz 

Damian87, jest maj, i jak u Ciebie po tej krioterapii? Jakakolwiek poprawa czy żadnej?
Co do Tonimeru i tabletek wyżej wymienionych, próbowałam, to nie działa i szkoda kasy, Tonimer beznadziejny w składzie, jeszcze bardziej podrażnił, nie polecam!

Anonim
# Posted: 21 Maj 2019 12:51
Odpowiedz 

Monika, jak się czujesz dziś po zabiegu ?

Anonim
# Posted: 22 Maj 2019 12:13
Odpowiedz 

Pytanie do użytkownika Adaś - jak się dziś czujesz po zabiegu? Gdzie wykonywałeś Fess i u kogo?

Anonim
# Posted: 5 Cze 2019 10:58
Odpowiedz 

Tonimer składniki: aqua, glycerin, glyceryl polyacrylate, PEG-40 hydrogenated castor oil, Laminaria hyperborea Extract, arginine, panthenol, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, ethyl linolenate, ethyll oleate, ethyl linoleate, butylene glycol, propylene glycol, imidazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, potassium sorbate, sorbic acid, disodium EDTA, tetrasodium EDTA.

Przeciwwskazania: nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

<< 1 ... 144 . 145 . 146 . 147 . 148 . 149 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2019

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych