Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / Nadmierne pocenie się stóp i rąk nie wywołane stresem
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Autor Wiadomość
Anonim
# Posted: 7 Lut 2011 06:02
Odpowiedz 

gateshead,

Jak zyjesz? czy nadal bez zmian, tzn, wszystko generalnie OK? Ja bralem przez chwile pod uwage ETS - moje rece nigdy nie kapia potem, ale sa bardzo zimne i bardzo wilgotne i cierpie z tym odkad pamietam (8 rok zycia... czy cos kolo tego) - ale od momentu kiedy poczytalem wiecej na temat ETS (youtube oraz truthaboutets.com) to odechcialo mi sie na zawsze. Moja kondycja jest uciazliwa, ale telefon komorkowy moge uzywac bez zadnego problemu i generalnie nikt tego nie zauwaza (w kanadzie na szczescie nie witamy sie podaniem rak!), wiec ryzykowac tak bardzo w moim przypadku byloby glupota. Czasami mam wielki problem, np gdy trzymam w reku kamere video, moja reka wrecz cieknie potem, ale to sporadyczne przypadki, generalnie jest po prostu spocona i zimna, ale nic nie kapie... nawet nie jest blisko... Ciezko jest mi nosic rekawiczki zima bo sa dosc szybko wilgotne, ale powtarzam, to nie sa problemy nie do zniesienia. Napewno w porownaniu do severe compensatory sweating badz zniszczonej skory na twarzy, badz ciepienia w lecie na sloncu...

Wiec napisz jak u Ciebie rok po ETS. Dzieki za Twoje posty do tej pory!

Anonim
# Posted: 7 Lut 2011 13:42
Odpowiedz 

Operacja na pocenie sie. za mocna jesteś ;] mi też sie pocą ręce ale to nie powód do depresji. często myć ręce i tyle a jak jesteście w fazie dojrzewania to wlasnie to jest prawdopodobnie przyczyną jeżeli nie jest to stres

gateshead
# Posted: 8 Lut 2011 22:50
Odpowiedz 

czesc,
dalabym wiele gdyby takie forum bylo dostepne kiedy przechodzilam katusze w szkole podstawowej oddajac zawsze mokry zeszyt do sprawdzenia z pofalowanymi kartkami tore zdazyly juz wyschnac, kiedy udawalam ze sie zle czulam odmawiajac wszelkich zaproszen, imprez, studniowki, wesel, szkola srednia, tu dopadla mnie depresja o ktorej wtedy nie wiedzialam, bylam po prostu cicha is smutna ale nie bardzo mialam powod, studia i praca w szkole to juz kolejne upokorzenia. Robilam co moglam. teraz to juz inne zycie, jestem barzdiej pewna siebie, pozytywna i nie unikam ludzi dotykam skory kogos innego poprzez podanie reki czy gladzenie policzka i przynosi mi to nieslychana satysfakcje, wczesniej bylam postrzegana jako osoba oschla, zamknieta w sobie, ale ja wewnatrz pragnelam pokazac ze bardzo lubie towarzystwo, przytulanie, dusilam sie w skorupie ktora pomagala mi przezyc kolejny dzien w jak najmniejsztym upokorzeniu .
eh, nie zapomnialam jak to bylo, ciagle mam sny kiedy to nagle czuje ze czesc dloni nagle jest zimna i czuje ze coraz bardziej wilgotnieje az do momentu kropek potu sciekajcych na ziemie. czasem czuje przerazenie ze znow sie pojawia, zcasem w tym samym snie obiecuje sobie ze bede znow naciskala mojego lekarza o skierowanie do chirurga o powtorzenie ETS. budze sie z ulga, ale i z jakims niepokojem ze moze wroci?
teraz do rzeczy, lapki suuuuuche, twarz ok, moja jest cera meszana, czyli noc sie swieci, czolo i broda, nie stosuje zbyt duzo natluszczajacych kremow, nic sie nie zmienilo od czasu ETS, lapki sa mniej cieple, stan euforii ktory byl zaraz po zabiegu kiedy lapki byly cieple jak u malego dziecka, lekko spuchniete, troche obawialam sie ze opuchlizna pozostanie, wszystko sie jednak unormowalo, rozmiar palcow wrocil do normy, nosze moja stara bizuterie tyle ze rece sa czesciej raczej chlodne, nie zimne, ale sa tez i cieple, wiec jakby w normie. zmywam naczynia oraz uzywam srodkow czyszczacych wylacznie w rekawiczkach gumowych, inaczej skora jest bardzo sucha, niekomfortowa, skorki dookola paznokci robia sie brzydkie, ale ze jako ja nigdy wczesniej nie mialam suchych dloni ani tez nie stosowalam kremow do rak wiec moze to i normalne ze srodki czyszczace niszcza skore, krem neutrogena no noc co wieczor i nie moge na nic narzekac.
Ets dalo mi nadzieje na [potraktowanie moich stop w ten sam sposob. do tej pory ETs jest dla mnie pelnym sukcesem, to male pocace sie miejsce na mojej prawej piersi ciagle tam jest, trudno teraz powiedziec co sie z czym laczy, bo jak juz pisalam w przeciagu kilku ostatnich miesiacey mialam zabiegi wstrzykniecia blokady w dolna czesc kregoslupa i tutaj moge sie przyznac poca mi sie plecy i brzuch, zwlaszcza zaraz po samym zabiegu blokady nie moglam spac, bylo mi jakos duszno w okolicach plecow, tak jakby ktos przykladal mi mokry i goracy recznik na plecy, nie moglam sie w nocy przytulac - co oczywiscie zostalo zle odebrane przez partnera, ale teraz moge uczciwie powiedziec ze takie odczucie w znacznym stopniu zmalalo, plecy sa czasem zlane potem- przy duzym wysilky fizycznym(cwiczenie) lub kiedy jestem czym sestresowana. wg mnie wina jest w tych ostatnich zabiegach, przynajmniej co do plecow, ale i tutaj pytam zaufana znajoma, jej sie tez poci brzuch i plecy, wiec uwazam nadal ze to bardzo mala zaplata za to co w jakim stopniu poprawil sie komfort zycia.
pisalam ze na sam koniec, lewa stopa zdecydowala popsuc szyki, i rzeczywiscie cos tam nie poszlo do konca dobrze, bo czesc mojego uda jest jakby znieczulona, moge sie szczypac i niewiele czuje, jest to zaledwie kilucentymetrowy plac w okolicach pachwiny, oraz lewa stopa od razu nie zachowywala sie jak prawa zrobiona wczesniej, teraz jest raczej zimna i poci sie w okolicach kostki(tylko!).
nie zaluje zadnego z tych zabiegow, pamietam jeszcze zbyt dobrze co robilam codzinnie zeby uryc przykry problem, jak utzymac higiene butow, jak wytlumaczyc ze buty krore wlasnie dostalam w prezencie brzydko pachna i juz ich nie chce mimo uzywanie szeregu srodkow odswierzajacych obuwie, niemoznosc noszenie butow z odkrytym palcem czy pieta dodatkowa pogarszala sytuacje, uczucie proszenia zeby ziemia sie rozstapila i wybawila mnie z tej czy innej sytuacji jest zbyt swieze i przerazajace.
dla wszystkich ktorzy uwazaja ze pocenie to sprawa dojrzewania, stresu i wystarczy dbac o higiene osobista i po klopocie - nie mozna sie wczuc w zycie innej osoby zeby poczuc jak odbierajace wszystkie przyjemnosci to choroba moze byc, pocenie moze wystepowac z roznym nasileniem, moze byc jak odkrecony kran, doslownie, lub wilgotna skora kiedy jest bardzo cieplo, moze odbic duze pietno na psychice osoby chorej, wiec nie mozna oceniac kogos nie znajac przypadku, wiedzac tylko ze sie poci wiecej niz inni. ja wiem jak czulam sie kiedy trzeba bylo oddac komus jakis dokument, zlozyc podpis, sama mysl o mokrej kartce papieru byla wystarczjaca zeby uciekac gdzie pieprz rosnie, a takich sytuacji unikac sie nie da. nikt nikogo nie namawia na zabieg, internet na szczescie pozwala dotrzec do informacji na calym swiecie, porownac wyniki zabiegow, techini ich wykonywania. bede tu bronic co niktorych chirurgoe, sama wiem ze wykonuje zapiegi na tzw T2, T3 i T4, wystarczy poszukac od czego sa takie sploty nerwow, moznamiec pewnosc ze np nie bedzie problemow ze skora czy ewentualnie opadajacym okiem jesli nie zablokujemy T2.
moje rozmowy z najblizszymi ktorzy wiedza o moich zabiegach czesto koncza sie na konfrontacji stron takich truthaboutets czy innych opisujacych jakie to ogromne zniszczenia organizmu powoduje zabieg. Czytajac to wszystko ma sie wrazenie ze te operacje sa nieuchronnie i w 100% nieudane, potencjalne problemy z serce, skora, ukladem motorycznym, moze nie szukalam zbyt dobrze, ale nie dotarlam do nikogo kto bylby zadowolony z zabiegu, myslalam ze to kwestia czasu i efekty uboczne pojawiaja sie nawet po latach, pytalam nieszsczesnikow przeklinajacych ETS- twierdza ze np pocenie wtorne pojawilo sie tego samego dnia po zabiegu. czy to znaczy ze nieuchronnie przytrafi mi sie cos niedobrego z czasem czy raczej ze osoby zadowolone z op[eracji zyja szczesliwie i zapominaja ze kiedykolwiek mieli problem.
u mnie jest ok i oby tak dalej.
jasnych mysli i dobrych lekarzy dla wszystkich ktorzy czuja sie ograniczeni i zniewolenie przez ten maly duzy problem

gateshead
# Posted: 8 Lut 2011 22:57
Odpowiedz 

dla wszystkich ktorzy czytaja od deski do deski wszystkie posty, gardenfanatic i gateshead to ta sama osoba. przepraszam za zamet.

Anonim
# Posted: 14 Lut 2011 06:39
Odpowiedz 

Dzieki za odpowiedz. Milo slyszec ze generalnie jestes zadowolona. Gdy czytalem opowiesci ze niektorzy tak zaczeli strasznie pocic sie na reszcie ciala ze musieli na noc schladzac dom do konktretnej temperatury i spac na recznikach i przebierac sie 3 razy w nocy, to wlosy deba staja....

Ja po zrozumieniu faktow (nie czarnych scenariuszow wybranych z kupy) zaczalem po prostu powatpiewac w sens blokowania nerwow potnych w az 1/3 ciala tylko po to aby wysuszyc rece. Jak juz mowilem, moje na szczescie nie sa ciekna potem tylko sa zimne i wilgotne (oczywiscie z witaniem sie mam czesto problem, ale nie moge powiedziec ze az tak wielki abym nie mogl go zniesc), ale wlasnie co np z twarza ktora jest jakby 'niczemu winna' a t3 i t4 skutecznie wylacza jej nawilzanie do konca zycia. I to wlasnie przekonalo mnie aby nie robic ETS. Wielu przeciwnikow ma racje - hirurdzy tlumacza pacjentom ze zakoncza pocenie rak, ale malo ktory dodaje ze zakoncza takze pocenie - permantentie - calej 1/3 ciala! Inni pisali o tym ze lato i slonce, ktore do tej pory kochali, jest teraz koszmarem bo gotuje im sie skora niemogaca sie obronic wydajac pot. Ty jednak nie pisalas nic o takich problemach wiec ciekawe czy to wlasnie kwestia czasu czy bedziesz ok do konca zycia - czy moze w UK ogolnie nie ma duzo slonca nawet w lato?? :-) Ja kocham plaze i upaly, takie rzedu 25-30 stopni C. Czy Ty radzisz sobie OK w takiej temp czy w UK zadko kiedy w ogole tak jest wiec problemu nie ma?

Martwiace jest tylko troche to ze mowisz ze rece jakby czesciej chlodne? Ciekawe o co chodzi...

Ja poki co albo zostawiam status quo, czujac sie o NIEBO lepiej z moim problemem, teraz wiedzac (dopiero w wieku 32 lat!) ze takich jak ja sa miliony na calym swiecie (tylko dobrze sie maskujemy!) i wielu ma tak jak mi nie snilo sie w nagorszych koszmarach. To niesamowite podbudowanie!

Podobno Mayo Clinic opracowalo niedawno najnowsza metode - SYMPATHOTOMY (http://www.mayoclinic.org/hyperhidrosis/surgery.h tml). Moze to moja nadzieja. A jesli nie, to poczekam az znajda nerw odpowiedzialny konkretnie za rece i nic wiecej. To byloby marzenie...

Powodzenia!!!

k

roquue
# Posted: 18 Kwi 2011 12:22
Odpowiedz 

Najlepszym preparatem na nadmierne pocenie rąk i stóp jest AHC forte.

monika880719
Użytkownik
# Posted: 29 Kwi 2011 22:51
Odpowiedz 

Witam!U mnie problem wygląda podobnie!nadmierna potliwośc najbardziej rąk ale i nóg równiez !doskwiera mi ten problem zaraz po przebudzenie ręce wyglądają jak bym je polała wodą kapie z nich pot stopy równiez!Mi natomiast Pani doktor powiedziala ze pomoze mi jedynie botoks ale dla mnie zrobienie takiego zabiegu jest zbyt kosztowne !Za trzy miesiące wychodze za mąż i chciała bym żęby chociaz na te dwa dni zniknąl mój problem !Czy ktos widzi dla mnie jakies rozwiązanie ??

gateshead
# Posted: 30 Kwi 2011 02:05
Odpowiedz 

monika880719,
u mnie od dawna pomagaly tabletki uspokajajace, zapomnialam nazwy, to byly jakies ziolowe, malutkie tabletki koloru seledynowego. Pocenie prawie znikalo na tyle ze mialam odwage pojsc na kilka wesel i podac komus reke podczas zabawy, oczywiescie nie jest to rozwiazanie problemu ale przynajmniej na chwile moglam zapomniec o cieknacych wada dloniach i stopach. Doszlo do tego ze bralam ich coraz wiecej i mialam dosc siebie i takiego zycia. reszta poszla juz w zapomnienie a ja chcialam zeby ktos mi zagwarantowal ze moge tak zupelnie zapomniec chocby na 1 caly dzien o mokrych dloniach, zeby z glowa do gory mozna bylo wyciagnac reke po reszte w sklepie i wziac za reke mojego siostrzenca bez narazania ze komentarzu od malego ze ciocia ma mokre rece.4jesli chcesz sprobuje sobie przypomniec co to bylo, wszystkiego dobrego!

gateshead
# Posted: 30 Kwi 2011 02:23
Odpowiedz 

a teraz troche update o mnie,
troche trudno bedzie opowiedziec co sie dokladnie dzieje bo ogolnie nie czuje sie dobrze i mam wahania temperatury ciala bardzo skrajne, raz jest mi zimno, nawet bardzo a w nocy jest mi za goraco, wiec spie w przeciagu i bez pizamy, ALE zrzucilam to wszystko na to ze spodziewam sie potomka, podobne objawy mialam przez jakies 3-4 tyg po operacji blokady nerwow od pocenia sie stop, pozniej juz bez probl przesypialam cala noc. a teraz to troche inna historia.
Pisalam kiedys o kompensacyjnym poceniu pewnej czesci prawej piersi - teraz to zupelnie ustalo ale za to prawa czesc mojej szyi reaguje bardzo dziwnie, na goraca temp oraz na smak kasno slony(konkretnego jedzenia jak np barszczyk czerwony)- skora robi sie wilgotna i czuje nagla potrzebe ochlodzenia tego rejonu, podpiecia wlosow, odsloniecia kolnierza.
i jescze jedno, moje dlonie, sa moze czesciej chlodne niz cieple, ale zawsze suche, prawa stopa jakby dochodzi do siebie, zawsze sucha a lewa jak juz wczesniej pisalam, jest w polowie sucha i prawie zawsze chlodna, wewnetrzna czesc stopy poci sie kiedy jestem podekscytowana lub leze sobie w lozku, ale to i tak nie jest tak nasilone jak bylo przed operacja. wiec ciagle 'fingers crossed' zeby nie bylo gorzej

gateshead
# Posted: 2 Maj 2011 03:14
Odpowiedz 

znalazlam nazwe tego srodka uspokajajacego ktorego uzywalam na weselu kuzyna i kilka waznych egzaminach BELERGOT.

stokrotka
# Posted: 4 Maj 2011 21:39
Odpowiedz 

ja mam to samo, odkąd pamiętam z tym się męczę. Może pot z dłoni nigdy mi nie spływał ale zawsze mam je wilgotne, raz bardziej raz mniej. Stopy to samo i pachy też zawsze mi się pociły, z nimi mam już na szczęście spokój odkąd natrafiłam na antidral, on jest świetny co prawda po nałożeniu na noc strasznie swędzą pachy ale warto się poświęcić dla suchości :). Szooda tylko, że na dłonie i stopy nie działa. Wile tak jak i Ty gateshead się z tym wycierpiałam, szczególnie miałam stresa jeśli trzeba było iść na jakieś imprezy typu wesele, stódniówka masakra. Choć mam już 30 lat to nic nie ustało. Jedynie mam suche dłonie i stopy jak śpię. Zaraz po przebudzeniu czuje jak mi wilgotnieją. Doprowadza mnie to nie raz do szału. Ale troche boję się tego ETS a głównie powikłań, myśl o suchych dłoniach i stopach jest marzeniem od dawna ale powikłania tego zabiegu przerastają mnie. Może spróbuję ten środek ODABAN zobacze jak zadziała na mnie. Raz miałam wstrzykiwany botox w dłonie i mi nic nie pomógł, kupa kasy wyrzucona w błoto, do teraz jestem na to zła tylko kupa cierpienia i strata sporej kasy. Jak się teraz czujesz gateshead? Pozdrawiam

stokrotka
Użytkownik
# Posted: 4 Maj 2011 21:43
Odpowiedz 

ja mam to samo, odkąd pamiętam z tym się męczę. Może pot z dłoni nigdy mi nie spływał ale zawsze mam je wilgotne, raz bardziej raz mniej. Stopy to samo i pachy też zawsze mi się pociły, z nimi mam już na szczęście spokój odkąd natrafiłam na antidral, on jest świetny co prawda po nałożeniu na noc strasznie swędzą pachy ale warto się poświęcić dla suchości :). Szooda tylko, że na dłonie i stopy nie działa. Wile tak jak i Ty gateshead się z tym wycierpiałam, szczególnie miałam stresa jeśli trzeba było iść na jakieś imprezy typu wesele, stódniówka masakra. Choć mam już 30 lat to nic nie ustało. Jedynie mam suche dłonie i stopy jak śpię. Zaraz po przebudzeniu czyje jak mi wilgotnieją. Doprowadza mnie to nie raz do szału. Ale troche boję się tego ETS a głównie powikłań, myśl o suchych dłoniach i stopach jest marzeniem od dawna ale powikłania tego zabiegu przerastają mnie. Może spróbuję ten środek ODABAN zobacze jak zadziała na mnie. Raz miałam wstrzykiwany botox w dłonie i mi nic nie pomógł, kupa kasy wyrzucona w błoto, do teraz jestem na to zła tylko kupa cierpienia i strata sporej kasy. Jak się teraz czujesz gateshead? Pozdrawiam

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2019

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych