Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / Gdy skóra schodzi z palców u rąk
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . >>
Autor Wiadomość
Anonim
# Posted: 5 Sty 2009 12:44
Odpowiedz 

Witam mam tą samą przypadłość. Jest to dla mnie dość kłopotliwe z racji wykonywanej pracy kiedy witam sie z ludźmi a moje palce wyglądają dość nieprzyjemnie. Męczę się z tym od dobrych kilku lat, każdy lekarz mówił co innego i zapisywał co innego ale nic nie pomogło. Jedni mówili o alergii skórnej (maść robiona na receptę + mocno natłuszczajacy krem Clobaza) - nie pomogło. Testy grzybiczne nie wykazały grzybicy.... i leki zastosowane też nie pomogły. Leki przeciw alergiczne nie mają żadnego wpływu na te krostki i złuszczajacą sie skórę. Krostki pojawiają mi się co 2 tyg. skóra zdazy mniej wiecej sie zregenerować i pojawiaja sie nastepne krostki... i tak wkółko... POMOCY

NEEYA
Użytkownik
# Posted: 9 Lut 2009 01:11
Odpowiedz 

Witam ,mój 7 już letni synek również miewa opisane tu objawy-jednak wyłącznie latem i trwa to różnie,zazwyczaj kilka tyg. Nakładamy tłusty krem i pozostawiamy do wchłonięcia-troszkę pomaga. Jaka jest tego przyczyna do końca nie wiadomo-lekarka sugeruje że to od zabawy w piaskownicy-co jest mało prawdopodobne bo mój syn rzadko sie bawi w piasku:-/

Michał
# Posted: 28 Lut 2009 05:22
Odpowiedz 

A ja mam to coś, (okresowe 2 do 4-5 razy w roku pojawianie się jakby bąbelków/pęcherzyków na dłoniach i tylko dłoniach, są one początkowo malutkie i prawie niewidoczne, następnie lekko żółknie mi skóra na wew.stronie dłoni, głównie opuszki palców i miejsce opierania się dłoni o klawiaturę/blat. Następnie pęcherzyki pękają i skóra "odchodzi", ) od ponad 10 lat. Byłem u około 15 dermatologów "państwowych" i około 7 prywatnych. Każdy miał swoją teorię i diagnozę, każda była błędna - nie pomagało leczenie, a między innymi miałem mieć:
- uczulenie na : mydło, szampon, proszek do prania, płyn do płukania, inne środki czyszczące, w końcu wodę.
-grzyba, egzemę, pleśń skórną (chyba tak się to zwało)
Było jeszcze kilka innych jakiś „lekarskich” nazw których nawet już nie pamięta.
Sposoby leczenia – nieskuteczne:
-Maści robione na zamówienie w aptekach – 4 różne od 4 lekarzy, każda gorzej tłusta i lepka od poprzedniej, jedną mam do dziś, smaruję nią zawiasy w drzwiach. Poza strasznie nieprzyjemnym zapachem, i super kleistością nic nie dawały – jakby zatrzymywały całkiem reakcje.
- lekarstwa, nie pamiętam niestety nazw
- witaminki A, B, C, E, D1, cynk, wapń, magnez, wszystkie razem, osobno, w połączeniach A+C+D1 i innych. Brak efektów, dodatkowo cynk wywoływał u mnie efekt „zamulenia”
-kremy , zwykłe, niezwykłe, z witaminami i bez – podobnie jak maści – bez efektów,
- mydła i żele do kompieli, między innymi Dove, jak i dość drogie mydła i płyny OILATUM (kostka mydła około 22-25zł) - brak efektów.
Dla zainteresowanych wrzucę wieczorkiem jakie zdjęcia moich dłoni.

Pozdrawiam Michał.

rufion
Użytkownik
# Posted: 14 Mar 2009 13:53
Odpowiedz 

Michałmoglbys mi wyslac takie zdjecie bo chyba mam to samo co ty i nie wiem co z tym robic.poprostu odchodzi mi skora z wewnetrznej stony dloni .raz mniej a raz wiecej .daj mi znac - [email protected]

Anonim
# Posted: 25 Mar 2009 01:08
Odpowiedz 

Witam ja miałam podobne objawy tzn. może bez pęcherzyków, ale skóra na dłoniach mi pękała i schodziła całymi płtami gdzie w tych miejscach powstawały ranki które bolały. Żaden z lekarzy u których byłam nie postawił trafnej diagnozy no i oczywiście leki też nie pomagały. I uwierzcie mi jednym sposobem na pozbycie się tej dolegliwości było jedzenie dużej ilości natki pietruszki na początek ok. trzech łyżek drobno skrojonej (zjedzonej na surowo, bez zagotowania , czy dodania do gorącej potrawy) przy każdym posiłu. Warto spróbować napweno nie zaszkodzi a powinno pomóc.

Anonim
# Posted: 25 Mar 2009 03:24
Odpowiedz 

dopisek...
chcę jeszcze nadmienić, iż ta dolegliwość utrzymywała się u mnie przez ok. 4-5 lat a zaczeła się jak miałam osiem lat. Pamiętam jak podawałam rekę do przywitania to bardzo się wstydziłam dlatego, że dłoń była zawsze szorstka i niemiła w dotyku. Koleżanki nie chciały dotykać moich rąk bo myślały że się zarażą. Moja mama bardzo się tym przejmowała no ale niestety żaden lekarz nie widział jak nam pomóc. Przez przypadek dowiedzała się od koleżanki że jej dziecko miało takie objawy i żeby spróbować z natką pietruszki NO I POMOGŁO. Natkę jeść trzeba systematycznie i się nie trzeba zniechęcać bo bo kuracja może potrwać nawet dwa trzy tygodnie
Życzę wytrwałośći i zdrówka

An
# Posted: 2 Cze 2009 09:20
Odpowiedz 

widzę, że mój dzielę swój problem z wieloma innymi osobami. Niestety. Przekonałaś mnie, aby spróbować z tą natką pietruszki. Zobaczymy, jakie będą efekty. Napiszę o nich. oby pomogło:)

Anonim
# Posted: 12 Cze 2009 07:12
Odpowiedz 

Ja mam takie coś od kilku dni i juz mnie to denerwuje ponieważ juz kiedys miałem identyczną dolegliwość ale zeszła sama. Teraz znowy wychodzi. Jedyne co zauważyłem to ze to wychodzi u mnie gdy mam duzo na głowie przez kilka dni co na pewno osłabia organizm. Kiedyś miałem to zimą i wydawało mi sie ze to od mrozu. Jednak teraz wiem ze pojawia sie to gdy jestem osłabiony i mam zły nastrój przez kilka dni. Mysle ze moze byc to jakies rozregulowanie organizmu min. osłabieni, moze to byc od niedoboru witamin lub jakaś infekcja.
Moje dolegliwości w 98% pasują do opisu Michała. Chciałbym zobaczyc te zdjęcia.

Anonim
# Posted: 12 Cze 2009 07:14
Odpowiedz 

Aha jak by któś mógł wysłać tą fote to chetnie moge podyskutować o podobienstwach i przyczynach [email protected]

Katarzyna
Użytkownik
# Posted: 15 Cze 2009 05:02
Odpowiedz 

Witam, to może być problem alergiczny. Może stosujecie jakieś środki chemiczne. Ja nie wiem co to jest.

Anonim
# Posted: 6 Lip 2009 06:29
Odpowiedz 

gheh no to witam wszystkich, doÅ‚Ä...czam do grona bÄ...belkowcÃłw :) Mam to na rÄ™kach tylko w lecie. W zimie siÄ™ regeneruje skÃłra a jak nadchodzi lato to wszystko siÄ™ zaczyna od nowa...

Anonim
# Posted: 7 Lip 2009 11:02
Odpowiedz 

Witam . Temat już trochę czasu ma, ale chciałem coś od siebie dorzucić. Miałem podobne objawy skóra na palcach robiła się twardawa a później podchodziła powietrzem i wszystko odchodziło a przy tym swędziało i piekło. Chodziłem do wielu dermatologów, przerobiłem maści z witaminą A , ograniczenia kontaktu z wodą i to nic nie dawało. Okazało się że to było uczulenie na lepik (subit) na którym był położony parkiet w moim pokoju. Miałem ten problem wiele lat, ustał dopiero gdy wyprowadziłem się z domu. Ponad rok nie miałem problemu aż kiedyś przyjechałem do rodziców na 2 dni i spałem u siebie w byłym pokoju. Na drugi dzień znów zaczęło sie to samo! Pozdrawiam może komuś to pomoże 

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2017

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych