Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / Gdy skóra schodzi z palców u rąk
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . >>
Autor Wiadomość
mono
# Posted: 12 Maj 2012 22:44
Odpowiedz 

a czytałeś wszystkie wcześniejsze posty - tam jest wiele sposobów....

Aga85
# Posted: 15 Maj 2012 10:05
Odpowiedz 

Hej! czy możesz napisać czy to paciorkowiec rzeczsywiście był przyczyną? Mam podobny problem i wiedziałabym co sugerować lekarzom. dzięki!

Asiunia1230
# Posted: 19 Maj 2012 00:01
Odpowiedz 

"witam, ja mam podobny problem :/ u mnie skora schodzi tylko z jednego palca i jest to zawsze kciuk prawej reki, cieżko mi powiedziec kiedy dokladnie sie to dzieje ale zaczyna mnie to drzaznic , palec po "zejsciu a raczej zerwaniu skory a jest ona twarda taka jak na pietach "jest taki wrazliwy i ciezko sie go zgina no i nie wyglada zbyt estetycznie. czy u ktos ma podobne objawy ?"

Mam identycznie! Też tylko kciuk prawej ręki.
Goi się, a za jakiś czas znów twardnieje, tak że faktycznie ciężko go zgiąć. U mnie się łuszczy i pęka, aż pod samym paznokciem. Wygląda to paskudnie i boli...:(
Masz już może jakieś rozwiązanie problemu?

Asiunia1230
# Posted: 19 Maj 2012 00:21
Odpowiedz 

Trwa u mnie to łuszczenie i pękanie palca około 5 lat. Zaczeło sie od pekniecia wygladajacego jak zaciecie nożem, a później sie zluszczyla skora na calym opuszku. Zeby to nie bolalo to byloby ok...
Palec goi sie na jakis czas, a pozniej łuszczy sie od nowa. I nie goi sie calkowice, nie wyglada jak reszta opuszkow, skora na nim jest gładka (bez prążków-odcisku).

Anonim
# Posted: 11 Cze 2012 22:30
Odpowiedz 

nazwa dolegliwości ze swędzącymi pęcherzykami po których następuje silne łuszczenie skóry to po polsku wyprysk potnicowy a po angielsku pompholyx lub dishidrotic exema. Na razie jeszcze nie odkryto dokładnie przyczyny i skutecznego leczenia. Jedyne co to wytypowana jest lista czynników uaktywniających objawy i stosuje się leczenie objawowe. Proponuję poczytać na stronach angielskojęzycznych, gdyż jest wszystko dokładniej opisane. Dodam tylko, że sama borykałam się z chorobą od dzieciństwa. Co roku zaostrzało mi się na wiosnę. u mnie w rodzinie miała to też babcia i mój ojciec. Od ok 8 lat (mam teraz 30) nie mialam już intensywnego napadu. Jedynie bardzo rzadko pojawiają sie jakieś pojedyncze bąble. Pozdrawiam i podaję przykładową stronę z opisem http://www.patient.co.uk/health/Pompholyx.htm

Elunia1111
# Posted: 27 Lip 2012 08:52
Odpowiedz 

Jeśli chodzi o dzieci kiedy im sie łuszczy skóra na palcach rąk i nóg to jest taka możliwość że to nie wyleczona szkarlatyna (płonnica) powraca. Trzeba zrobić odpowiednie badania i zażywać antybiotyk aby całkowicie się wyleczyć inaczej nie przejdzie

witek
# Posted: 28 Lip 2012 10:22
Odpowiedz 

może faktycznie być to po zejściu szkarlatyny i paciorkowcowym zapaleniu gardła, może byc tez jako powikłanie braku witamin (A, B ..), braku mikroelementów - tu odpowiednia dieta i ew. suplementacja witamin; czasem tez po zejściu zakażenia wirusami Coxsackie, któree daja takie pęcherzyki na stopach i rękach.. warto zawsze pójść do lekarza, zrobić badania - morfologia, ASO, test na Streptoccoccus gr A (wymaz).. Czasem to wyprysk kontaktowy, alergiczny.

Ania 2
# Posted: 6 Sier 2012 10:22
Odpowiedz 

Witam. Moja córka(8lat) od około 3 lat ma schodzącą skórę na opuszkach palców stóp. Twarde płatki, które oczywiście skubała jak tylko coś odstawało. Staoswałyśmy: Mupirox, Bedicort G, Novate, Fucidin(na pęknięcia) i inne. Od około miesiąca zaczeła schodzić skóra z opuszków palców na rękach - dwa kciuki i jeden palec. Jestem załamna bo nie wiem co to jest. Lekarka coś mówiła o młodzieńczym zapaleniu skóry stóp, z którego podobno wyrośnie.

Anonim
# Posted: 9 Sier 2012 11:43
Odpowiedz 

Mój 21-letni syn też męczy się z tą chorobą, nasila się wiosna-lato. Pomaga mu naświetlanie lampą Bioptron,stosuje też maści ,jednak stwierdził,że lampa pomaga najlepiej.

audi379
# Posted: 8 Paź 2012 14:21
Odpowiedz 

witam moja 4;5 letnia córka ma chyba tą samą dolegliwość jakiś czas temu ok 3 tyg przechodziła zdiagnozowaną chorobę bostońską a teraz schodzi jej naskórek z rączek i stóp czy to jest wynik tej choroby cz też może przyczepiło się coś innego pomóżcie proszę.

rozalia
# Posted: 7 Lis 2012 13:56
Odpowiedz 

A używaliście leku http://www.odczulanie.info? Mnie pomógł na moją alergię (roztocza).

Anonim
# Posted: 13 Lis 2012 23:17
Odpowiedz 

wiesniara24
Podaj namiar na znachora Rodzice małej Martusi z Łodzi
adres e-majl: [email protected]

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2014

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych