Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / Zapalenie błędnika. Jak temu zaradzić?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . >>
Autor Wiadomość
monika
# Posted: 28 Sty 2008 16:03
Odpowiedz 

mam pytanie.moja przyjaciółka ma zapalenie błędnika, była u lekarza a on kazal to poprostu przeczekać!!! minęły 2 tyg a onaq wciąż ma zawroty głowy i zachwiania rownowagi.doktor zrobgił jej badanie krwi,wszystko było w normie wiec kazał lezeć w łużku i to wszystko.Co mozemy zrobić, nie sądze,że przeczekanie czegoś takiego to dobre rozwiazanie!!! proszę o radę.pozdrawiam gorąco.

Anonim
# Posted: 5 Maj 2008 05:49
Odpowiedz 

hej monika
ja wlasnie mam zapalenie blednika i mi wlasnie to samo lekarz powiedzial , ja juz czekam 2 tygodnie i mam m niejsze zawroty
Mam nadzieje ze twoja znajoma sie czuje lepiej

emiss
# Posted: 7 Maj 2008 10:26
Odpowiedz 

nie wierzciw w przeczekanie ja mam to od marca i jest co raz gorzej

rebecca
# Posted: 10 Maj 2008 04:36
Odpowiedz 

a ja mam od dwoch dni zawroty glowy i lekkie zachwiania rownowagi. jak sie diagnozuje to zapalenie?

kamilcia137
Użytkownik
# Posted: 13 Maj 2008 05:43
Odpowiedz 

hej mój tata właśnie ma zachwiania równowagi oraz zawroty głowy był w szpitalu i stwierdzili ze to właśnie to to zapalenie błędnika wypisali go i dali mu takie leki BETASERC !pozdrawiam i życze powrotów do zdrowia!on teraz też lezy w łózku

M_info
Użytkownik
# Posted: 16 Maj 2008 06:06
Odpowiedz 

Zawroty głowy występują bardzo często. Osoby z zawrotami głowy i zaburzeniami równowagi stanowią około 5–7% spośród pacjentów zgłaszających się do lekarzy. Zawroty bywają tak uciążliwe, że zaburzają dotychczasowe życie osobiste i zawodowe, w znacznym stopniu upośledzają normalną, codzienną aktywność i negatywnie wpływają na stan psychiczny. Zawroty głowy nie są jednostką chorobową, to objaw związany z różnymi chorobami - mogą mieć wiele przyczyn. To swoiste ostrzeżenie o tym, że w organizmie dzieje się coś nie tak, i że należy zwrócić się do lekarza by znaleźć źródło problemu.

czytaj więcej >>>> zawroty głowy

dimona
# Posted: 12 Sier 2009 10:30
Odpowiedz 

Są różne zapalenia blonnika. Np. wirusowe, bakteryjne itp. Ja mam właśnie zapalenie wirusowe. Jestem w Anglii a tu wszystko leczą paracetamolem, ale o dziwo stosowany zgodnie z ich zaleceniami ( a nie tak jak pacjent chce), działa to i to nieźle ( sprawdzone na różnych chorobach w rodzinie.) Lekarz nie kazał przeczekac, tylko kazał mi brać paracetamol 500, UWAGA !- 4 razy dziennie po 2 tabletki, i to regularnie, bez względu czy będą objawy czy nie.Do tego zapisał środek przeciwk zawrotom głowy.Jeśli nie przejdzie za tydzień mam się zgłosić. Zobaczymy ! I wtedy napiszę.

Anonim
# Posted: 12 Sier 2009 12:14
Odpowiedz 

1. Błonnik to nie synonim błędnika.
2. Paracetamol nie ma działania przeciwzapalnego tylko przeciwbólowe i przeciwgorączkowe - czytaj objawowe. Leczenie objawowe bez względu na występowanie objawów - niepotrzebne eksploatowanie wątroby. Stosowanie paracetamolu 4 razy dziennie po 2 tabletki 500mg (4g dziennie) to maksymalna dawka dobowa - poczytaj sobie ulotkę.

Anonim
# Posted: 13 Sier 2009 03:29
Odpowiedz 

ja mam od poczatku roku trzeci raz zapalenie blednika. Pierwsze dwa razy to byłam przy tym przeziebiona i dostałam antybiotyk i tabletki na zawroty i po 2-3 dniach bylo ok a teraz nie jestem przeziebiona i dostalam betaserc po ktorym jest tylko mala roznica bo nadal mam zachwiania rownowagi. A lekarka powiedziala ze to jest upierdliwa choroba ktora do konca zycia raczej mnie nie opusci ona rowniez to ma...

PYRA
# Posted: 16 Sier 2009 11:34
Odpowiedz 

jest to bardzo poważna choroba z którą trzeba iśc do specjalisty bo źle leczona prowadzi do głuchoty,zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, usznopochodych ropni mózgu itp. patrz na wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapalenie_b%C5%82%C4% 99dnika#Powik.C5.82ania_i_rokowanie

basia
# Posted: 18 Sier 2009 06:27
Odpowiedz 

witam-jestem osobą która niestety miała wątpliwą przyjemnosć zachorowac na tę chorobę.u mnie zaczęło sie od bólu gardłą,który trwał od maja do wrzesnia-nic nie pomagało zwalczyć infekcję.we wrzesniu obudziłam sie w nocy i pokój był do góry nogami i wrócił,gdy ponownie chciałam sie przekręcic znowu sie powtórzyło-coś strasznego.Wezwane pogotowie zabrało mnie do szpitala-tam po badaniach i konsultacji laryngologa stwierdzono zapalenie błednika.dostawałam codziennie kroplówkę-5 dni-jeden dzien przerwa- i znowu 5 dni kroplówka.Przeszło i choc obawiano sie nawrotów kilka lat jest ok.leczę kazdą infekcję do konca bo wiem nie doleczenie moze grozic róznym powikłaniami.Pozdrawiam i duzo zdrówka-Basia

Anonim
# Posted: 24 Paź 2009 10:13
Odpowiedz 

JA TEZ MAM PROBLEMY Z BLEDNIKIEM BYLAM W SZPITALU 6 DNI BYLO DOBRZE W DOMU 2 TYGODNIE SPOKOJU I TERAZ SPOWROTEM TO SAMO A MOZE JESZCZE GORZEJ DOSTALAM SILNIEJSZE LEKI I SKIEROWANIE DO SZPITALA ZNOWU BOJE SIE SAMA WYCHODZIC Z DOMU

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2014

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych