Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / Wzdęcia przy stosowaniu CPAP. Pomocy!
Autor Wiadomość
Anonim
# Posted: 17 Gru 2007 02:48
Odpowiedz 

Stosuję aparat CPAP (na bezdech senny), ciśnienie 15. Jednak mam problem, który uniemożliwia stosowanie tego aparatu - budzę się w nocy z potwornym bólem brzucha - jest on rozdęty jak balon, potem odbija mi się dłuugo, czasem od razu, czasem - co gorsza - po długim oczekiwaniu. Myślę, że CPAP albo uniemożliwia "odbijanie" podczas snu, albo - prócz tego - tłoczy do żołądka powietrze.
Co mam robić? Czy jestem skazany na wieczne niewyspanie i mam sobie wybrać, czy z powodu bezdechu (z całym bogactwem ryzyka, jakie za sobą niesie prócz niewyspania), czy z powodu bolesnych wybudzeń nocnych, z dodatkowym ryzykiem uszkodzenia sobie żołądka? (czasem pobolewa mnie on jeszcze cały dzień, mimo że nie jest już wzdęty). Myslałem, że może to być spowodowane tym, ze jem na noc - ale testowałem już także niejedzenie parę godzin przed snem i nie daje to raczej rezultatu, tzn. bywa tak że między ostatnim posiłkiem a snem mijają długie godziny, a ja i tak budze się w nocy z potwornym bólem.
Zdarzają się jednak "spokojne" noce z CPAP, choć bardzo bardzo rzadko. Od czego to zalezy? co mam robić? Proszę o pomoc.
Jestem mężczyzna, wiek 31 lat, waga normalna, niepalący.

Anonim
# Posted: 10 Lip 2011 20:43
Odpowiedz 

Ja też tak mam - dokładnie ciśnienie zalecane 15 i bóle od wzdęć - zmniejszyłem ciśnienie do 14 i jest ok. ze wzdęciem - ale niewyspanie dalej mnie męczy.
Zwiększyłem teraz do 14½ i jeszcze jest znośnie.

mosjoen
Użytkownik
# Posted: 5 Gru 2011 11:44
Odpowiedz 

Witam posiadam aparat auto cepap zalecane max cisnienie 8 ,probowalem zmieniac na wieksze do 13,nie mialem problemow z bolem brzucha ale aparat na mnie wogole nie dziala koszt 3800 w bloto dalej niewyspany.Podczas uzywania aparatu odczuwam bol w klatce piersiowej
Czy jest ktos na kogo ten aparat dzila czy naprawde pomaga
Prosze o opinie
Pozdrawiam

wenzel
# Posted: 16 Sty 2012 14:40
Odpowiedz 

Cześć.

Na mnie działa :) Ciśnienie 11 i jest ok. Ostatnio tygodniowe AHI (Apnea/Hypopnea Index) wyniósło 0.8 ( Przed leczeniem 30).
Największą zmianę in-plus odczuwa Żona, która mówi, że teraz jestem innym człowiekiem. Najlepszym wskaźnikiem dla mnie jest to, że teraz potrafię przespać całą noc (nie chodząc do łazieńki) oraz to, że praktycznie nie pamiętam swoich snów ( a przed stosowaniem CPAP każdej nocy pamiętałem kilka).
Z pompowaniem żołądka mam problem, aczkolwiek się już do tego przyzwyczaiłem ( używam CPAP od roku, prawie co noc). Z tego co wyczytałem, to trzeba mieć odpowiednią pozycję głowy ( jeśli dobrze pamiętam - wyprostowana). Spróbujcie kupić sobie "leczniczą" poduszkę (np. w Ikea)
Pozdrawiam

nowicjusz
# Posted: 31 Sty 2012 20:36
Odpowiedz 

Bardzo proszę o poradę użytkowników a nie handlowców.Przymierzam się do kupna aparatu- zalecane ciśnienie 9. 1/Polecani producenci, serwis i konieczne zakupy materiałów eksploatycyjnych (np.fitry) . 2/CPAP czy AUTO CPAP. 3/Maska twarzowa czy nosowa. Zdaję sobie sprawę, że w dużym stopniu są to rzeczy bardzo indywidualne ale chcialbym o wyrobienie sobie poglądu ułatwiajacego zakup.

doniu
# Posted: 13 Lis 2012 12:39
Odpowiedz 

Polecam przede wszystkim specjalistyczne badanie. To tam dobiera się odpowiednie ciśnienie i odpowiedni rodzaj i wielkość maski (są nosowe i nosowo-ustne). W/g badań przeprowadzonych na moim cielsku okazało się spałem tylko 50% w ciągu każdej nocy i zupełnie nieświadomie już budziłem się po kilkanaście razy nie pamiętając tego faktu. Miałem ogromne problemy w dzień - gdziekolwiek siadłem zaraz praktycznie mogłem zasypiać, byłem jakiś zmęczony itd. nie mówiąc już o najmniej ważnym elemencie czyli chrapaniu. Stosuję aparat CPAP od dwóch tygodni i jestem super zadowolony. Dolegliwości i chrapanie zniknęły. Nie powiem, że jest to super wygodne (wiadomo lepiej bez maski), trochę piekły mnie na początku oczy, w głowie jakoś dziwnie jakbym był pijany od świeżego powietrza, ale myślę, że można, a przede wszystkim trzeba się przyzwyczaić. Zniknęła przede wszystkim chęć spania w ciągu dnia i ciągłe zmęczenie. Przedtem rzucałem się z 200 razy w ciągu nocy, teraz praktycznie jak zasnę na plecach tak wstaję rano.
Polecam CPAP - kupiłem nową wersję z nawilżaczem i podgrzewaczem i z obniżanym ciśnieniem wydechowym w promocji za 2600 zł z refundacją NFZ wyszło do zapłaty 930 zł. Tyle tylko kosztuje spokojny sen i cisza w nocy. Już po 2 tygodniach stosowania zauważyłem również poprawę w tzw. "męskich reakcjach".

beniu
# Posted: 27 Lis 2012 17:41
Odpowiedz 

doniu proszę podaj nazwę i symbol tego aparatu,od tygodnia szukam po internecie różnych ofert,ale ciężko się zdecydować.Szukam w pełnym automacie,co sam dobiera ciśnienie i odróżnia wdech od wydechu,wtedy się lżej oddycha.Proszę o pomoc

Anonim
# Posted: 7 Maj 2015 21:04
Odpowiedz 

Dawno nikt nie pisał w tym wątku, ale spróbuję zapytać. Mam aparat CPAP, ciśnienie 14, wysypiam się, działa rewelacyjnie. Czy komfort spania podniosłoby dokupioenie modułu nawilżacza??

Anonim
# Posted: 7 Maj 2015 21:05
Odpowiedz 

do pytania wyzej... nie wiem czy znów tu trafię, moze ktoś odpowiedziałby na maila [email protected]

ikarenabis
# Posted: 29 Sty 2016 14:37
Odpowiedz 

Bardzo proszę o opinię. Jeśli ktoś ma cpap philipsa automat lub półautomat. Czy jest jakaś różnica oprócz ceny. Mam problem z wyborem bo jest to prawie 1000 zł różnicy i nie wiem jak to się przekłada na jakość. Pozdrawiam wszystkich.

Zebra
# Posted: 31 Maj 2016 07:52
Odpowiedz 

Do Anonim.
Zapewne już zdecydowałes/as, co do nawilżacza. Ja od ponad roku używam modułu nawilżacza.Wczesniej po kilku godzinach musiałam odłączać aparat,gdyz miałam bardzo wysuszone drogi oddechowe. Z nawilżaczem przesypiam całą noc. Polecam.

Cyprsek_2000
# Posted: 25 Sty 2017 11:15
Odpowiedz 

Jezeli masz problem z wysuszoną jamą ustną to nawilżacz jak najbardziej może pomóc. W przypadku jeżeli ktoś się wysypia bez nawilżacza (nie czując suchości) to nie widzę potrzeby aby dokupować nawilżacz. W swoim przypadku musiałem dokupić nawilżacz ponieważ po 2 godzinach w nocy wybudzałem się przez suchość w ustach. Pozdrawiam

Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2017

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych