Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / Nadmierne pocenie się stóp i rąk nie wywołane stresem
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Autor Wiadomość
gateshead79
Użytkownik
# Posted: 3 Lut 2010 14:42
Odpowiedz 

he hey
dzis sie znacznie uspokoilam.
po kilku tygodniach usilnego ustalenia i wymiany informacji glownie na youtube jestem szczesliwsza. bardzo balam sie tzw compensatory sweating - takie pocenie w innych miejscach wystepujace po ets.
udalo mi sie wywnioskowac do tej pory ze osoby dotkniete tym strasznym powiklaniem glownie mialy przeciety/zakleszczony nerw T2.
w moim przypadku to byly T3 i T4.

takie wtorne/rekompensacyjne pocenie wystepuje natychmiast po operacji i pogarsza sie z czasem. niektorzy maja suche rece ale poci sie np tulow do tego stopnia ze musza nosic kilka warstw ubran i zmieniac je w ciagu dnia!

bede szukac dalej, powtarzam, u mnie rece suche jak pieprz i nie poce sie gdzies indziej, no przynajmniej nie wiecej niz do tej pory.

link do obejrzenia procedury
http://www.youtube.com/watch?v=aWZhiJIedfk&feature =related

[email protected]
# Posted: 14 Lut 2010 19:22
Odpowiedz 

cześć >>> Proszę Pani gateshead79 ile Pani zapłaciła za operację rąk obydwóch

Anonim
# Posted: 13 Kwi 2010 15:38
Odpowiedz 

Są w sklepach dla diabetyków skarpetki p/grzybicze i p/bakteryjne ok 10 zł para lub REVOLUTION ale to już ok 70-90 zł za parę.
Pozdrawiam

gateshead79
Użytkownik
# Posted: 26 Maj 2010 00:25
Odpowiedz 

czesc,
uplynelo kilkamiesiecy od mojej operacji na lewa dlon.
dopiero teraz zauwazylam efekty uboczne calego zabiegu.
moze to z powodu podwyzszonyh temperatur, a moze nie ale lewa czesc mojej klatki piersiowej defifitywnie sie mocniej poci, prawa mozna powiedziec wcale.
raz przy bardzo emocjomujacym i stresujacym spotkaniu odkrylam wilgoc i strumien wody pomiedzy piersiami, a na prawej piersi mokra plame na ubraniu. nie w okolicy sutka, raczej powyzej, na ubraniu mozna bylo wyraznie policzyc z ilu miejsc pot sie wydostal bo cala plama byla utworzona z duzych pojedynczych kropel potu. calosc moze jakies 4cm x 4cm w dosc dziwnym miejscu.
wcale mnie to nie martwi bo jest to raczej mala cena za suche i cieple dlonie.
oby sie nie pogarszalo.
mam nadzieje ze to komus pomoze.
aha, zapomnialam ze w tym tygodniu mam pietwsze spotkanie co do 'naprawienia' stop. to takie wstepne rozeznanie z nowym specjalista, zabieg jeszcze nie zostal zarezerwowany.
ten zabieg bedzie sie naywal 'lumbar symphatectomy', najpierw bedzie proba wstrzykniecia blokady na krotki czas a jesli zadziala bedzie na stale pozniej.
tyle wiem.
wzystkiego dobrego zwlaszcza na nadchodzace lato.

gateshead79
Użytkownik
# Posted: 26 Maj 2010 00:37
Odpowiedz 

pati361, przepraszam, dawno tu nie zagladalam.
oba zabiegi sa w pelni refundowane przez angielski fundusz zdrowia - NHS.
bylam kilka razy u lekarza rodzinnego ktorego musialam oklamac ze mialam wczesniej botox ktory byl nieskuteczny - nie mialam nigdy.
bylam tak zdesperowana ze chcialam sie pozbyc mokrych rak pozbyc szybko i skutecznie nie zwazalac na konsekwencje.
wyslano mnie na cos co nazywa sie iontophoresis, moczenie dlooni i stop w pojemnikach z woda z elektrodami z pradem o niskim napieciu. nic nie pomagalo i zostawilam wszystko na kilka lat.
dopiero latem zeszlego roku znow zaczelam kopac w internecie czy cos nowego w dziedzinie i wydrukowalam kilka stron dla mojego lekarza rodzinnego.
bylam wyslana na badania krwi i moczu, dostalam jakies tabletki, przywiozlam do domu i nigdy nie bralam. znow poszlam do lekarza, mowiac ze nie ma poprawy, znow podsuwajac kilka wydrukow z internetu, z prosba o skontaktowanie z lokalnymi specjalistami w zakresie ukladu nerwowego.
nie upynelo kilka tygodni i mialam list z info o spotkaniu ze specjalista, szybko umowilam sie z nim na termin zabiegu na prawa dlon, wyjasniach mozliwe komplikacje o ktorych dobrze juz wiedzialam.
zabieg odbyl sie wkrotce, po 12 tygodniach znow spotkanie jak sie zagoilo i od razu umowilismy sie na lewa dlon za nastepne 3 tygodnie.
wszystko poszlo dosc sprawnie bez dlugiej kolejki.

Anonim
# Posted: 12 Cze 2010 17:14
Odpowiedz 

Witam mam taki problem ze pocą mi sie rece i jest mi wstyd chodze do 6klasy i chce podawac nauczyciela i kolega reke ale tego nie robie bo jest mi wstyd chciała bym abyscie mi polecili fajny lek nie zadrogi ale skuteczny bo pisze sms-y na fonie ppo chwili go odkładam i jest cały mokry w kosciele sie modle i mam całe rece mokre pocą mi sie tez nogi ale one nie sa tak wazne prosze o pomoc

Ken
Użytkownik
# Posted: 16 Cze 2010 02:45
Odpowiedz 

gateshead79 a może próbowałaś przedtem jonofrenezy na nadpotliwosc dłoni? chodzi tutaj o przepuszczeniu lekkiego napięcia itp...

może warto spróbować

gateshead79
Użytkownik
# Posted: 19 Cze 2010 01:37
Odpowiedz 

tak Ken, pisalam juz i o tym we wczesniejszych wpisach (zdaje sobie sprawe ze sa dlugie).
Nie znam polskiego odpowiednika, polegalo to na moczeniu dloni na przemian ze stopami w wodzie z elektrodami o slabym napieciu.
nic, zupelnie nic nie pomagalo, no oprocz Odaban (po ktorym czesto zbyt sucha skora pekala i mimo wszystko sie troche pocila)
az do tej pory. jestem zupelnie innym czlowiekiem, bez mrugniecia oka podaje dlon i chwytam reszte monet wydawanych w sklepie.

gateshead79
Użytkownik
# Posted: 19 Cze 2010 01:56
Odpowiedz 

Anonim,
moj problem siega tak daleko ze nie pamietam czy kiedykolwiek mialam wczesniej suche dlonie.
pieklem byla szkola, kiedy to wszystkie ksiazki i zeszyty mialy pofaldowany papier od wyschnietego potu, wszystkie sprawdziany, testy byly katorga, mialam zawsze chusteczke przygotowana i na niej opieralam dlon podczas pisania testow co zwykle budzilo podejrzenia nauczyciela.
wogole spoleczenstwo w ktorym sie wychowalam bylo bardzo nietolerancyjne, zawsze czulam sie jak jakis wyrzutek i dziwadlo, ludzie uwielbiaja sie gapic kiedy ktos wyglada inaczej nisz wiekszosc z nich.
musze przyznac ze odkad pamietam uwielbilam wyjezdzac, bo na takich eskapadach pozostawalam anonimowa, nawet jesli ktos mial blizszy kontakt z moja mokra dlonia, mialam swiadomosc ze tej osoby juz nie spotkam i nie zalezy mi co sobie o mnie mysli.
Wielka Brytania jest dla mnie oaza, mimo ze w Polsce mialam perspektywy dobrego rozwoju kariery, dom wybralam wyjazd. tutaj nikt sie nie dziwi widzac cos odmiennego.
zaczelam wierzyc w siebie, jestem szczesliwsza, pisze smsy na moim iphonie co kiedyc nigdy nie przeszloby mi przez mysl czy prowadze samochod i nie leje mi sie pot po kierownicy.
dla mnie najwazniejszym bylo odkrycie ze nie jestem sama, sa tacy jak ja ktorzy albo akceptuja swoj stan i prowadza calkiem normalny tryb zycia i tacy ktorzy probuja sobie pomoc szukajac nowych sposobow leczenia.

gateshead79
Użytkownik
# Posted: 19 Cze 2010 02:09
Odpowiedz 

i jeszcze ostatnia informacja, w tym tygodniu bylam na wizycie w sprawie mych stop, drugi raz juz, ostatnio byla zawiedziona bo specjalista w tej dziedzinie lekko mowiac chcial mnie splawic mowiac ze to wlasciwie nie jego dzialka, ze takie zabiegi wykonuje sie jako ostateczna walka z bolem konczyn i ze ja tego nie potrzebuje(nawet nie spojrzal na moje stopy).
no ale teraz nastapila konsultacja kilku takich specjalistow, spotaknie odbylo sie zeby zapytac czy chcialabym poddac sie takiemu zabiegowi, wyjasniono ze wystepuja efekty oboczne, jak przy kazdej operacji, jest tez prawdopodobienstwo wystapienia chronicznego bolu w okolicy pachwinowej, podobno jest dlugotrwaly i sa na niego sposoby, ale ze zabieg taki wykonuje sie osobom z np gangrena stop leczy sie tym silny bol i nawet jest w zastepstwie bol wystapi w pachwinie pacjenci toleruja go dobrze byle tylko pozbyc sie 'glownego bolu'.
zgodzilam sie oczywiscie, bedzie troszke czekania, bo zobaczymy sie chyba w listopadzie na tzw probie - zostanie wstrzyknieta probna blokada w jedna strone dolnej czesci kregoslupa by sprawdzic czy bedzie wogole dzialac, jesli tak zrobimy te strone na 'stale' tego samego tygodnia i bedzie kilka miesiecy przerwy zanim zrobimy druga strone. podobno wystepuje spore krwawienie i stad takie przerwy.
tak wiec bede aktualizowac informacje, jak do tej pory jest super, dlonie cieple i suche a ja szczesliwa.

gateshead79
Użytkownik
# Posted: 19 Cze 2010 02:16
Odpowiedz 

ODABA
http://apteka.epacjent.pl/75715,odaban-antyperspir ant-30-ml.html
u 'nas' troszke taniej zdaje sie placilam ostanio cos ok &pound;6

Ken
Użytkownik
# Posted: 7 Lip 2010 21:00
Odpowiedz 

gateshead79 naprawdę jesteś niesamowita kobieta ,ze piszesz o takich sprawach... Większość ludzi uwaza ze nie ma dla nich pomocy bo te specyfiki jak Uro itp nie działają na rece :( Twoje wypowiedzi mogą pomoc wielu ludziom
Mozesz napisać cos więcej o tej operacji ? Chodzi mi o cene,przebieg ,jakieś skutki uboczne ,gdzie mozna to zrobic itp... :) wiem ze moge troche męczyć ale ta operacja jest chyba moim jak i innych jedynym ratunkiem
pozdrawiam

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2019

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych