Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / Odcisk na stopie
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Wiadomość
Anonim
# Posted: 3 Mar 2010 00:30
Odpowiedz 

heja
w moim przypadku odcisk doprowadzil do zakarzenia ktore ,,rozlalo sie,, na prawie cala stope oraz powyzej kostki, nie wyglada to dobrze, skora ma odcien fioletu, odczowam rowniez pulsujact bol ktory sie nasila wieczoren, ale moj lekaz jest dobrej mysli-przepisal mi antybiotyk dos silny i pocieszyl ze jak to nie pomoze albo sie zakazenie rozprzestrzeni to mnie czeka hospitalizacja a w najgorszym razie operacja :) poprostu zyc i nie umierac!!! Wszystki wam zycze powodzenia w leczeniu

FamilyGuy
Użytkownik
# Posted: 5 Mar 2010 15:47
Odpowiedz 

Ja miałam jako dziecko i wycinali mi w szpitalu, nie płaciłam za to. Znieczulenie jest miejscowe, ale jak mija, ból jest okrutny. Teraz jako dorosła osoba też się nabawiłam odcisków. Wcale nie powstają od otarć. Mam nawet jeden na śródstopiu. Jeśli odpowiednio wcześnie zaatakuje się je plastrami compeed to odpadną. Gorzej z tymi starymi. Ja z nimi żyję, jak się zbiorę na odwagę, to może kiedyś wytnę, ale na razie się boję.

Anonim
# Posted: 11 Mar 2010 17:18
Odpowiedz 

Witam ja jutro idę na ściągnięcie szwów (14 dni) .Odcisk miałam od lata moczyłam w wodzie z szarym mydłem stosowałam płyn na odciski polecone w aptece . próbowałam sama to usunąć a to tyło coraz większe ,doszło do tego że czułam ból przy chodzeniu i zdecydowałam udać się na zabieg chirurgiczny znieczulenie bolało jak diabli, sam zabieg nie ,lekarz zapisał mi silny lek przeciwbólowy noga bolała jeden dzień .Ja myślę że nie ma na co czekać tylko udać się do chirurga.

Error
# Posted: 15 Mar 2010 23:36
Odpowiedz 

Mam na stopach 7 odcisków już ponad rok i próbowałam już lakierów plastrów i maści ale nic nie pomogło,czasami boli mnie stopa.Bardzo boję się iść do lekarza czy ten zabieg boli?

shingo
# Posted: 16 Mar 2010 08:00
Odpowiedz 

witam, tez borykam sie z tym problemem. niestety w wiekszosci przypadkow to wynik zlego obowia badz kapci. u mnie byly to kapcie. zrobila sie w nich mala dziurka i powstal taki delikatny lej. niestety zbyt pozno to odkrylem i teraz dlugo juz probuje pozbyc sie tego dziadostwa. jednak w moim przypadku sam jestem winny. postanowilem napisac gdyz widze bardzo duzo osob ktore boja sie tego zabiegu. od razu napisze ze boli tylko przez chwile znieczulenie miejscowe (wbicie igly). po chwili nie czuc juz nic. balem sie ze jak znieczulenie minie to bol bedzie nie do wytrzymania a tu okazalo sie ze nic a nic nie czulem.
sa 3 metody usuwania odciskow. wyciecie chirurgiczne, mrozenie i wypalanie laserem. kolejnosc nie jest przypadkowa. wyciecie chirurgiczne jest malo precyzyjne co wlasnie skutkuje pozniejszym bolem i rowniez uszkodzenie czesci stopy ktora nie brala udzialu w bolu krocej piszac nie ma dokladnej kontroli nad wielkoscia wyciecia. mrozenie rowniez nie jest dobre bo tak samo nie mozna za bardzo kontrolowac obszaru zamrozenia, jednak jest o wiele lepsze nic zabieg chirurgiczny. wypalanie laserem to obecnie najlepsza i najbardziej precyzyjna metoda usuwania. krwawienie jest tylko przez jeden dzien zaraz po usunieciu i to dlatego ze jest bardzo swieze a chodzic trzeba. jednak pozniej to juz raczej nazywa sie plamieniem ktore rowniez jest tylko przez dwa moze trzy dni. opatrunek zmienia sie dwa razy dziennie az do calkowitego wyleczenia. to jak dlugo bedzie to trwalo zalezy od wielkosci odcisku a scislej mowiac dziury ktora po nim zostala. najgorsza informacja jest to ze nie ma 100% pewnosci ze odciski nie powroca ale przy dobrym dbaniu o stopy po zabiegu i pozbyciu sie obowia ktore moglo sie przyczynic do powstania odciskow szanse na to ze nie pojawia sie ponownie znaczaco wzrastaja.
ja ciesze sie ze trafilem od razu do fachowca. jesli ktos z was bylby zainteresowany to od razu napisze ze owy lekarz nazywa sie Tomasz Arentewicz i przyjmuje w Legnicy. jest to prawdziwy lekarz ktory ciagle sie doksztalca i ma ogromna wiedze nie tylko ze swojej specjalizacji.
zycze powodzenia w walce z tym dziadostwem!

Anonim
# Posted: 19 Sier 2010 01:02
Odpowiedz 

Płyn Acerin i żaden odcisk się nie uchroni. Problem w tym że trzeba to stosować od miesiąca do pół roku w zależności od wielkości odciska

Anonim
# Posted: 4 Mar 2011 18:35
Odpowiedz 

Podbijam przedmówcę. Mnie od czasu do czasu pojawiają się odciski. Kilka dni temu pojawił mi się na palcu wskazującym nie mam pojącia skąd ale widziałem że coś jest nie tak no i okazało się że to odcisk. Wracając do sedna. Płyn Acerin za każdym razem mi pomagał. Oczywiście potrzeba czasu, cierpliwości i systematyczności. No i trzeba smarować dopóki wszystkie korzenie nie zostaną usunięte. Jak ktoś nie wie jak działa ten płyn to wyciąga on powoli jakimś sposobem korzenie na wierzch. Nic nie boli, czasami może popiec ale ostatecznie odcisk zostaje usunięty. Jeżeli komuś się nie spieszy i nie chce łazić do lekarza to polecam płyn. Jeżeli ktoś nie chce się bawć płynem to niech idzie do chirurga.

jushka
# Posted: 24 Mar 2011 13:10
Odpowiedz 

Apeluję do wszystkich, którzy mają odciski i nie pomagają im róznego crodzaju płyny lub maśći (one właściwie pomagają tylko na nowe odciski a nie te które ma się parę miesięcy lub dłużej). Ja miałam odcisk prawie 2 lata, zaczęło się od małego ale rosnął wzdłuż i wszerz. Próbowałam sama się go pozbyć ale sie nie dało, nawet parę razy udało mi się wyciąć kawałek korzenia ale dalej odrastał bo nie wyciełam całego. Nawet mnie ten odcisk nie bolał ale nie podobała mi się ta narośl na stopie, nie wyglądało to estetycznie. Udałam się wiec na leczenie laserowe ale lekarz powiedział, że odcisk jest za duży i za głęboki aby go usunąć laserowo. Musiał być wycięty chirurgicznie! To był najgorszy bół jaki w życiu przeżyłam! Zastrzyk znieczulający prosto do środka odciska, ból przy rozpychaniu skóry przez te znieczulnienie, a nastepnie sam ból wycinania (nawet znieczulenie nie pomogło) no i szycie! Apeluję więc do was wszystkich udajcie się do lekarza jak najszybciej, im dłużej zwlekacie tym odcisk robi się większy, głębszy i silniejszy!! Niby jest to takie małe coś a teraz nie jestem w stanie chodzić juz od 4 dni i cały czas odczuwam ból! Także nie traćcie czasu bo może być tylko gorzej!

Anonim
# Posted: 3 Cze 2011 16:25
Odpowiedz 

ja tez mam problem z odciskami, a własciwie z ich "krewnymi" - modzelami.One nie mają korzenia i strasznie bolą. Byłam rok temu na wycięciu u chirurga. Wyciąl dwa na raz z jednej stopy. Ból nie do zniesienia. Znieczulenie, skrobanie, wypalanie. Jak puściło znieczulenie - dosłownie chodziłam po ścianach... Po kilku miesącach po jednym nie było śladu,drugi niestety odrósł Kilka dni temu byłam na kolejnym wycięciu. Lekarz wziął tym razem margines i mam ogromny krater na pięcie :((Boli niesamowicie. Nic nie pomaga a mija juz 3 dzień.. wiem ze czeka mnie jeszcze zrywanie strupa :(( Na samą mysl az cierpnie mi skóra. Mam jeszcze jednego modzela na drugiej stopie, ale juz chyba bede sobie sama go wypalać płynem na odciski. Nie zniosę kolejnej wizytu i chirurga :(( Przestrzegam więc.Kupujsie wygodne , wyprofilowane, lekkie buty z naturalnych materiałów. Dbajcie o stopy! A nie będziecie cierpieć :((

Anonim
# Posted: 12 Cze 2011 19:19
Odpowiedz 

hej, też miałam trzy odciski na jednej stopie w moim przypadku udałam się do lekarza rodzinnego i zaproponował abym zastosowała WARTNER jest to lek odmrażający kurzajki, które też są spowodowane zapaleniem wirusowym podobnie jak odciski i o dziwo pomogło po dwukrotnym zastosowaniu. Minęło ok 8 miesięcy a odciski się nie odnawiają. Jedynym minusem jest to, że lek jest znacznie droższy niż zwykłe maści i plastry gdyż kosztuje ok 60 zł. Jednak moim zdaniem lepiej zainwestować niż się tyle męczyć. Dziewczyny nie załamujcie się zawsze jest jakieś wyjście!

[email protected] pl
# Posted: 25 Wrz 2011 08:39
Odpowiedz 

usunięto mi odcisk w znieczuleniu ogólnym, było jak w bajce.bez kropli bólu,ani przed ani po.

Anonim
# Posted: 16 Lis 2011 00:52
Odpowiedz 

ja też usuwałam odcisk u chirurga.Mimo znieczulenia bolało strasznie, a potem odcisk odrósł...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2017

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych