Login  Hasło 
Zapomniałeś hasła? | Zarejestruj się!
Sprawdź czy temat już istnieje: 
Jeśli nie, dodaj nowy temat (na dole strony).
zdrowie.flink.pl / Forum Zdrowie / Guzek pod uchem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Wiadomość
buzun7
# Posted: 17 Sty 2010 13:09
Odpowiedz 

ja tez wyczulam maly guzek pod uchem ...jak dotykam to boli...ale pewnie dlatego ze ciagle tam majstruje...musze dodac tez ze nie moge pozbyc sie owsikow z organizmu...bralam na nie wiele lakow...czy ten guzek moze byc skutkiem tych pasozytow?????????pomocy!!!!!!!!!!!!!

Anonim
# Posted: 15 Mar 2010 11:11
Odpowiedz 

moja siostrzenica ma 2 twarde guzki na węzłach pod uszkiem. z drugiej strony też jej rośnie guzek. Mała ma roczek, jest alergikiem, reaguje na pyłki. pediatra stwierdził że to nic takiego, nawet nie zlecił morfologii. co powinnam z tym zrobić? proszę o rade.

Anonim
# Posted: 23 Mar 2010 19:11
Odpowiedz 

ja tez mam taki guzek, jest on juz dosc duzy, bo mam go dobrych pare lat :/ Jest on od tego miejsca za uchem i przechodzi az przed ucho, pod uchem tez go wyczuwam :( jest twardy, nie boli i nie przesuwa sie. Czy to moze byc wezel ? Boje sie tych nowotworow o ktorych piszecie :/ wlasnie po Waszych wypowiedziach postanowilam sie zarejestrowac do lekarza!

Anonim
# Posted: 10 Kwi 2010 11:17
Odpowiedz 

Ja też mam guzek za prawym uchem,który odkryłam dzisiaj ok.godziny temu...wpisałam w google "guz za uchem"i weszłam na kilka for ...heh większość pisze o guzku za prawym uchem....
Być może ma to jakieś powiązanie z organizmem u jednych pojawia się za prawym uchem u innych za lewym...
Jeśli guzek nie znikie postaram sie zrobić badania i napewno tutaj wrócę,aby podzielić się wynikami
Pozdrawiam

danuta
# Posted: 15 Kwi 2010 10:55
Odpowiedz 

danuta

Mam też takiego guzka (2x2cm) za prawym uchem na kości od kilku lat. czasami jest większy, czasami mniejszy, nie bolesny. Widać, że wewnatrz jest krew.Nie wiem co to jest.

iga97
# Posted: 6 Maj 2010 20:18
Odpowiedz 

ja mam guz pod uchem bardzo boję się że to coś powarznego podobno to torbiel ślinianki czy ktoś powie mi doradzi co robić

Anonim
# Posted: 17 Maj 2010 21:07
Odpowiedz 

Hej! Ja to ta z 23 marca 2010 :) U lekarza juz bylam, czekam teraz na usg, ktore wyznaczono mi za 3 miesiace :O juz czekam miesiac ....... podejrzewam, ze gdyby to bylo cos powaznego i nie zrobilabym badan na czas, moglabym podziekowac tylko lekarzom za ich poswiecenie :/ cholernie dlugie terminy sa :/

Anonim
# Posted: 22 Cze 2010 18:50
Odpowiedz 

Witam wszystkich, ja miałam taką historię: bolało mnie ucho, tak delikatnie, i gardło, poszłam do laryngologa, który stwierdził, że w wyniku niedoleczonych infekcji mam zgrubienia w gardle, takie "odciski", przepisał antybiotyki, płukanki i ...poszedł na urlop. W trakcie brania leków czułam się gorzej niż przed wizytą, osłabiona, dodatkowo zauważyłam za prawym uchem twardy guzek, nieruchomy i niebolący, mniej więcej w połowie ucha, tak gdzie nie rosną włosy, z lewej strony taki sam tylko mniejszy i trochę niżej, więc wybrałam się dziś do internisty, który stwierdził że mam powiększone węzły chłonne uszne i wysłał ponownie do laryngologa. Inny już laryngolog (mój jest na urlopie) stwierdził że jestem zdrowa jak ryba i być może to infekcja wirusowa/bakteryjna, a węzły chłonne jego zdaniem są ok. Lekceważąco stwierdzając, że jeśli ogólnie się źle czuję to powinnam zrobić sobie badania krwi. Zasugerował wręcz, że symuluję chorobę! Wróciłam więc do przychodni do internisty, już innego, który ... zrobił mi awanturę, że wymagam od niego, aby w tym samym dniu weryfikował diagnozę poprzedniego internisty. Wybłagałam, aby chociaż mnie zbadał, bo ten pierwszy nawet się do mnie nie dotknął, stwierdzając, że powiększone węzły chłonne w okolicy uszu i moje leczenie laryngologiczne to nie jego działka a laryngologa. Drugi internista obrażony i z wielką łaską mnie osłuchał i stwierdził, że nic mi nie jest, skoro laryngolog tak powiedział... Wróciłam do domu upokorzona, marnując cały dzień na wizytach u lekarzy. Nadal słabo się czuję, guzki są a ja nie wiem co robić. Odwiedzę chyba jeszcze prywatnie chirurga, który stwierdzi pochodzenie guzków i tyle.

danuta
# Posted: 26 Paź 2010 12:37
Odpowiedz 

Pisałam 15 kwietnia 2010

Okazało się , ze jest to tłuszczak z naczynkiem krwionośnym wewnątrz.

Został wycięty przez chirurga w lipcu 2010. Jak się okazało nie było to nic groźnego.

Pozdrawiam

Anonim
# Posted: 31 Paź 2010 21:19
Odpowiedz 

witam was. Kilka dni temu wyczulem maly guzek w dolku za zuchwa , przed uchem. Nie bolalo , myslalem ze przejdzie. Dzisiaj od rana tak strasznie mnie to zaczelo bolec i wyczulem ze sie powiekszyl. Gdy dotykam boli jeszcze bardziej. Naczytalem sie ze to nowotwor i troche sie boje. Czy jest ktos w stanie powiedziec mi co to jest ? Jakies leki na to sa ? Bo lekarz mi powiedzial ze to wezly ale wezly w zuchwie sie nie znajduja :s a to lekarz nie laryngolog tylko zwykly z pogotowia. Prosze o pomoc , boli jak cholera :/

Anonim
# Posted: 4 Gru 2010 23:48
Odpowiedz 

Witam.Ponad miesiac temu wyczułem za uchem jakby jakiegos pryszcza.Wycisnąłem go i na 2 dni zapomniałem o tym.Później zacząłem sobie sam tam grzebać i zaczęło puchnąć, więc ja jeszcze bardziej cisnąłem i grzebałem.No i po tym został mi taki sinawy guzek, który z czasem zaczął sie powiekszać.Nie bolał, taki miękki i czuc było ze cos tam jest w srodku.5 dni temu poszedłem do lekarza (prywatna polska przychodnia w Londynie ,bo tutaj mieszkam)Pani doktor stwierdziła, że to ropień i przepisała antybiotyk Augmentin i kazała brać 3 razy dziennie i pić kefiry jako osłonę.No i wczoraj pękł.Dużo ropy z krwią i taka biała kaszka, a także glutki takie jakby krew zkrzepnięta.Żona wyciskała przez kilka minut.Dzisiaj ja trochę wyciskałem , ale tylko ropa z krwią leciała.Jak nie zapomne to napisze jak to się skączyło.Pozdrawiam .Jacek

Anonim
# Posted: 8 Mar 2011 21:31
Odpowiedz 

ja mam też polewej twarde takie ja puł fasolki można to milimetr ruszyć dziwne jak dlamnie za prawym niemam nic może mam pasożyty jakie i to ich sprawka tak bywa jak się ma zwieżęta w domu kotek piesek- psy są strasznie niechigieniczne mają mnustwo pasożytów w kale trzeba łykać co jakiś czas tabletki odrobaczające obowiązkowo naszczęście pies na dwoże:)
rak to to niejest napewno żyć a otym zapomnieć samo zniknie za miesiąc albo za rok ale zniknie organizm się odnawia (komurki ) co 7 lat w całości czy jakoś tak.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Twoja wypowiedź
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Link do obrazka  Link do strony 

» Login  » Hasło 
Możesz podać tylko login bez hasła - nie ma konieczności rejestracji.
Login tymczasowy nie może być taki jak zarejestrowanego już użytkownika.

Pytania i odpowiedzi są pisane przez wszystkich użytkowników i nie są weryfikowane!
Pamietaj by przed zastosowaniem się do rad użytkowników, skosultować je z Twoim lekarzem. Tylko badania i wywiad lekarski poparty historią choroby są podstawą do leczenia.
Wygenerowane przez simple bulletin board miniBB™ © 2001-2018

Twój portal
zajrzyj na forum

1. Zapisz się na magazyn
  2. Forum zdrowie
  3. Zasugeruj temat
  4. Opinie o stronie

Zdrowie i medycyna
Archiwum artykułów

1. Aktywność fizyczna
  2. Alergia
  3. Alergiczne zapalenie spojówek
  4. Anemia
  5. Anoreksja
  6. Artroskopia
  7. Astma oskrzelowa
  8. Badanie krwi
  9. Biegunka
  10. Bolesne miesiączkowanie
  11. Ból gardła
  12. Bóle brzucha
  13. Bóle głowy
  14. Bóle karku
  15. Bulimia
  16. Chora wątroba
  17. Choroba lokomocyjna
  18. Choroba Wieńcowa
  19. Choroby jamy ustnej
  20. Choroby mężczyzn
  21. Chrapanie i bezdech senny
  22. Depresja
  23. Depresja sezonowa
  24. Dna moczanowa
  25. Gastroskopia
  26. Gorączka
  27. Grypa
  28. Grzybica stóp
  29. Hemoroidy
  30. Infekcje dróg oddechowych
  31. Infekcje układu moczowego
  32. Jak dbać o serce?
  33. Kamica żółciowa
  34. Kamienie nerkowe
  35. Kandydoza pochwy
  36. Kaszel
  37. Katar
  38. Katar alergiczny
  39. Krwawienie z nosa
  40. Łupież
  41. Łzawienie oczu
  42. Menopauza
  43. Miażdżyca
  44. Migrena
  45. Mononukleoza
  46. Nadciśnienie tętnicze
  47. Nadmierna senność
  48. Nadmierne pocenie
  49. Narkotyki u dziecka
  50. Nerwica
  51. Niedoczynność tarczycy
  52. Niedrożność jelit
  53. Nudności i wymioty
  54. Omdlenia
  55. Oparzenia słoneczne
  56. Opryszczka
  57. Osteoporoza
  58. Otyłość
  59. Owrzodzenia podudzi
  60. Padaczka
  61. Palenie
  62. Pierwsza pomoc
  63. Pierwsza pomoc w różnych przypadkach
  64. Pokrzywka
  65. Poślizgnięcia na lodzie
  66. Probiotyki
  67. Problemy z zaśnięciem
  68. Próchnica zębów
  69. Przerost migdałków
  70. Przerost prostaty
  71. Przykry zapach z ust
  72. Roztocze kurzu domowego
  73. Rwa kulszowa
  74. Stres
  75. Szczepienia ochronne
  76. Świnka
  77. Tanoreksja
  78. Trądzik
  79. Udar mózgu
  80. Ukąszenie żmii zygzakowatej
  81. Urazy głowy
  82. Witaminy
  83. Wrzody żołądka i dwunastnicy
  84. Wzdęcia brzucha
  85. Zaćma
  86. Zapalenie wyrostka robaczkowego
  87. Zapalenie ucha środkowego
  88. Zapalenie zatok
  89. Zaparcia
  90. Zawał serca
  91. Zawroty głowy
  92. Zdrowe stopy
  93. Zespół jelita drażliwego
  94. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
  95. Zespół suchego oka
  96. Zgaga
  97. Zwyrodnienia stawów
  98. Żylaki kończyn dolnych