Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / Zapalenie błędnika. Jak temu zaradzić?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Autor Wiadomość
kama
# Posted: 13 Lut 2016 15:31
Odpowiedz 

Wyleczylas sie z tej choroby? Ja tez mieszkam w uk i chcialabym porozmawiacz toba o tym bo wlasnie sie mecze z ta choroba płltorej roku, daj znac pls

Zuzia***
# Posted: 1 Mar 2016 14:08
Odpowiedz 

Witam wszystkich! Wiem ze juz sporo czasu minęło odkąd " odia" onapisała swój problem ale proszę Cię odezwij się do mnie bo mam poważny problem z tym chorobsko em. Oto mój email: [email protected]
Będę wdzięczna przeogromnie

bozena27
# Posted: 3 Mar 2016 17:48
Odpowiedz 

Własnie wróciłam od lekarza .mieszkam w Wielkiej Brytani i zapisał mi na moje brzydkie zawroty głowy i odruchy wymiotne ...Prochlorperazine ,,,zobaczymy czy pomoze...

Anonim
# Posted: 6 Mar 2016 13:21
Odpowiedz 

Przemieszczone kregi szyjne odcinek C/3 po wizycie u kregarza wszystko minelo. cierpie na tz chorobe blednika od 23.05.2013. wszystkie objawy takie jak u was, (przez okres 3 lat )teraz doszlo do dretwienia reki, omdlen, bolow potylicy-(bardzo mocne bole ) RMI kregow szyjnych. dwie wypukliny kregow C4/c5 i c5/c6 ........................jestem od srody po 1 wizycie u kreglarza. wierzcie lub nie- zyje i wszystko ustapilo

Anonim
# Posted: 7 Mar 2016 18:20
Odpowiedz 

Droga "Anonim" powiedz mi prosze czy Ty mieszkasz i leczyłas się W Polsce czy poza granicami kraju?
P.s Ciesze się i gratuluję z całego serca powrotu do zdrowia!!

Anonim
# Posted: 12 Mar 2016 13:37
Odpowiedz 

Witaj. Nie mieszkam w Polsce. Od momentu nastawienia tych ``otolitow`` jak to mowia lekarze minelo juz trzy lata. Ale Problem powracal mniej wiecej co rok. Chodzilam na masaze- ciepla mata, ultradzwieki. pomagalo na rok i wszystko zaczynalo sie od nowa. Tym razem trafilam na lekarke, ktora mi powiedziala, ze powinnam skozystac z uslug osteopaty. Blokada stawu .Mialam przesuniety krag C3 i C6 kregarz ustawil mi te dwa kregi- jest to bezbolesny zabieg- wszystko ustapilo- ale tylko na 6 dni. wrocily bole w potylicy. bylam jeszcze raz z tymi kregami- okazalo sie, ze przesunal sie znowu krag C6. Dzisiaj czuje sie bardzo oslabiona. W ciagu 2 ostatnich tygodni bylam 2 x w szpitalu z powodu zaslabniec. Musze teraz sprawdzic tetnice szyjne szyjne- poniewaz mam ciagle stany omdleniowe. Leczenie w Polsce i poza granicami kraju jest takie same- traktuje cie, jakbys wymyslala te zawroty- ich diagnoza- albo blednik, albo kregi szyjne. Cierpie od 3 lat. Sama/sam wiesz jak to jest- fizycznie czuje sie okropnie- a psychicznie juz nie daje rady. w poniedzialek ide znowu do lekarza... medycyna fizykalna..bede uparcie walczyc o powrot do normalnego zycia....powiem, ze chce skontrolowac tetnice szyjne. w niemczech nie ma problemu z dostepem do badam. tomograf, rezonas itp czeka sie tylko pare dni. Krotko w jednym slowie- kregi nastawione nie mam zawrotow glowy, ale stany w ktorych trace grunt pod nogami- slabna mi nogi i piszczy w uszach. Te piski nasilily sie jednym zaslabnieciu- karetka zabrala mnie do szpitala- neurolog stwierdzil ze wszystko o.k a otolaryngolog, ze piski i zawroty glowy sa od kregow szyjnych a nie od blednika. Powiem<nastawienie kregu- bylo natychmiastowa ulga- wstalam i czulam sie jak nowo narodzona- sama juz nie wiem co dalej. Pozdrawiam i proponuje rtg kregow szyjnych i rezonans. U mnie stwiedzono lewy blednik. na rtg i rezonansie wykazalo, ze kregi szyjne przechylone w lewa strone. wiec nie wierze w to, ze to od blednika- kiedy po jednym kliknieciu w kregach szyjnych wszystko ustalo- ale pozostalo totalne oslabienie. pozdrawiam i zycze wytrwalosci

laura33
Użytkownik
# Posted: 6 Maj 2016 18:10
Odpowiedz 

odie
Witam serdecznie. Przeczytalam Twoj post. Tez mam zawroty glowy prawie non stop. Bylam u neurologa. Zapisalam leki na blednik. Cwiczenia. Krece sie juz okolo 5 tygodni. Chwilami nie chce sie zyc. Chcialabym zapytac jak sobie z tym poradzilas.

gość
# Posted: 25 Lip 2016 15:19
Odpowiedz 

dzień dobry,
proszę o wypełnienie ankiety dotyczącej rehabilitacji w zawrotach głowy :)
https://www.interankiety.pl/i/01fb329cb1de8f9f8063 439c4d3f602e

Viki
# Posted: 23 Sier 2016 11:05
Odpowiedz 

Witam wszystkich z dolegliwością jak moja. Obudziłam się i po przekręceniu głowy żeby wstać poczułam się jak na karuzeli, usiadłam i tylko doszły mega mdłości. Po godzinie nieco puścilo ale cały czas czuję się jak na statku i nie mogę pochylić głowy w dol oraz się położyć. Już nie daje rady spać na siedząco. Zapalenie błędnika stwierdzono mi na dyżurze w szpitalu ponieważ dopadło mnie w niedzielę. Czy ktoś może mi podać sposoby nawet niekonwencjonalne na pozbycie się tego? Betaserc nie daje rezultatów. Czy np te świecowanie uszu pomaga?

oran
Użytkownik
# Posted: 24 Sier 2016 11:14
Odpowiedz 

Czy jak ma się takie sporadyczne objawy zapalenia błędnika, np raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące to coś poważnego? bo nie wiem czy się martwić, czy nie, ale moje objawy nie są jakoś bardzo uciążliwe.. są rzadkie i niegroźne i aż tak bardzo mi nie utrudniają życia, może z powodu tego, że trwają krótko

Aleksander I
# Posted: 27 Paź 2016 10:22
Odpowiedz 

na początek szybkie działanie, które może w prosty sposób poprawić stan części z piszących tu o swoich problemach
Rehabilitacja w napadowym położeniowym zawrocie głowy oparta jest na teorii „canalolithiasis”, która zakłada, że fragmenty uszkodzonych otolitów unoszą się w endolimfie kanału półkolistego tylnego i w krytycznym położeniu głowy cząstki te, jako cięższe wędrują w kierunku ampulofugalnym, co powoduje odkształcanie się osklepka, a w efekcie napad zawrotów. Stosowane wówczas ćwiczenia mają na celu wywołanie przesączenia się cząstek przez nieosklepkowy koniec kanału półkolistego tylnego do przedsionka, w którym nie wywołują objawów choroby.

Ćwiczenia pozycyjne Brandta i Daroffa
Wykonywane w pozycji siedzącej, polegają na wielokrotnym powtarzaniu szybkiego ruchu głowy i tułowia z pozycji siedzącej do pozycji krytycznej, w której występują zawroty, aby wywołać stymulację kanału półkolistego poziomego. W pozycji tej pacjent pozostaje aż do wygaśnięcia objawów, minimum 30 sekund. Następnie powrót do pozycji siedzącej przez także 30 sek. Ponowny ruch głowy i tułowia w kierunku przeciwnym do poprzedniego.

Manewr uwalniający Semonta
Przeprowadzany także w pozycji siedzącej, z głową odchyloną o 45 stopni w kierunku ucha zdrowego i powolne przenoszenie głowy i tułowia do pozycji leżącej w stronę ucha chorego. Pacjent pozostaje w tej pozycji ok. 2 min. W ten sposób wolne fragmenty otolitów przesuwają się do najniższej części kanału, powoduje to odchylenie się osklepka i napad zawrotów. Po czym szybko przemieszcza się głowę i tułów na drugą stronę i pozostaje się w tej pozycji ok. 2 min. Powoduje to przejście wolnych cząsteczek do ujścia kanału. Następnie wykonuje się powolny powrót do pozycji siedzącej. W ten sposób cząsteczki przechodzą do przedsionka.

Manewr repozycyjny Epley’a
Pacjent w pozycji leżącej, z głową odchyloną poza leżanką i skręconą o 45 stopni w stronę ucha chorego (jak w pozycji Hallpike`a) i pozostaje w tej pozycji ok. 2 min. Dalsza rotacja głowy pacjenta o 90 stopni w kierunku ucha zdrowego powoduje przemieszczenie się cząsteczek do ujścia kanału. Głowę rotujemy następnie w kierunku ucha zdrowego o ok. 90 stopni w dół i pozostawiamy w tej pozycji ponownie ok. 2 min. Powrót pacjenta do pozycji siedzącej powoduje przemieszczenie się cząsteczek do przedsionka. Zazwyczaj ok. 50% pacjentów zgłasza ustąpienie zawrotów, u części pacjentów poprawa następuje po ok. 2 tygodniach.

Po przeprowadzonych manewrach, jeśli nie ma poprawy (stosuje się jeden z nich, a następnie inny np. Semonta, a potem Epley’a i odwrotnie), można wykonywać ćwiczenia Brandta−Doroffa. Rehabilitacja obejmuje leczeniem pacjentów z różnorodnymi rozpoznaniami i w różnych stadiach choroby. W zależności od rodzaju schorzenia może być stosowana w powiązaniu z innymi metodami terapeutycznymi lub jako jedyna metoda lecznicza z wyboru. Rehabilitacja wymaga współpracy całego zespołu i łączy się także z aspektem psychoterapii, gdyż zawroty często wywołują lęk i niepokój. Wymagają one szczegółowego wyjaśnienia pacjentowi istoty schorzenia, czuwania nad procesem leczniczym i prowadzenia odpowiedniej kontroli.
( źródło :kubiczek.pdf)
Dla: http://zdrowie.flink.pl/forum/1_700/zapalenie-bled nika-jak-temu-zaradzic_13.html

Anonim
# Posted: 13 Lis 2016 10:53
Odpowiedz 

Z doświadczenia wiem, że trzeba jak najszybciej pójść do lekarza. U mnie skończyło się na lekach, które dostałem w Mille Medica, ale wiem, że mogłoby być gorzej jakbym jeszcze troche zwlekał.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2017

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych