Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / Nadmierne pocenie się stóp i rąk nie wywołane stresem
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Autor Wiadomość
Ken
Użytkownik
# Posted: 9 Lip 2010 12:59
Odpowiedz 

aha nfz refunduje operacje :)
A czy powiesz jak można załatwić ta operacje? tzn do kogo isc,z kim gadac itp.. co mowic :D nie wiem czy naklamac z botoksem i jonofineza :)
dzieki za pomoc :)

gateshead
# Posted: 13 Lip 2010 02:26
Odpowiedz 

przepraszam Ken, wiem dobrze jak wazna jest informacja ze ktos taki jak ja gdzies tam boryka sie z tym samym. Nie zawsze zagladam tu regularnie.
powtorze chetnie swoja droge, mam nadzieje ze sie przyda.
podkreslam, mieszkam w wielkiej brytanii, to tutaj kilka razy probowalam wymusil pomoc lekarzy, to tutaj mialam iontophoresis, pozniej jakies tabletki ktorych nigdy nie otworzylam.
moja najbardziej owocna wizyta u lekarza rozpoczela sie wlasnie stekiem klamst o wczesniejszych zabiegach botoksu, ze kosztowne i bolesne i bez rezultatu i ze wogole nie mam zycia, bo jestem non stop zestresowana wlasnymi dlonmi i stopami, ze nie mam zadnego zycia towarzyskiego, prawda bylo ze wczesniejsza seria zabiegow z tym lekkim napieciem pradu w wodzie nie przyniosla nic.
udalam sie na takowe spotkanie juz z wydrukowanymi informacjami o sympatektomii, glownie z ameryki, oraz wyniki moich poszukiwan specjalistow zajmujacych sie poceniem w naszym regionie.
lekarz pierwszego kontaktu niewiele wiedziala, zatrzymala moje wydruki o obiecala mnie skierowac do specjalisty.
i tak sie zaczelo.
jesli interesuje Cie sama operacja chetnie opisze raz jeszcze.
trzymam kciuki za udana wizyte u lekarza.

gość
# Posted: 15 Wrz 2010 19:17
Odpowiedz 

Takie operacje wykonuje się od kilku lat także w Polsce- są refundowane przez NFZ (w Lublinie, Łodzi, Warszawie, Katowicach i Gdańsku, w Poznaniu chyba jeszcze)- jeśli ktoś wie o innych miejscach proszę napisać. Też błam zdecydowana ...ale poczytałam o skutkach ubocznych i zwyczajnie się boję (długi wątek na stronach forum Katedry i Kliniki Chirurgii Naczyń i Angiologii w Lublinie). Więcej można poczytać wpisując w wyszukiwarkę "sympatektomia piersiowa", na 'wizażu' też była obszerna dyskusja na ten temat.
Jednym słowem- gateshead: zazdroszczę odwagi i tego że problem z głowy. Napisz proszę jak po następnych miesiącach Twoje samopoczucie i czy pocenie kompensacyjne nie powiększa się, oraz czy nie wystąpiły inne skutki uboczne (osłabienie, męczliwośc, zmniejszona ruchomość rąk, wypadanie włosów, brwi i rzęs- Jezu!!!-bradykardia, podwyższenie ciśnienia czy trudne do wytrzymania uczucie gorąca w górnej połowie ciała z jednoczesnym zimnem na dolnej).
Pozdrawiam wszystkich cierpiących na to cholerne hyperhydrosis.

gateshead
# Posted: 27 Paź 2010 01:50
Odpowiedz 

czesc,
minelo kilka miesiecy, wlasciwie nic sie nie zmienilo. tzn lapki suche, reszta tak jak byla - jak wczesniej pisalam pojawilo sie rekompensacyjne poceniew okolicach piersi, zwlaszcza prawej. nie jest to zadna wielka sprawa, jesli porownamy ilosc potu jaka os czasu do czasu, a raczej bardzo rzadko sie pojawia na mojej klatce piersiowej do rak z ktorych pot kapal jak z odkreconego kranu i przez wiekszposc dnia to nie nazwalabym go rekompensacyjnym. owszem, pojawil sie kiedy dlonie przestaly sie pocic ale mozna to nazwac takim oblaniem potu jaki czasem pojawia sie w bardzo stresujacych przypadkach.
nie wiem jak do tej pory funkocjonowalam, pamietam kiedy weszly w uzycie tel komorkowe zazdroscilam 'suchorekom' bo choc finanse pozwalaly mi na zakup dobrego tel wiedzialam ze z reka ociekajaca potem nie bede w stanie go uzywac. w ten sposob stracilam kilka fajnych tel. czasem kiedy w autobusie;pociagu moj tel dzwonil po prostu nie wyciagalam go zeby nie pokazac zlanej potem dloni.
czuje sie super, nic mi nie wypadlo, zmeczona jestem jak zwykle, a raczej leniwa.
uczucie goraca od zawsze bylo dla mnie problemem.
odkad pamietm bylo mi albo bardzo zimno albo za goraco. rzadko czuje ze moje cialo ma odpowiednia temp. czasem zartowalam ze termostat nie dziala, tak juz zostalo.
trzeba pamietasc ze jak ze wszystkim w medycynie njaglosniej mowi sie o tych przypadkach ktore nieco odbiagaja od zaplanowanego efektu, u mnie chirurg wyjasnil procent wystaienia powiklan, ze te zabiegi znacznie sa usprawnione, w zaden sposob nikt mnie nie namawial.
teraz jak i przed pierwszym zabiegiem wiem ze naawet gdyby byl wysoki odsetek wystapienia nieporzadanych skutkow ubocznych i tak przystalabym na zabieg wiedzac ze nic nie bedzie gorsze od spoconych dloni, byle tylko przestaly byc mokre.
nie musze chyba wspominac ze czuje sie pewna siebie i szczesliwsza:)

gateshead
# Posted: 27 Paź 2010 01:52
Odpowiedz 

oh, zapomnialabym,
moj zabieg na stopy (na razie jedna) bedzie 20 grudnia, przesunieto z 16 grudnia. zabieg popoludniowy wiec spodziewam sie ze bede zatrzymana na noc. bede informowac na biezaco co sie dzieje.

marzenaKRK
Użytkownik
# Posted: 29 Paź 2010 00:08
Odpowiedz 

U mnie też mam problem z potliwością dłoni, ze stopami poradziłam sobie dezodorantem w kulce, ale z serii perspiblock, co prawda o nie jest przeznaczony do tych partii ciała, ale spróbowałam i zadziałało.:) Teraz wklepuję i wmasowuję raz dwa razy w tygodniu wieczorem.;) i spokój mam. :)

gardenfanatic
# Posted: 30 Paź 2010 02:25
Odpowiedz 

czesc, mojes stopy jak zwykle okropnie mokre, buty nieziemsko znoszone od wilgoci az tu nagle niespodziewanie wczoraj rano mialam tel czy moge byc w szpitalu na 14 tego samego dnia. zgodzilam sie, na szczescie moje sniadanie bylo raczej male, wiec nic nie stalo na ptrzeszkodzie zabiegowi tego samego dnia. bylam troche zaszokowana, ale co tam, lepiej tak znienacka bo bez stresu.
Zrobiono mi tylko tymczasowy blok pewnych nerwow prawej nogi(mialam wybor ktora chce najpierw).
zabieg odbyl sie pod znieczuleniem miejscowym, wczesniej poinformowala mnie moja pani chirurg ze moze to potrwac kilka minut lub znacznie dluzej zaleznie od tego jak szybko uda jej se zlokalizowac odpowiedni nerw. Lezalam na brzuchu z odslanietymi plecami, na specjalnym lozku ktore bylo caly czas pod maszyna do zdjec xray. otrzymalam pierwsze znieczulenie, male uklucie igly, szybko nic nie czulam, woybrazalam sobie tylko ze igla do wstrzykniecia bloku zostala wprowadzana natychmiast. Chirurg mowila tez ze moze pojawic sie nagle ostre uczucie bolu i zeby starac sie nie rzucac na lozku tylko jej powiedziec oraz tez powiedziec kiedy bede czuc znieczulenie slabnie. bylo ok na poczatku jednak po kilku min czulam juz igle w skorze, dostalam kolejna dawke znieczulenia i tak kilka razy. poczulam ostre uklucia raczej nieprzyjemne - podobno igla dotknela kosci, poza tym poczulam tez jakby paraliz/ porazenie pradem calego uda nad kolanem, taki bilesny skurcz. na szczescie obsluga pielegniarek byla wspaniala, jedna z nich byla aniolem, trzymajac moja reke, glaszczac i usmiechajac sie caly czas.
trwalo to ok 30 min, dosc dlugo zanim udalo sie trafic igla w odpowiedni nerw, wrocilam do mojej sali, i tam bylam obserwowana przez ok 60 min, w zasadzie od razu wyczuwajac dzialanie bloku.
Moja prawa stopa zrobila sie czerwona od goraca i sucha jak pieprz, lewa pozostala zimna i mokra.
zbiegly sie pielegniarki, moja chirurg oraz inny lekarz od podobnych spraw, wszyscy dotykali na przemian moich stop i sie usmiechali.
wracam do szpitala w poniedzialek jako ze proba wyszla super, jak na razie brak efektow ubocznych. moja stopa jest znow zimna i mokra bo blok dzialal tylko 4-6 godz. tak wiec na stale bedzie cieplutka i sucha w poniedzialek. sa efekty niepozadane, obawialam sie najbardzie tzw chronicznego bolu w okolicach pachwin.
no ale fingers crossed:)

marzenaKRK
Użytkownik
# Posted: 1 Lis 2010 23:03
Odpowiedz 

Powodzenia oczywiście, jak czytam takiego posta to tym bardziej się ciesze, że u mnie ziołowe preparaty jak pesrpi i ten roll-on tak działają.
uczy pokory dla problemu, nas marudzących...oby było jak najlepiej i zdziałało. :)

Anonim
# Posted: 20 Gru 2010 17:02
Odpowiedz 

Cześć mam 13 i tez mam problem z nadmiernym poceniem sie rak nóg i pach denerwuje mnie to... Chodże z tym do doktora i do psychologa lecz oni zakładają ręce bo nie wiedza jak sie do tego zabrać.. Ktoś mi powiedział ze to może byc od stresu ale to chyba nie możliwe żeby człowiek sie denerwował, stresował przez cały dzień.Nie którzy mówią ze im to nie przeszkadza ale ja uważam inaczej.. I jak tu koleżanka wspomniała wyżej to czasami mam przez to doła:/ PROSZĘ O POMOC

Antyperspirant Dove bardzo pomaga.

ola12199
# Posted: 5 Sty 2011 21:43
Odpowiedz 

cześć! Ja mam 13 lat i mam problemy z poceniem się pod pachami a szczegulnie prawej. Mój problem rozpoczął się kilka dni po wystąpieniu miesiączki i goleniu się pod pachami.W domu nie pocę się wcale ale w szkole najgorzej.Jaki może być powód mojego pocenia się?Czy z tego się wyrasta?I jak temu zapobiec?

gardenfanatic
# Posted: 16 Sty 2011 23:08
Odpowiedz 

czesc Ola12199,
nie sa znane powody dla ktorych gruczoly potowe potrafia wydzielic nadmiernie duza ilosc potu. z moich obserwacji problem nasila sie pod wplywem emocji, czasem stresu, czasem kiedy jestem bardzo skupiona, zadowolona, pobudzona. Podczas mojego ostatniego zaabiegu czekajac na obserwacji rozmawialam z pielegniarka o tym wszystkim - ona wspomniala ze jeden z tamtejszych chirurgow zrobil sobie to co ja mialam na obie dlonie, ale tylko na pachy ktore podobno potwornie mu sie pocily.

ja mam juz teraz zrobiona druga stope, moi najblizszi smieja sie ze mnie ze chyba juz wszystko sobie teraz naprawilam. no tak, nie do konca, za kazdym razem jestem i bylam swiadoma o mozliwosci nie udania sie zabiegu czy pocenia zastepczego w innym miejscu. i tak tez na koniec blokada zrobiona na lewej stronie kregoslupa nie dzialala tak jak po prawej, w domu zauwzylam ze stopa jest sucha i ciepla ale nie tak samo jak prawa zrobiona wczesniej. zabieg byl 20 grudnia, ja ciagle pbsesyjnie sprawdzam stopy, mam sny o tym jak to poca mi sie i dlonie i stopy i niestety zauwazylam ze lewa stopa robi sie teraz coraz chlodniejsza i co najgorsze wilgotna po wewnetrzbej stronie okolicach kostki tylko.
poza tym, tak sobie tlumacze ze zastrzyk sie troche przemiescil, mam do tej pory znieczulone czesc uda lewego, ustapilo w duzej mierze, ale nie do konca. wkrotce bede sie widziala z lekarzem, zobaczyly so to oznacza. poza tym, moje cialo czesto sie przegrzewa, moje plecy robia sie natychmiast wilgotne, brzuch, piersi i nawet ramiona i przedramiona. nie martwi mnie to jeszcze, oby sie nie pogorszylo. ale zartuje ze moj termostat przestal dzialac, w nocy budze sie z wilgotnymi plecami i musze otwierac okno, pozbylam sie satynowj poscieli i pizam bo skora nie mogla sie pod tym wietrzyc.
podsumowujac wszystko, nie zaluje ale i tez nie polecam.
jak juz pisalam, ja bylam bardzo zdesperowana. mam nadzieje ze te informacje beda przydatne.

Anonim
# Posted: 27 Sty 2011 15:33
Odpowiedz 

;(

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2019

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych