Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / Nadmierne pocenie się stóp i rąk nie wywołane stresem
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Autor Wiadomość
Anonim
# Posted: 4 Lut 2008 17:05
Odpowiedz 

Mam z tym problem odkąd pamiętam ale nie byłem z tym jeszcze u żadnego specjalisty oprócz lekarza rodzinnego, który powiedział ze to stres chociaż wiem ze tak nie je jest bo 24 godz na dobę się nie stresuję. Żadne zasypki do stóp lub rąk nie pomagają. Proszę o jakieś rady.

Corhydrone
Użytkownik
# Posted: 5 Lut 2008 07:55
Odpowiedz 

Na tej stronie artykuł: Nadmierne pocenie się - polecam lekturę.
Również na Forum pojawia sie ta tematyka.

nata60 @interia .pl
# Posted: 31 Gru 2008 02:41
Odpowiedz 

Czesc, jestem 16 dziewczyna, ktora ma problem z nadmiernym poceniem rak. Czy ktos mi pomoze?
U mnie jest to take, ze jak sie spoca mi dlonie to od razu tez nogi wtedy robia sie lodoawate jest to nieprzyjemne :( czasami mam dola przez to.

Pietruncia
# Posted: 16 Lut 2009 08:07
Odpowiedz 

Cześć mam 13 i tez mam problem z nadmiernym poceniem sie rak nóg i pach denerwuje mnie to... Chodże z tym do doktora i do psychologa lecz oni zakładają ręce bo nie wiedza jak sie do tego zabrać.. Ktoś mi powiedział ze to może byc od stresu ale to chyba nie możliwe żeby człowiek sie denerwował, stresował przez cały dzień.Nie którzy mówią ze im to nie przeszkadza ale ja uważam inaczej.. I jak tu koleżanka wspomniała wyżej to czasami mam przez to doła:/ PROSZĘ O POMOC

gateshead79
Użytkownik
# Posted: 21 Paź 2009 10:09
Odpowiedz 

hey, hey
wlasnie mialam sympatektomie zrobiona po prawej stronie w zeszly piatek, zycie do tej pory bylo pieklem, kompromisy, ciagle noszenie dlugich rekawow, ubrania z materialow na ktorych nie widac wody, poczucie nienawisci wlasnego ciala, niechec do zycia, zazdrosc normalnosci. poca mi sie stopy i do tej pory obie dlonie, yteraz juz po wybudzeniu z operacji juz tylko 1 dlon i jjakby mniej. prawa reka wydaje sie jakby nie moja, jest ciagle ciepla i nigdy wilgotna. jakby ktos tam kurek odkrecil na cieplo a nie wode. czuje sie super, balam sie jak nigdy i mimo dlugiej listy mozliwych efektow ubocznych uznlam ze nie moze byc gorzej. mam 30 lat i nie pamieta,m zeby byl kiedykolwiek moment zebym nie myslala jak zachowa sie moje cialo kiedy spotkam sie ze znajomymi, opuscilam kilka wesel, mature i inne zgromadzenia gdzie dotykanie dlonmi jest norma. tak czy owak, zdaje sie ze lekarz to ktos z Indii, wladal dobrym angielskim, sprawdzil tez moje pachy i uznal ze troszke wiecej podetnie zeby naprawic pachy. ja ze nie trzeba bo mozna je jakos ukryc, ale teraz jestem mu strasznie wdzieczna, pacha sucha jak pieprz! wiem ze mial cos przeciac o nazwie chyba F3 ale mowil ze zrobi tez troche F4. balam sie ale bylam tak zdeterminowana...
najbardziej obawialam sie opadajacego oka i pocenia rekompensujacego, ale to juz prawie tydzien i nic! wczoraj mialam stresujaca sytuacje gdzie normalnie plynelaby rzeka z moich rak i stop i pach, prawa reka spokojna, ciepla i sucha, lewa zimna, lekko wilgotna, topy zimne ale nie mokre. bede sie bacznie obserwowac i testowac. nie moge uwierzyc ze po tylu latach wizyt u lekarzy, badan i innych zabiegow... dodam tylko ze mieszkam teraz w UK, tutaj mi lepiej, ludzie nie patrza tak krytycznie na odmiennosc i nikogo nie obchodzi jak podajesz pieniadze w sklepie, i ten wyjazd byl wymuszony poceniem jak i inne decyzje w moim zyciu. lekarz rodzinny dlugo kierowal mnie na konsultacje z tym wlasnie chirurgiem, odbylam dluga droge innych badan i zabiegow, min iontophoresis - przepraszam, nie wiem jak ti po polsku. nic nigdy nie pomagalo, tylko spray o nazwie ODABAN, wysusza skore, jedyny pomocny. i tak po latach wlki w pl i tutaj bedac juz 5 lat nareszcie nie moge uwierzyc ze mam to zrobione. spotykam sie z moim chirurgiem za 8 tygodni, zapytam o druga strone - na razie nie chce tego robic. zapytalam go kiedyc o ocenie stop- wykonuja jakies blokady w dolne czesci kregoslupa, wstrzykuja cos i to podobno zalatwia sprawe. bede go teraz o to pytac. aha mam 2 dziurki pod prawya pacha, tuz na linii piersi, jedna od wprowadzanego instrumentu, druga od kamery, wyrazilam zgode na filmowanie operacji, mam nadzieje uzykac kopie- mozna caly zabieg zobaczyc w youtube.
lece teraz, zycze wszystkim zeby odnalezli nadzieje i dobrego lekarza!

Załamana
# Posted: 15 Gru 2009 11:05
Odpowiedz 

Pietruncia
Ja też mam taki problem, ale moja mama nie che mi pomóc i uważa, że wymyślam jakieś choroby.
Bardzo proszę o pomoc. To jest strasznie krępujące.

gateshead79
Użytkownik
# Posted: 29 Gru 2009 09:40
Odpowiedz 

hay, to znow ja. zapomnialam ze zalogowalam sie na tym forum, hi,hi
zycie stalo sie przyjemniejsze, widac swiatelko w tunelu. znam sytuacje w pl- sama chodzilam do dermatologa, neurologa bo mama uwazala ze sobie wmaiam i z tego na pewno wyrosne, jak zreszta i lekarze. no wiec jestem po wizycie z moim chirurgiem, sprawdzil czy wszystko zagoilo sie dobrze, popytal jak sie czuje i umowilismy sie na nastepna strone soon!!!!!
mam takie badanie przedoperacyjne 5 stycznia i za kilka dni operowac bedziemy lewa strone. pytalam tez o te stopy po raz kolejny - bede sie widziec z kims innym w tej sprawie, bo to inna specjalizacja. ciesze sie ze nie trzeba odczekiwac dlugiego zcasu pomiedzy jednym zabiegiem a kolejnym, boje sie przyznaje, sa pewne powazne mozliwe powiklania, sa tacu ktozy przeklinaja swoich chirurgow i zaluja takich decyzji, no mam nadzieje ze znow sie powiedzie. bede co jakis czas zagladac i uaktualniac wiesci. wszystkiego dobrego w nowym roku!

Turus
# Posted: 1 Sty 2010 13:11
Odpowiedz 

Witam was ja znalazlem swoj zloty lek jest to pasta "Uro" naprawde skuteczna ;) Tylko rece i stopy sa po tym tak suche ze trzeba uzywac srodkow nawilzajacych :) ja uzywam tego na wieczor jak ide spac i wam tez doradzam ;D Pzdr

gateshead79
Użytkownik
# Posted: 6 Sty 2010 05:45
Odpowiedz 

czesc, jestem po badaniu przedoperacyjnym. jak za pierwszym razem dostalam taki zel do mycia ciala i wlosow zeby uzywac na 5 dni przed operacja- octenisan. operacja zaplanowana na 22 stycznia po poludniu. pytalam czy moze bede musiala zostac na noc - nie jest to konieczne, jesli wybudze sie ok i dojde do siebie wypisza mnie tego samego dnia. nie moge sie doczekac. boje sie ze nie bede miala takego szczescia jaak za pierwszym razem i moze cos pojsc nie tak, czy wystapic powiklania. teraz zima, kiedy jest zimno nie moge uwierzyc ze zylam z tym problelem 30 lat. moja lewa dlon jest jak z lodu, sztywna i boli, prawa ciepla, mila w dotyku, sucha, nawet za bardzo. przyjemnie dotyka sie kierownicy samochodu, i tak na ogol trzymam sobie lewa dlon w prawej zeby ja ogrzac. lece teraz, trzymajcie za mnie kciuki, odezwe sie niedlugo.pa!

Anonim
# Posted: 20 Sty 2010 13:39
Odpowiedz 

czesc petruncia znam cos co moglo by ci pomoc. gdy mialam ten sam problem co ty poszlam do apteki. pani polecala mi ODABAN antiperspirant. dziala na calym ciele gdzie tylko sie pocisz..nie wierzylam w to ale powiedziala ze jak mi nie pomoze to mam 60 dni gwarancje na zwrot pieniedzy.Ale juz po pierwszym stosowaniu czulam ze obojetnie gdzie jestem i co robie nie poca mi sie rece i podpachami tez sie nie pocilam..bylam i jestem taka zadowolona z ODABAN.Jesli naprawde juz nie chcesz ,miec ten problem to sprobuj ODABAN..

gateshead79
Użytkownik
# Posted: 20 Sty 2010 15:02
Odpowiedz 

tez uzywalam Odaban. jak dla mnie to najlepszy srodek. tyle ze moje pocenie jest czasem jak odkrecony kurek, leje sie po prostu. stojac kiedys w kosciele na drewnianej podlodze ktora dawno nie widziala lakieru po kilku minutach utworzyla sie mokra duza ciemna plama na podlodze, tak nakapalo z moich rak. o wstydzie nie bede pisac. Odaban wysusza skore ale w jakich inny lepszy sposob niz Driclor - po tym moja skora pekala, gromadzil sie kurz w zakamarkach i trzeba bylo uzywac pumeksu na juz popekana i krwawiaca skore zeby miec czyste rece. czasem po prostu mialam brudne rece bo zbyt bolalo zeby trzec i zdzierac skore. stopy byly zawsze zapomniane, bo mozna je schowac, tyle ze nie latem.
Odaban pomaga nadal, teraz na lewa dlon, pachy i stopy. tyle ze czeste uzywanie prowadzi do suchej popekanej skory, no ale cos za cos.
moja sympatektomia teraz w piatek ok 9 rano, tym razem na lewa dlon boje sie okropnie ze nie bedzie tyle szczescia co za pierwszym razem. odezwe sie moze juz w piatek jako ze wychodze do domu tego samego dnia( no mam nadzieje).
ja od lat uzywam tez mydla o nazwie PROTEX - dostepny zdaje sie tylko w Polsce. sa 3 rodzaje, dla mnie rewelacja, bo stopy wymagaja dobrego srodka myjacego zeby likwidowaf bakterie i brzydki zapach a inne mydla/srodki tego niegdy mi nie daly.

gateshead79
Użytkownik
# Posted: 25 Sty 2010 23:37
Odpowiedz 

czesc, jestem juz pozabiegu na lewa dlon. wszystko dobrze, operacja jak za pierwszym razem trwala 2 godz, obudzilam sie w znacznie lepszym stanie niz za pierwszym razie, jakos wogole mniej boli i nawet probuje spac na tym operowanym boku. zmartwilo mnie jedno, bylam gotowa do wyjscia, czulam sie juz ok, wiedzialam ze problem z oddychaniem jest skutkiem zapadnietego lewego pluca ktore jest napompowane po zabiegu ale zwykle zajmuje troche zeby wdychalo powietrze bez bolu i trudnisci. a tu nagle wycieczka do ubikacji skonczyla sie coraz to wiekszym bolem, pielegniarka zmartwiona dluga nieobecnoscia stukala do drzwi a ja nie moglam sie odezwac. zatrzymano mnie troszke dluzej, spotkalam sie jeszcze raz z moim chirurgiem, ktory wyjasnil ze odczucie moze byc inne bo 'podcial troche wiecej niz ostatnim razem'. zrobilam duze oczy i pomyslalam ze bez mojej wiedzy sobie poeksperymentowal. ale wyjasnil szybko ze prawa pacha nie poci sie wiele mniej po zabiegu stad podcial wiecej zeby polepszyc stan lewej.
chyba stracilam na moment zaufanie, no ale czuje sie lepiej niz za pierwszym razem i wiem teraz ze to doswiadczony specjalista.
polecam, jestem w 7 niebie, lapki cieple i suche, zaraz lece sobie zrobic paznokcie do salonu o czym moglam tylko pomarzyc do tej pory.
to dopiero polowa drogi dla mnie, musze sie zajac stopami, zaraz trzeba bedzie nosic lzejsze obuwie a ja sobie nie wyobrazam znow gotowac swoje stopy w zakrywajacych wszystko butach.
wszystkiego dobrego dla wszystkich ktorych problem dotyka w mniejszym llub wiekszym stopniu. jest to choroba, pamietajmy, trzeba tylko trafic na lekarza z powolania.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2019

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych