Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / Gdy skóra schodzi z palców u rąk
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Autor Wiadomość
Anonim
# Posted: 23 Maj 2011 18:00
Odpowiedz 

nie to raczej nie jest casndida albicans........to są zupełnie inne objawy córka przeważnie ma to w lato jak jej sie nogi pocą to od razu skóra schodzi płatami,pozatym jeszcze ma taki nawyk że jak zobaczy odstająca skórkę to od razu zrywa i to jeszcze bardziej wtedy schodzi.....ja juz nie wiem co to jest.....jest żywym dzieckiem,chodzi do przaedszkola a jak juz za długo jest w kapciach czy butach to od razu ściągam skarpetki ze skórą.....tak bym chciała zeby jej to przeszło na szczęscie to ją nie boli....biega normalnie!!!!

izek
# Posted: 2 Cze 2011 12:47
Odpowiedz 

Witam. Ja mam to już od 20 lat. Występuje tylko latem i niczym tego nie dało radę wyleczyć. Oczywiście opinie lekarzy rózne np. pecherzyca, grzydica drozdzyca, potliwość itp. Setki złotych na nic niewarte leki, maści.Nauczyłam się z tym żyć- co mi pomaga ścieranie pumeksem częste pilingi i nawilżanie zwykłymi kremami do rąk i stóp. A na plaży to stopy i ręce obficie częstuę kremem z wysokim filtrem, nie dopuszczam do tego aby skóra była długo wilgotna, mokra albo sucha i brudna.
Zaraz sprawdzę co to jest condida-pewnie jakiś grzyb lub pasożyt a i tak mam zamiar się odrobaczywiać i zastosować diete oczyszczającą. teraz idę po pietruszkę

Anonim
# Posted: 2 Cze 2011 20:53
Odpowiedz 

Witam, tak jak osoba wyżej mam to już 20 lat, czyli od urodzenia, mama mówiła że jak już wróciła ze mną ze szpitala to zauważyła u mnie schodzącą skórę ze stóp i dłoni. Od tego momentu przez 10 lat jeździliśmy do różnych dermatologów, a nawet cudotwórców, mama wierzyła, że w końcu coś pomoże. Używałem mnóstwo maści, witamin, tabletek itd. Jednak najbardziej pomagał mi puder (talk ochronny) do stóp. Jak byłem mały to codziennie wsypywałem go do skarpetek i dzięki temu nie pociły mi się bardzo stopy i nie schodziło mi dużo skóry. Bez tego czasem zdarzało się że wracając z boiska ściągałem skarpetki z mnóstwem skóry, co w nocy mnie strasznie piekło i nie mogłem spać. Na ręce nie miałem żadnej dobrej metody. Im jestem starszy, tym mniej mi schodzi skóra, jednak jak pracuje gdzieś przez wakacje, albo pracuje w domu to zdarza mi się że schodzi mi skóra z całych rąk. W moim wypadku jest tak, że robią mi się na skórze takie pęcherze z potem, które muszę przedziurawić żeby nie zrobił się większy, później ta skóra mi wysycha i schodzi, a skóra pod spodem piecze. Po dwóch do czterech tygodni wszystko się goi i nie ma śladu na skórze.

Trochę mi wyszło opisu mojego przypadku ;) jednak może ktoś ma taką samą przypadłość i już to rozpracował, a innym może pomoże moja wypowiedź ;)

Anonim
# Posted: 2 Cze 2011 21:46
Odpowiedz 

Tu jeszcze raz ja, przed chwilą pisałem powyżej ;)
Przeczytałem wszystkie posty i dodam że nigdy mnie nie swędziały ręce, ani stopy, paznokcie mam zdrowe, na nic uczulenia nie mam, ważne żeby mieć wygodne buty, bo przez ocieranie bardziej skóra schodzi i piecze, próbowałem maści które były opisywane wcześniej i nic nie pomagało, chyba że tylko poprawiały gojenie się ran. Poniżej dodaje zdjęcia, jakby kogoś interesowały. Akurat czwarty dzień pracuje na budowie, bo właśnie mi się zaczęły wakacje (wreszcie po maturach :) ) NA zdjęciach nie mam już pęcherzy z potem, tylko etap schodzenia skóry.

Mam też taką metodę, żeby nie zrywać od razu tej schodzącej skóry, tylko jak najdłużej czekać, żeby skóra z dolnej warstwy troche wyschła, bo na początku jest bardzo wrażliwa.

Dużo było wypowiedzi matek dzieci, u których pojawiają się takie objawy i najbardziej polecam puder do stóp o którym pisałem wyżej. Nie zapobiega schodzeniu skóry, jednak bardzo ogranicza jej schodzenie.

fot 1
fot 2
fot 3
fot 4
fot 5

Jakby ktoś miał jakieś pytania, dotyczące moich doświadczeń, albo jakieś metody, które pomagają może napisać na [email protected]

Pozdrawiam

Anonim
# Posted: 3 Cze 2011 14:18
Odpowiedz 

Oglądając twoje zdjęcia,moja córka ma podobnie!!!też ma pęcherzyki ale puste jak zeskubie to ma wszędzie na paluszkach albo wewnatrz dłoni takie zaognione plamy....tak samo stopy teraz jej sie przerzuciło na palce z tym że bez pęcherzy tylko poprosu schodzi skóra i wygląda jak odparzenia....najgorsze jest to że teraz mój synek skonczył roczek i to samo mu się zaczyna...juz ma całe dłonie w plamkach i gdzie niegdzie po bokach palcy skórki wiszą......co to za dziadostwo jest nikt z mojej rodziny ani męża nie ma czegos takiego.....pewien dermatolog stwierdził EPIDEROLYSIS BULLOSA stan łagodny ale ja w to nie wierze badania genetyczne są w porządku żadnych mutacji w genach nie ma,cały czas sie zastanawiam dlaczego akurat dwójka moich dzieci to ma???może faktycznie to jakas alergia ,wyprysk,w zime tego nie mają tylko w okresie letnim nad morzem też spokój.....uparłam się powtórze badania i pobiore wycinki do badania pod mikroskop niech mi powiedzą co to jest bo nie wytrzymam!!!narazie stosuje maści z witA na noc grubą warstwe i mocze nóżki w wodzie z octem co świetnie wysusza a potem obcinam te wysuszone skórki....

bakster
# Posted: 4 Cze 2011 07:25
Odpowiedz 

dobra nie ma się co zamartwiać z taką schodzącą skórą też to miałem musicie zrobić testy alergiczne a narazie możecie stosować maść FLUCINAR N jest to lek wydawany na receptę ale przepiszą wam go bez problemu stosujcie 3 razy dziennie i po 2 góra 3 dniach już zobaczycie różnice

Anonim
# Posted: 5 Cze 2011 20:44
Odpowiedz 

nie sądzę żeby mojej córce pomogła ta maśc.Ja już mam łzy w oczach i zastanawiam się czy to naprawdę nie jest jakaś choroba.I mój syn też to ma.dla mnie to jest troche dziwne że moja dwójka dzieci to ma i to w tym samym miejscu.Moja córka ma już to 5 lat,dzisiaj kąpała się w basenie i tak sobie rączki odmoczyła że skóry już całkiem z palcy zeszły.Jedna farmaceutka powiedziała że jeżeli dwoje dzieci ma to w tych samych miejscach to przyczyną musi byc jakiś alergen znajdujący się w domu!!!Oby miała rację bo naprawdę się boję!!!!w sumie nie ukrywam że od 7 lat mieszkam w domku jednorodzinnym po dziadkach,jest on stary z roku na rok się zaczyna sypac,są grzyby pali się w piecu itd.troszkę odnowiliśmy zanim urodziłam pierwsze dziecko ale nic juz nie robimy bo w tym roku kupujemy mieszkanko i szkoda było ładowac pieniądze w remont.Może faktycznie cos w tym domu jest.Jak tu się fotki wrzuca????to pokazałabym Wam rączki mojej córki!!!

Tomek
# Posted: 5 Cze 2011 22:49
Odpowiedz 

Teraz mam gorzej niż trzy dni temu, jak widać na zdjęciach.
U mnie w rodzinie tylko ja to mam, starszy brat i siostra nie mają takich problemów ze skórą. Ani nikt z rodziny ze strony mamy czy taty tego nie ma.

fot 1
fot 2

bakster, miałeś takie coś jak u mnie na zdjęciach i to od urodzenia? I jak działa ta maść? Dodam że schodzi mi tak skóra przez cały rok, obojętnie czy jest lato, czy zima. Wystarczy że mocno pocą mi się ręce i do tego wykonuje jakąś ciężko prace. Jak byłem mały to było gorzej, bo wystarczyło tylko że pociła mi się skóra i już sie odklejała.

Zdjęcia wrzuć na jakiś serwer do tego przeznaczony, ja wrzuciłem na imageshack.us

Anonim
# Posted: 6 Cze 2011 08:51
Odpowiedz 

nie mogę odtworzyc twoich zdjęc tomek!!!jeśli możesz to prześlij mi na meila:[email protected]

Tomek
# Posted: 6 Cze 2011 17:51
Odpowiedz 

usuń spacje na końcu linków, bo same mi się wstawiają

Anonim
# Posted: 6 Cze 2011 19:35
Odpowiedz 

Witam.
Mam nadzieje ze moze tutaj ktos cos poradzi ...Jakos 2 miesiace temu wyskoczyly mi na wew stronie dloni drobne grudki ktore piekielnie swedzialy i piekly.Grudki malutkie ,twarde wkolorze skory.Po kilku dniach spokoj,jakby bylo ich mniej...i potem od nowa.Po dwoch tyg maz mial to samo na dloni ale jemu jakos po tyg ,dwoch ustapilo.Po nastepnych dwoch tyg objawy przeszly na moja coreczke ,ma 2,5 roku.Tylko ze u niej zaatakowalo i zwenetrzna srone dloni,jak pokrzywka dlonie wygladaly strasznie.Lekarka zapisala xyzal na alergie.Po tyg stosowania nic,zero poprawy.Byla tez podana dawka na odrobaczanie tez zero zmiany na lepsze.Na wlasna reke zaczelam podawac wapno i kupowac najrozniejsze masci bo pokrzywka zaczela sie przemieszczac na brzuszek i nogi oraz nadgarstki.Ale tez nic.Dopiero po dicoflorze-probiotyk objawy troche przycichly.Dodam ze skora wew dloni byla baaaardzo sucha wiec natluszczalam alantanem.Miedzy czasie znow pediatra kazala nadal stosowac xyzal ,ze to musi byc alergia....
Kilka dni temu zaczelam smarowac raczki malej clotrimazlolem bo drapaal sie przeokrotnie i troche jakby przycichlo ale wlasnie jkos kilka dni temu zaczela dziecku schodzic skora z wew strony dloni z opuszkow...masakra!
idziemy w czwartek do dermatologa.Mialam nadz ze ta skora zejdzie i bedzie ok ale juz sie boje bo czytam ze wszyscy mecza sie z tym swinstwem tak dlugo...:(czy ktos moze mi poradzic co nam dolega?????moje dlonie wew tez sa mocno suche ale skora nie schodzi no wysypka jest tylko wew dloni a u coreczki przeszla na pozostale czesci ciala.
pozdrawiam

Anonim
# Posted: 6 Cze 2011 19:53
Odpowiedz 

Tomek wydaje mi się że masz właśnie tak samo jak moje starsze dziecko tylko takie duże płaty ma na spodzie stóp a na rękach mniejsze ale wygląda tak samo jak twoje dłonie!!!holera wie od czego to!!!w środę idę z dziecmi do dermatologa a pod koniec czerwca wybieram się na badania pobiorę wycinek do badania i powinno byc wiadomo co to jest!!!!z tym że moje dzieci mają to tylko w okresie letnim a w jesien i zime w ogóle sie zapomina o tej chorobie.mam wielką nadzieje że to alergia,mojej córce zaczęło się to robic jak miała 1,5 roku teraz ma 6 lat niby z roku na rok jest lepiej ale i tak to paskudnie wygląda!!!!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2014

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych