Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / Gdy skóra schodzi z palców u rąk
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 .
Autor Wiadomość
zDxDew
# Posted: 18 Cze 2015 12:19
Odpowiedz 

Czesc :) miałam to samo , ale borykałam się z tym jakies 6 miesięcy . Po odwiedzeniu dobrego dermatologa wyszlo , ze mam potnice u dzieci najczęściej spowodowane jest to uczuleniem na barwniki w jedzeniu. U dorosłych na chrom nikiel i kobalt:) mam dietę , nie jem nic barwionego , nawet gum do zucia czy tabletek nie w białym kolorze :) nikiel jest w wodzie , dlatego nie wolno pic wody z tzw pierwszego cieku :) co do dzieci to może powinnaś zmienić proszek do prania lub preparaty do pielęgnacji ciała? Potnica tak jak nazwa wskazuje wcale nie jest spowodowana nadmiernym poceniem się i nie występuje na całym ciele tylko dloniach i na stopach w postaci pęcherzyków wypełnionych plynem surowiczym :) po konsultacji z Panią dermatolog dostałam do zasuszenia pęcherzyków dexapolcort . Po skończeniu się preparatu mam smarować maścią Advantan a caly czas jeść tabletki uczuleniowe -zyrtec. Na pieczenie i podrażnienie skory mam krem Mediderm :) wszystko na receptę :) radze udać się do dermatologa , mam nadzije , ze pomoglam :)

bingo11
Użytkownik
# Posted: 24 Cze 2015 13:11
Odpowiedz 

Najlepiej zajrzeć do dermatologa, a doraźnie może pomóc http://www.laroche-posay.pl/produkty-do-zabieg%C3% B3w-piel%C4%99gnacyjnych/Cicaplast/CICAPLAST-D%C5% 81ONIE-p8734.aspx - warto wypróbować :)

karolina
# Posted: 2 Lip 2015 06:13
Odpowiedz 

A moze to skutki stresu stresu

olafasola
Użytkownik
# Posted: 8 Lip 2015 14:25
Odpowiedz 

u nas okazało się, ze to była szkarlatyna, synek przynisł z przedszkola, jezu jak jemu schodziła skóra z paluszków :(

Anonim
# Posted: 20 Lip 2015 09:06
Odpowiedz 

Mam ten sam problem zadne badania nic nie wykazaly dermatolodzy nie pomogli mi teraz problem paznokci sie zaczol rece i nogi wygladaja[/i]

Anonim
# Posted: 21 Lip 2015 21:43
Odpowiedz 

Witam.Umie zaczyna się od czerwonych plamek trochęodstającucj jak bym bym oparzyła się pokrzywą . Pio kilku dniach podchodzą powietrzem i się obierają .dzieje się to tylko na palcach o dłoniach. Skóra obiera się i często na około jest czerwona obwódka oczywiście na zgięciach pęka o dalej się obiera wygląda to okropnie tak zę nawet wstydzę się w sklepie jak płacę.trwa to unie już jakieś 12 lat .Goi się i powraca .w tej chwili cuiągnie się to ok 2 miesięcy i m nadzieję że zaraz przejdzie ale z autopsji wiem że za jakieś 5 miesięcy powróci .Smarowałam już różnymi maściami i nie mam złotego środka W tej chwili m prawie 40 lat i mam tego dosyć.
Czy ktoś zna antidotum ??? Asia

Emi87
# Posted: 22 Lip 2015 09:25
Odpowiedz 

Ja bym się zainteresowała bo to może być alergia, nawet w sumie jak nie to radzę testowac kosmetyki dla alergikow i oklady, tak jak radzą tu http://www.zdrowyportal.pl/ alergikom/ludziom z azs

Marta22
# Posted: 13 Paź 2015 18:57
Odpowiedz 

Ja borykam się z podobnymi dolegliwościami od dziecka. Skóra schodzi mi z dwóch kciuków, robi się twarda pęka i schodzi. Dodatkowo te palce są ciągle obolałe i paznokcie na nich rosną krzywo. Byłam kilka razy u dermatologa, raz dostałam 'diagnozę', że nie powinnam obgryzać tych skórek, bo to pewnie bakterie z jamy ustnej powodują te dolegliwości. Kolejnym razem dostałam tylko maść, która jeszcze bardziej wysuszała skórę i nic poza tym. Problem nie znika, a męczy cały czas, bo czuję się z tym niekomfortowo, palce bardzo często pękają do krwi. Nie wiem czy da się to jakkolwiek jeszcze wyleczyć.

gosciu
# Posted: 12 Gru 2015 00:39
Odpowiedz 

Moj 15-letni syn ma ten problem od dziecka.Zawsze gdy ma brak witamin to pojawia sie schodzenie skory z palcow dloni. Wtedy przyjmuje zestaw witamin i problem znika. Czesto bierze witaminy zapobiegawczo i problem nie pojawia sie .

Anonim3D
# Posted: 28 Maj 2017 01:21
Odpowiedz 

Palce wskazujące i kciuki, skora zaczyna schodzić, kiedy robi się upalnie. Całe lato mam paskudne palce, skora pęka w zgieciach i boli. Palce raz swedzą, kiedy zaczynają sie pęcherza, a kiedy skora schodzi to pęka i jest ból. Mam to od kilku lat i tylko w lecie. Zima mam piękną skórę. Byłam u kilku dermatologow. Dostawałam głównie sterydy i maści robione. Zalecano spanie w rękawiczkach kosmetycznych i dalej nic... :-(

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 .
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2017

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych